Резултати от 1 до 7 от общо 7

Ако може малко помощ за избор на лаптоп!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #1

    Ако може малко помощ за избор на лаптоп!

    Та, съвсем скоро ще ми се наложи да се обзавеждам с нов лаптоп с възможно най-голям екран и резолюция и избора е малко по-ограничен и се двоумя между процесорите i3, i5, i7 !
    Към днешния момент и i3 ми е достатъчен май, но с оглед на това, че ще се ползва дълго време в бъдещето, а с времето и софтуера става по-тежичък, а нямам някакви наблюдения за разликите в производителност и други неща между тези 3 процесора, а при едни и същи други параметри на лаптопа, разликата между всеки от тях е над 200 лева и се чудя до колко е оправдана!
    Попрочетох горната тема за избор на лаптоп и нещо започнах изобщо да се двоумя за i3, но пък старите дуал коре-та са с по-бавна рам и fsb, а са почти на същата цена и с по-малки хардове, абе изобщо някакси ....... не знам!

    За момента гледам към тези няколко модела:

    http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_..._4720s_XX836EA

    http://laptop.bg/laptops-hp-ProBook_..._4730s_LH348EA

    http://laptop.bg/laptops-dell-Inspir...24106G65DB3CIS

    http://laptop.bg/laptops-dell-Inspir...7110_DELL00811

    Предполагам ми убягват разни други неща между горепосочените процесори, та и за това ми се иска да чуя и вашите мнения!
    Иначе ми трябва основно за работа с КАД система за автоматично редене на маркери за разкрой и за там си иска силно процесорче, май видеокартата е без значение, освен по-висока резолюция, но и другите работи с които се занимавам, тестване на разни програмчета, омазване на ОС, виртуални машини и тем подобни е по-добре на силен комп!

  2.  
     
  3. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #2

    Re:Ако може малко помощ за избор на лаптоп!

    Това Lenovo хич не е зле, пише само хубави неща за него а и като гледам влиза в бюджета ти

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Ако може малко помощ за избор на лаптоп!

    Какво са 200лв когато говорим за лаптоп? Или ти сменяш лаптопите през 6 месеца?!
    Разбира се, че инвестицията е оправдана, а и това че новите i3 са на цената на старите модели, трябва да ти говори нещо...
    За AUTOCAD ти трябва ОПРЕДЕЛЕНО голяма резолюция и хубава карта, както и процесор...
    За виртуалните машини ти трябва повече памет.
    Дотук уточнихме въпроса със системата, остана само една точка... ГАРАНЦИЯТА... Колкото повече, толкова по-добре...
    Качествените производители могат да си позволят да дават дълга гаранция пр 3г. другите искатда си плащаш удължаването на гаранцията и разни други такива шмекерии. Аз напоследък по-това се ориентирам когато гледам за лаптоп...
    Отделно има и някои други екстри - Collect And Return, NBD...

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #4

    Re:Ако може малко помощ за избор на лаптоп!

    Цитат Първоначално публикувано от sclera_bg
    Това Lenovo хич не е зле, пише само хубави неща за него а и като гледам влиза в бюджета ти
    sclera_bg, първото и най-важно изискване е възможно най-голям екран и резолюция! 18,6 инчовите отиват на бая цифра и избора се свежда до 17,3! Та, от тука нататъче започват другите подробности браточка!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1314009846[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Какво са 200лв когато говорим за лаптоп? Или ти сменяш лаптопите през 6 месеца?!
    Разбира се, че инвестицията е оправдана, а и това че новите i3 са на цената на старите модели, трябва да ти говори нещо...
    За AUTOCAD ти трябва ОПРЕДЕЛЕНО голяма резолюция и хубава карта, както и процесор...
    За виртуалните машини ти трябва повече памет.
    Дотук уточнихме въпроса със системата, остана само една точка... ГАРАНЦИЯТА... Колкото повече, толкова по-добре...
    Качествените производители могат да си позволят да дават дълга гаранция пр 3г. другите искатда си плащаш удължаването на гаранцията и разни други такива шмекерии. Аз напоследък по-това се ориентирам когато гледам за лаптоп...
    Отделно има и някои други екстри - Collect And Return, NBD...
    glowndark, за и7 базовата цена е с 6ГБ рам. Комбинация от 2+4ГБ рам...... нещо не ми харесва и трябва да доплатя още 50-80 лева за 4+4, а реално, съм абсолютно сигурен, че и докато е лаптоп, повече от 4ГБ ще са ми излишни!
    За видео картата мисля, че ми е абсолютно излишна, освен това, че ако е отделна няма да дърпа ресурс от процесора. Игри не играя, филми почти не гледам, а и с 3Д моделиране със сигурност няма да се занимавам. За реденето на разкроя мисля, че иска процесорна мощ. Мисля, че тези които се справят най-добре с прекодирането на филми ще се справят и най-добре с тази работа, но не съм съвсем сигурен!
    В крайна сметка ми се събира около 500 лева разлика между и3 и и7! Съгласен съм, че има повече рам и по-добро видео, но нямам нужда от тях, освен ако между тези 2 процесора има някаква, бих казал фрапираща разлика в производителноста, но пък във форума на хардуер.бг четох, че между и3 и и5, разликата била около 10-20%. Знам, че това е много относително, но не съм разцъквал такива машини с натоварване за да я видя и усетя.
    Сегашния ми стационарен компютър е с този http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=43467 процесор върху това http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=43971 дъно с 8ГБ рам, но не знам до колко им е съпоставима производителноста на десктоп и мобилните платформи! Ако знам, че и3 с 4ГБ рам е на половината или и малко повече на стационарния ми - без да се замислям бих го взел!
    Между другото, не видях, дали имат Intel® Virtualization Technology (VT-x) и Intel® Turbo Boost Technology 2.0! То и7-то има турбо буст, ама другите май нямат или поне не е обявен в ревюто на лаптопа!

    Тези другите екстри за които споменаваш, най-общо за какво са!?

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Ако може малко помощ за избор на лаптоп!

    2-те екстри са видовете гаранция. И в 2та случая ти го вземат оправят и връщат за тяхна сметка...

    Според мен при процесорите между i3 и i7 (най-ниския и най-високия клас) разликата е фрапираща...
    http://www.notebookcheck.net/Mobile-...st.2436.0.html
    Топ-а е окупиран от седмици.
    Първата мобилна петица е на 34 място, а първата i3 на 50-то...
    20% производителност не е толкова малко, щото от друга страна 25% е една четвърт

    Колега, не се обиждай, но не за първи път забелязвам, че в началото задаваш въпрос, а после сам си отговаряш, а в тази тема освен, че сам си отговаряш се опитваш и да защитиш избора си (в случая конкретно разликата между i3 и i7)
    Добре, ако не ти се дават пари за седмица, разбирам, всеки сам преценява... Но не виждам смисъла да се опитваш да изкараш черното бяло...

    Споменал си виртуални машини, затова съм казал колкото повече памет толкова по-добре... Ако се пускат виртуални машини то няма да е точно лаптоп...
    Относно видеото, новите карти имат изчислителна мощност, много по-голяма от тази на процесора...


  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #6

    Re:Ако може малко помощ за избор на лаптоп!

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark

    Колега, не се обиждай, но не за първи път забелязвам, че в началото задаваш въпрос, а после сам си отговаряш, а в тази тема освен, че сам си отговаряш се опитваш и да защитиш избора си (в случая конкретно разликата между i3 и i7)
    Добре, ако не ти се дават пари за седмица, разбирам, всеки сам преценява... Но не виждам смисъла да се опитваш да изкараш черното бяло...

    Споменал си виртуални машини, затова съм казал колкото повече памет толкова по-добре... Ако се пускат виртуални машини то няма да е точно лаптоп...
    Относно видеото, новите карти имат изчислителна мощност, много по-голяма от тази на процесора...

    Колега, не се обиждам и като си препрочитам мнението отново, май наистина си прав, че човек който поне малко повечко е навътре в материята, това би си помислил :D !
    Та, точно от това твое мнение ми идва на акъл, че най-добра представа ще получа, ако знам каква е разликата между десктоп и мобилната версия, освен в ТДП-то! То винаги на нова десктоп платформа пускат после и мобилна версия, но доколкото съм срещал в коментари по форумите съм останал с впечатление, че мобилните версии са с доста по-ниска производителност от десктоп версиите и това е в основата на двоумението ми!

    Като става въпрос за виртуални машини, от почти година съм на Линукс на реалната и Уиндоус на виртуалка! Въпросния лаптоп ще е конкретно за работа с Уиндоус приложение, но смятам да го ползвам по същия начин. Имам едно старо лаптопче със Селерон 1,6 и на него Уиндоуса във виртуалката върви малко по-прилично гладко и бързо от колкото инсталиран реално

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #7

    Re:Ако може малко помощ за избор на лаптоп!

    Ебаси и кучешкия ми късмет! Поръчах си вчера този DELL от същия сайт, днес сутринта дойде по еконт, тръгнах да му инсталирам ОС и излезе дефект май в матрицата! Като вляза в биоса премигва и трепти и по същия начин, като зареди ДОС-а или черен екран и нищо или трептене на екрана и го върнах обратно. Хората бяха много любезни и казаха, че ще го видят и ще го подменят, но се моля само дано да ми пратят още утре новия, че започна да ми става спешен!
    Преди около 5 години когато си купих стария MSI пак беше с дефектна матрица, но тогава цяла лента пиксели от долу и го подменяха, но тогава подпалих колата и отидох до София(от друга фирма беше)!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Малко помощ ако може.
    От dragonheart85 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 14:57
  2. Отговори: 19
    Последно: 27-04-12, 18:44
  3. малко помощ,ако може
    От kasis във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-06, 13:11
  4. ... малко помощ може ли?
    От Delta1 във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 09-10-04, 11:26
  5. Може ли малко помощ за ХР
    От okli във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 21-03-03, 16:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе