Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 65

лаптоп или компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #1

    лаптоп или компютър

    От доста време ме мъчи въпроса дали лаптопа или компютъра е по-добър.Попринцип за игри да го използвам не че съм геймър но все пак да е по силен.Знам че компютъра е по мощен и по евтин(2 пъти) но е стационарен а с лаптопа мога да ходя навсякъде затова моля за съвети кое е по-добро да си взема.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:лаптоп или компютър

    ужасно грешиш за това с цената

    ето ти една машинка - http://ardes.bg/laptop/Dell+Inspiron+N5110-37872

    това едва ли ще е по-евтино от стационарен !

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:лаптоп или компютър

    доколкото виждам, вече си си купил лаптопа, така че не виждам особен смисъл от тази тема

    освен това ужасно много ми приличаш на рекламиращ, така че имай едно наум...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #4

    Re:лаптоп или компютър

    не греша за цената защото хубавите лаптопи(имам предвит тези които ми трябват)са по над 1200лв.,а аз съм си харесал страхотен компютър за 689лв. и междудругото нямам лаптоп а брат ми си купи така че моля да ми предложите някои добри модели
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322519040[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    доколкото виждам, вече си си купил лаптопа, така че не виждам особен смисъл от тази тема

    освен това ужасно много ми приличаш на рекламиращ, така че имай едно наум...
    несъм рекламиращ просто искам съвет
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322519082[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ужасно грешиш за това с цената

    ето ти една машинка - http://ardes.bg/laptop/Dell+Inspiron+N5110-37872
    да този модел е хубав но съм чувал че много прегрява
    това едва ли ще е по-евтино от стационарен !

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:лаптоп или компютър

    Ще го кажа така. Разликата между лаптоп и настолен компютър с еднакви параметри, ще е не повече от 200 лв. Все пак за компютъра трябва и монитор които започва от 200 лв...
    С лаптопа печелиш мобилност, с настолния стабилност
    За игри по-добрия вариант е настолен, най-малкото защото може да му сложиш един 22-24 инчов монитор;
    За интернет по-добрия вариант е лаптоп;

    За геймърски лаптоп мога да ти предложа един Fujitsu Lifebook AH531, i5-2410, 6GB, 500Gb, 15.6", GT525, 15" за около 1299 лв

    За компютър казваш 700 лв, сложи още 300 за монитор - стават 1000. А ако искаш нещо по така, може и 1100 да станат. Като сложиш, клавиатура, мишка и колони

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:лаптоп или компютър

    няма сравнение, каквото и да си говорим, готиния компютър си е готин, лаптопа си остава гнойна пъпка в средата на лицето.

    За 689лв, просто няма как да е "страхотен", като се има в предвид, че само едно свястно процесорче, от сорта на i5 е около 340 кинта.
    А за дъно, а за рама, за видео, за захранване, кутия, писачка?! А ако трябва екран, както е казал колегата? Клавиатура, мишка, колонки?

    Аз с тея 700лв, бих се оправил да си взема, да кажем процесор и дъно, като се напъна малко, да отделя от тях, за рамата, но за останалото в никакъв случай не биха ми стигнали!


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:лаптоп или компютър

    и аз това щях да питам ама айде. Иска да му дадем съвет за машинка за игри и после скача с оферта за 689лв перфектната машина ( дай малко повече инфо ) - 100% с интелска карта която е ..... уникална за игри - особено ако обичаш slide show.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:лаптоп или компютър

    Май са прави колегите. За 689лв може да си купиш или хубав компютър БЕЗ ВИДЕО. или бавен компютър с хубаво видео и среден компютър със средно видео
    Преди малко си направих труда да огледам. Във мултидрама има някаква убита конфигурация с монитор за тези пари, дано да не е това супер компютъра.

    Нещо много интересно - в един сайт видях компп'ютърна конфигурация ЛИСТОПАД - PC "Листопад" Intel® Pentium® E5700 3.0GHz - явно заради кризата хората съвсен са се сдухали

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #9

    Re:лаптоп или компютър

    Аз си имам монитор,клавиатура,колонки,слушалки,камера и мишка пък и към компютъра които съм харесал като подарък ги дават(всичко изброено без монитора),а параметрите са му:
    Процесор: четириядренATHLON II X4 640, 3.0GHZ/BOX
    Видео карта: PALIT GTX 550 TI 1GB DDR5
    Памет: 4GB DDR3, 1333Mhz
    Твърд диск: 500GB, SATA2/7200
    Оптично устройство: DVD-RW dUAL layer
    Мрежова карта: 10/100Mbps, on board
    Звукова карта: 6+1 канала, on board
    Само че питах в магазина дали картата мога да я замена за по-добра и затова цената не е 689 лв а около 809лв.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:лаптоп или компютър

    И аз казах около 800 лв за гейм компютър.
    Това гаранция е някъде от маркетите или мултидрама. Само там не пишат какво е дъното, щото просто е каквото доиде
    Важно е да има процесор на МНОГО мЕгахерци, МНОГО памет, и голям ХДД, защото хората просто това гледат...

    Иначе относно конфигурацията. Имай в предвид, че си взимаш стар процесор, видеокартата горе-долу е добре, но бих се насочил към друг производител...

    Аз лично бих се ориентирал към i5 процесор, но "ти си знаеш" - както обичат да казват в турските серияли

    П.С.
    Между другото - виж какво си вземат хората - http://www.tomshardware.co.uk/forum/...k-build-gaming
    излиза, че i5 процесора е само 2-3$ по скъп от AMD-то...

    Още малко статистика:
    AMD Athlon X4 640 3,749
    Intel Core i5-2500K @ 3.30GHz 7,459
    Intel Core i5-2400 @ 3.10GHz 6,149
    Intel Core i5-2320 @ 3.00GHz 6,057

    Това отзаде е производителността!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #11

    Re:лаптоп или компютър

    значи вместо на АМД да търся ИНТЕЛ ай 5 ли?на мен ми казаха че за игри АМД били по добри

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re:лаптоп или компютър

    за игри ВИДЕОКАРТАТА е по-важна

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Re:лаптоп или компютър

    Няма сми от лаптоп за игри. Игрите предполагат ядене и плюскане на чипс, кола и прочие докато се стреля на поразия. Инцидентите са почти задължителни, а при лаптопа клавиатурата само е към 100 евра, за всичко друго цената е по 5-6 спрямо тази при който и да е десктоп. Лаптопа предразполага към полягване на дивани, легла и под с килим. Тогава следва: Геймърски лаптоп + прегряване = 100% гаранция. Следва отлепяне на видеото и много неприятности.


  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #14

    Re:лаптоп или компютър

    Аз от темата оставам с впечатление, че игрите са акцента - тогава задължително стационарен компютър.

    И като се говори за процесори и производителност и видео - зависи какви игри играеш . Може да се окаже, че и комп за 500-600 лв ти е супер .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #15

    Re:лаптоп или компютър

    Мерси за мненията.Все пак да коментирам.Аз несъм животно все пак имам компютър и брат ми има лаптоп и аз когато ги използвам съм внимателен,не ям върху тях,не пия до или върху тях,а това за прегряването сте прави.Когато напънеш лаптопа той доста се нагрява.Mай се склоних към компютър и съм харесал 2 ако може някой да ме посъветво кой е по-добрия или да ми даде предложение за друг,търся придимно за игри да бъде и да не е по-скън от 1000лв.Ето ги предложенията ми:
    http://pic.bg/kompyutri/kompyutri/pi...athlon-x4-game за този се разбрах за 120лв. отгоре да смени картата с
    PALIT GTX550TI 1GB DDR5
    http://pic.bg/kompyutri/kompyutri/pi...yutar-intel-i3

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам HDD 80GB за настолен компютър, RAM DDR 2x256MB за лаптоп
    От melbata във форум Приключили продажби
    Отговори: 15
    Последно: 02-02-18, 11:19
  2. Отговори: 4
    Последно: 02-03-13, 18:34
  3. Продавам Части за настолен компютър и Лаптоп
    От beretta92sd във форум Приключили продажби
    Отговори: 37
    Последно: 20-06-12, 10:01
  4. Продавам настолен компютър и лаптоп
    От whitefeather във форум Продава
    Отговори: 10
    Последно: 08-10-11, 20:02
  5. Заменям компютър за лаптоп !!!
    От PItBullTerrIer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-06, 11:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе