Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 65

лаптоп или компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #16

    Re:лаптоп или компютър

    Що не идеш направо в техното.... Защото аз не виждам никаква разлика между тези и онези...
    Аз принципно продавам компютри(в смисъл зная това онова), но и да не продавах, пак не бих си взел нещо на която на е посочена дънна платка, рам памет...
    Не посочването в повечето случай значи /куча марка/ но мейм....
    За втората конфигурация. Стар процесор, безмислена инвестиция...
    Посредствено видео от типа - хем става, хем не става...

    Изобщо от тези 2-та "супер компютъра" не бих взел нищо...

    Най-добрия съвет, които мога да ти дам е:
    Насочи се към някакви параметри според бюджета си като за основа може да ползваш i5 процесора
    избери дъно, памет, видео... и отиди в някоя фирма да ти направят конфигурацията с посочените от теб параметри.
    Сигурно ще се изненадаш, разликата в цената ще ти е някъде 50-100 лв, а в замяна на това, ще имаш компютър направен със качествени компоненти...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #17

    Re:лаптоп или компютър

    Проплема е че несъм много наясно с компютрите иначе нямаше да направя тази тема.Как ще избера дъно,процесор,видеокарта и рам като неразбирам от тези неща.Само знам горе/долу че ми трябва процесор над 2.50 гигахерца,1гигабайтова видеокарта по възможност ДДР5 и рам от 2гигабайта нагоре,а от дънната платка нямам си и идея.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #18

    Re:лаптоп или компютър

    Хм това, вече е проблем... Ами помоли някои да ти направи конфигурация за определена от теб сума...
    Дори и тука няма да от откажат... (аз съм много ангазиран тези дни и нямам време)...

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #19

    Re:лаптоп или компютър

    А пък моята клавиатура на лаптопа е 13 лв.Така яко е блъскам, че се чува чак по диагонал в другия край на апартамента(по оплаквания от женското съсловие) и нищо й няма.Ако се счупи, ще си купя друга за 10- 13 лева.

    За мен единственото предимство на стационарния когато се изпозлва за игри може да е монитора.
    Ъпгрейд и всякакви други простоии са ала-бала.Продаваш всичко и купуваш нов, то и без това един нов процесор или видеокарта са 500-900 лева в зависимост от модела.Купуваш повече=получаваш по-голяма отстъпка.Старият=продаваш.Само монитора ако е хубав може да запазиш, но за не повече от 3 години.На края на третата=продажба.преди три месеца гледах един професионален монитор 19-ка който навремето-2001год. е струвал 1200лв.Купуван от банка за оборудване.Работил 3 години в банката и сменен, след което продаден на един колега.Ами като го сравних с монитора ми на лаптопа производство 2009година нищо общо, не си струва.Резолюцията и размера на пикселите и междупикселното разстояние са били едни по една технология, сега са съвсем други.

    В света на компютърната техника 4 години са прекалено много за да остане актуална каквато и да е техника.На втората година от покупката компонентите и конфигурацията е морално остаряла.Да не говорим, че в магазините се продават както стационарни, но най-вече лаптопи отпреди 3 та дори макар и рядко 4 години...


    Ако ще го позлваш за игри, то за стационарен минимума RAM е поне 6 ГБ, макар, че и това според мен е малко за стационарен.Има FPS-които са доста жадни за памет и видео и вече 8GB са минимум, например Crysis 2 с директ Х 11.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #20

    Re:лаптоп или компютър

    justify, да те помоля по-леко с изказванията, защото са лееекичко смешни

    1. ъпгрейдът НЕ Е простотия и мога да ти го докажа, но не възнамерявам да го правя. за съвсем ясен пример ще ти кажа да сравниш производителността на Пентиум 4 на ... да речем 3 ГХц и Core 2 Quad 9650 - и двата на са на 775. въпроси?

    2. тая ала-бала с отстъпките не знам кой ти я е внушил, ама няма такова нещо като "голяма отстъпка заради голяма покупка" 1% отгоре върху цялата сума, а ти си "вътре" с една бала пари, задето си продал цялата стара машина на 1/2, а е можело да ползваш и захранване, и памет и какво ли още не... звучиш ми като някой, който в момента ползва втория си компютър

    3. с резолюцията, размерът на пикселите и междупикселното пространство дълбоко спечели уважението ми резолюцията 1280*1024 си е 1280*1024 и преди 10 години и сега . размерът на пиксела и разстоянието между тях зависят от диагонала, а не от годината на производство... разликата е в подсветката (основно), така че ...

    4. какви стационарни и лаптопи на 3-4 години се продавали по магазините?! това, че core2 архитектурата е на няколко години, а се продава и сега говори какво според теб? че не трябва да се продава ли?

    5. тази работа с 6-те гиги рам е също голяма веселба 3*2, нали? ако те попитам защо не 2*4 ще можеш ли да ми отговориш? къде ползваме 3-канална памет?

    6. 8 гиги рам минимум! ехааа... я ме светни точно как DX11 се възползва от повечето RAM памет

    не искам да съм заядлив, но понякога се налага, ще ме извиняваш

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #21

    Re:лаптоп или компютър

    justify, бих ти дал само едно, но основно предимство на стационарния - монитора. Моят монитор е на около 4 години - LG W2452V - 24" с резолюция 1920x1200, а има и монитори с размер 26 и 30". Кога ще направят лаптоп с такъв голям дисплей? На големият дисплей всичко е по-голямо и удобно за четене и възприемане.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #22

    Re:лаптоп или компютър

    Абе то мен ме убедихте да си купя компютър или да ми конфигурират,но още разглеждам подходящ.Моля за мнения за този: http://www.technomarket.bg/products/...o-5461-fragger
    Кое техно МАРКЕТ или ПОЛИС
    [quote=glowndark ]
    Що не идеш направо в техното....

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #23

    Re:лаптоп или компютър

    Кое техно МАРКЕТ или ПОЛИС
    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Що не идеш направо в техното....
    Точно там не трябва да ходиш за компютър,а в някои специализиран магазин.горният пост е ироничен на колегата-добре ти е обяснил ,че тези конфигурации в технотата се сглобяват с евтини чаркове и по добре е да дадеш още 50-100 кинта отгоре в друга фирма отколкото после да береш ядове.И да се налага да сменяш дъно примерно. Компютър не се купува от техно или метро.Ако забелязваш и гаранцията им е общо 24 месеца ,а в една конфигурация различните компоненти имат различна гаранция понякога и по голяма от тези 24 месеца.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Re:лаптоп или компютър

    ето ти най-важните чаркове с ориентировъчни крайни клиентски ценим, които ти гарантират абсолютно безпроблемна работа и играене на всичко на чудесни резолюции и ефекти:

    Gigabyte GA-H61M-S2-B3 - около 100 лв
    Intel Core i3-2130, 3.4GHz - около 230-240 лв
    2x2GB 1600MHz - около 40-45 лв
    Hitachi 1TB, Desktar 7K1000.D - около 170-180 лв
    nVidia Palit GTX550 TI, 1GB GDDR5 - около 200-210 лв
    ----------------------------------------------------
    всичко около 900 лв БЕЗ КУТИЯ И ЗАХРАНВАНЕ, няма оптика, клавиатура, мишка и т.н. дреболии. аз лично оптика не бих взел, кутия с 400W марково захранване е под 100 лв, за артъка взимаш някаква мишка и клавиатура (има поносим комплект на Gigabyte за 20-ина лева)

    тази конфигурация отвява недоносчето NEO 5461 FRAGGER, което също стъпва на 1000 лева

    накратко - предложеният от мен i3 е на 1155, а не на 1156
    паметта е гарантирано 1600MHz, а не каквото са имали
    хардът е хитачи, а не самсунг
    видеокартата е значително по-бърза от 460

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #25

    Re:лаптоп или компютър

    Точно пък при метро никога не бих купил телевизор или компютър.За каква оптика става въпрос и дали не е по добре интел ай 5 за 280лв. 3,33 гигахерца.Какво е това при процесора където си писал "предложеният от мен i3 е на 1155, а не на 1156"
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322944260[/time]_________________________________________________

    [quote=FearMe ]
    Gigabyte GA-H61M-S2-B3 - около 100 лв
    Intel Core i3-2130, 3.4GHz - около 230-240 лв
    няма оптика, клавиатура, мишка и т.н. дреболии. аз лично оптика не бих взел
    накратко - предложеният от мен i3 е на 1155, а не на 1156

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #26

    Re:лаптоп или компютър

    Става добра тема за минимум изисквания за чаркове за комп на настоящия момент. Може дори да се закачи темата. Следващите питащи да могат да четат.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #27

    Re:лаптоп или компютър

    дам @justify кърти яко, с последният си пост, бетонни плочи на градински кенефи.

    Сега ще взема да ти задам въпроса, един такъв много прост и искам да ми намериш решение на момента, за крайзиса моля те.
    Такааа почвам... Значи тия, дето са с 32 битова система просто няма как да играят Крайзис 2, така ли?
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    -
    Що така? ми е така....Начи кажи, ако още не си се досетил при тая огромна пауза дето ти фляснах, да ти помогна все пак?
    Ае почвам, Виста Миста Севън Мевън, 32 битова ли е ползва само 3 гиги, ти си сложи 33 ако щеш, тя си арчи само до 3.

    Са аз си дърпам Крайзиса 2 от замундето, кефя се че свалянето приключи, инсталирам и той не тръгва изобщо, щото е на ДХ11 и си иска поне 8гиги! Пфууу са па кво излиза да го ега???
    Требва па сеа система да дърпам и рама да купя, щото играта няма как да ми тръгне и, ако тръгне, само ше лагва. Така ли да го разбираме???

    Останалото няма да го коментирам, Камен вече се е погрижил, за него.
    И аз се извинявам, ако ти е прозвучало заядливо, целта не ми е била да се заяждам, ама и аз ти се ядосах на поста, честно казано.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #28

    Re:лаптоп или компютър

    В момента за РАМ - 2x2GB 1600MHz на лаптопа - мога само да си мечтая При бюджетните решения, де, ама и не съвсем.
    Поддържа се от i7 - http://ark.intel.com/products/53476/...e-2_50-GHz%29,
    не се поддържа от i5 и i3 - http://ark.intel.com/products/53450/...he-2_40-GHz%29

    Лаптопа се закача, както си искаш към монитор от 14", до колкото искаш/имаш - пожелавам на всеки 60"

    Лаптоп или десктоп - според нуждата от молбилност, наличието на финанси и възможностите/желанието за използване. За всеки - различно.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #29

    Re:лаптоп или компютър

    Цитат Първоначално публикувано от stashummer
    За каква оптика става въпрос
    оптично устройство DVD-RW

    Цитат Първоначално публикувано от stashummer
    ... и дали не е по добре интел ай 5 за 280лв. 3,33 гигахерца.
    абсолютно! той е много по-бърз, но се спрях на i3 защото по-добре се вмества в бюджета от 1000 лева

    Цитат Първоначално публикувано от stashummer
    Какво е това при процесора където си писал "предложеният от мен i3 е на 1155, а не на 1156"
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322944260[/time]_________________________________________________
    това е сокетът на процесора. мммм..... "леглото" в което ляга, което определя кои други процесори могат да се ползват, без да се налага да сменяш дънната платка. посоченият от теб готов комп е със стария 1156, за който по-бързи процесори няма. то и 1155 скоро отива в историята, но от i3 можеш да се качиш на i5 или i7, като разликата между тях е много голяма, т.е. струващ си ъпгрейд може да се направи за само с цената на процесор, а не на процесор+дъно

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    Gigabyte GA-H61M-S2-B3 - около 100 лв
    Intel Core i3-2130, 3.4GHz - около 230-240 лв
    няма оптика, клавиатура, мишка и т.н. дреболии. аз лично оптика не бих взел
    накратко - предложеният от мен i3 е на 1155, а не на 1156
    Цитат Първоначално публикувано от ops5
    Става добра тема за минимум изисквания за чаркове за комп на настоящия момент. Може дори да се закачи темата. Следващите питащи да могат да четат.
    великолепна идея, чудя се как не ми е хрумнала!
    ще е страхотно след 5 години да можем ад се върнем назад и да се усмихнем на какви машини сме се възхищавали сега.
    направо жал ми става, че няма как да го направим по отношение на машини отпреди 10 години

    ей сега ще я отворя и спретна една бърза класификация (като за неделя сутринта)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #30

    Re:лаптоп или компютър

    Мерси FearMe много ми помогна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам HDD 80GB за настолен компютър, RAM DDR 2x256MB за лаптоп
    От melbata във форум Приключили продажби
    Отговори: 15
    Последно: 02-02-18, 12:19
  2. Отговори: 4
    Последно: 02-03-13, 19:34
  3. Продавам Части за настолен компютър и Лаптоп
    От beretta92sd във форум Приключили продажби
    Отговори: 37
    Последно: 20-06-12, 11:01
  4. Продавам настолен компютър и лаптоп
    От whitefeather във форум Продава
    Отговори: 10
    Последно: 08-10-11, 21:02
  5. Заменям компютър за лаптоп !!!
    От PItBullTerrIer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-06, 12:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе