Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с MSI VR630X лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    20
    #1

    Проблем с MSI VR630X лаптоп

    Привет!Надявам се тук да намеря отговор на моя проблем.Имам лаптоп MSI VR630X .Купих го без операционна система,но от магазин (все още е в гаранция).Сложих му Виста Ултимейт и си работеше нормално,с изключение на това че доста си позагрява (Атлон процесор).Биоса е доста поорязан.От известно време се появи проблем - когато дам рестарт машината си гаси нормално,стартира и зарежда до логото на уиндоуса,след това без каквото и да е съобщение - лаптопа загасва напълно все едно съм дал шътдаун...Надявам се ,че ще се отзовете на молбата ми за помощ.Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #2

    Re:Проблем с MSI VR630X лаптоп

    Да си инсталирал напоследък някакъв проблемен софтуер,драйвери за проблемно устройство?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    20
    #3

    Re:Проблем с MSI VR630X лаптоп

    Абсолютно нищо не съм инсталирвал отдавна.лаптопа е вече на 7 месеца и освен обичайните програми които съм сложил в началото ,нищо друго не съм слагал.Прави ми впечатление,че след рестарта,когато тръгва да се зарежда системата вентилатора първоначално върти нормално,но малко след това се включва на максимални обороти и вече като се покаже логото на уина и лаптопа гасне напълно...

  5. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #4

    Re:Проблем с MSI VR630X лаптоп

    Според мен е проблем с прегряване.Ако лаптопа е нов (ако не си го взел на старо преди 7 месеца),тогава може да се разместили(от удар,изтърване) или да не контактуват добре медните тополообменни елементи.Ако е стар, тогава може да се е задръстил с прахоляк и да е необходимо да се почисти.И в двата случая мисля, че е за сервиз.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    20
    #5

    Re:Проблем с MSI VR630X лаптоп

    Взех го чисто нов от магазина,не е нито изтърван,нито удрян - не е местен от мястото си.Вариант остава да няма добро охлаждане,макар нищо да не му пречи наоколо.Дори и боклуци не са се събрали.

  7. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #6

    Re:Проблем с MSI VR630X лаптоп

    Може просто топлообменника да не контактува добре поради недобър монтаж.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Проблем с MSI VR630X лаптоп

    а под safe mode опита ли да го подкараш с F8?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    20
    #8

    Re:Проблем с MSI VR630X лаптоп

    Чудя се да не би вистата,която съм сложил да го натоварва доста,че така бързо загрява (нищо че процесора е "Котлон") .Преди малко го пуснах (цяла нощ не е работил) зареди си и нарочно му дадох рестарт - пак същия проблем след логото на уиндоуса - изключи ,а вентилатора завъртя на максимални обороти.Не е работил повече от 10 минути,да му се не знае ...

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:Проблем с MSI VR630X лаптоп

    както ти казах, опитай със safe mode, и виж как работи, така ще се знае поне дали идва от драйвер, или просто си е хардуерен проблем.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    20
    #10

    Re:Проблем с MSI VR630X лаптоп

    Нямам си и идея вече.Пробвах под сейф мод,зареди и след няма и минута - пак угасна.Изчаках го към 10 мин. и го пуснах нормално.Този път си запали, вентилатора не беше на макс,дори след като зареди ОС още намали оборотите си.

    В дивайс мениджъра забелязах ,че не е инсталиран драйвер за "standart mass storage controllers" - anavhg16 ide controller Много странно ,че не ми са се появявали никакви прозорци за какъвто и да е проблем.Не знам точно за какво е.Ъпдейтнах го успешно.За сега се въздържам от рестарт.Вентилаторът работи тихо в момента.

  13. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #11

    Re:Проблем с MSI VR630X лаптоп

    Проблемът на този лаптоп е ясен от почти година, той е запълването на топлообменника с прах и прегряването.
    Всичко идва от конструкционен дефект. Носиш го в сервиза и след 2-3 дни е почистен и работи 6 месеца ...после пак така.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    20
    #12

    Re:Проблем с MSI VR630X лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev
    Проблемът на този лаптоп е ясен от почти година, той е запълването на топлообменника с прах и прегряването.
    Всичко идва от конструкционен дефект. Носиш го в сервиза и след 2-3 дни е почистен и работи 6 месеца ...после пак така.
    О.К,Благодаря за отговора.Няма и да се разкарвам до сервиза само за да го почистят от това,което изобщо го няма в наличност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. лаптоп MSI VR630X MS-163B и MSI ER710X на части
    От Konstantin Dimitrov във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 12-09-13, 00:11
  2. Проблем с лаптоп...
    От Muko във форум Мобилни устройства
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-09, 11:48
  3. Проблем с CDR-W на лаптоп
    От Yavor Yankov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 26-05-07, 19:35
  4. Проблем с лаптоп
    От bestman във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 02-10-06, 09:24
  5. Проблем с Лаптоп
    От BatVez във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 17-07-04, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе