Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 65

лаптоп или компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #31

    Re:лаптоп или компютър

    Цитат Първоначално публикувано от stashummer
    Точно пък при метро никога не бих купил телевизор или компютър.За каква оптика става въпрос и дали не е по добре интел ай 5 за 280лв. 3,33 гигахерца.Какво е това при процесора където си писал "предложеният от мен i3 е на 1155, а не на 1156"
    Разбира се, че i5 е по-добре от i3 и според мен си струва да дадеш тези 40лв отгоре...
    1155 e новия сокет които се ползва при най-новата архителкура на интел, 1156 е стария сокет...

    За конфигурацията в техното, кутията ми хреса, другото не... Сигурно струва 200 лв


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #32

    Re:лаптоп или компютър

    Откъде да купя части за по-евтино и къде да отида да ми ги сглобят или къде могат и двете да направят.Моля помогнете

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #33

    Re:лаптоп или компютър


  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #34

    Re:лаптоп или компютър

    Откъде да купя части за по-евтино и къде да отида да ми ги сглобят или къде могат и двете да направят.Моля помогнете

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #35

    Re:лаптоп или компютър

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    Супер, и ако се актуализира на няколко месеца ще е още по-добре. Догодина планирам да взема един копм за дома и един за офиса. Не, че няма кой ме посъветва и направо да ги сглоби, но е хубаво, че ще мога и тук да си сверя часовника.

    Това мнение май трябваше да е в цитираната тема

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #36

    Re:лаптоп или компютър

    разбира се, че ще се актуализира, дали от мен или от някой от малкото станали компютърджии тук, дали на месец-два или при някоя по-значима промяна в наличния хардуер, но обновяване задължително ще има

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #37

    Re:лаптоп или компютър

    1.Не ми звучи като заяждане.Възприемам обсъждането и въобще всичко във форума без емоции-те не помагат за генериррането на полезни решения.дори някой умишлено да се заяжда с мен, аз не го възприемам по този начин, защото е непродуктивно.

    2.Аз със стационарните компютри приключих.Неудобни са ми за разлика от лаптопите.

    3.Когато видях цените на една нова видеокарта от висок клас за стационарен, стационарните окончателно отпаднаха от моя избор бъдещ или настоящ.Цени от 550лв до 950лв в зависмост дали са минали 3 месеца, 6 месеца или 1 година от пускането на пазара на картата.

    4.Като направиш няколко 1-2 ъпгрейда на стационарната система-видео, процесор за 2 години, дори с продажбата на старото видео/процесор на практика си платил 1/2 лаптоп...

    5.Не споря не работя това, но аз със стацоинарните приключих.

    6.Очаквах такава реакция.За 2009година обаче са продадени повече лапопи отколкото стационарни.Навремето и GSM -мите по-възрастните ги считаха за гъзария, но от 3 години нямам нито един познат със стационарен телефон.Стационарни вече са само в държавните/общински учреждения и тук там някоя фирма, но дори и фирмите вече използват GSM-ми, интернет и други средства за комуникация.Стационарните телефони са вече история.

    7. Вече се разработват лаптопи на които някои от частите които са като конструктор(на отделни блокове), които ще се сглобяват и ъпгрейдват и както при колите се сменя целия ксенонов фар, при лаптопа ще се сменя видео, процесор или друга негова част без да се разпоява и споява .Не се сърдя на подмятания, просто съм доста широко отворен за новите технологии и технологични решения.В моя град допреди 8 месеца бях единствения от моята професия който позлва мобилен нет.Един колега доста се куми 8-10 месеца докато се реши да си купи, сега вече казва че никога няма да се върне отново на стационарен.Та и аз така с лаптопите.Апетита идва с яденето...

    ети ви за Кризата *************************/details.php?i...#startcomments

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #38

    Re:лаптоп или компютър

    Благодаря за тези отговори много ми помогнахте.Крайната цена излиза 1090 лв,но мисля че си заслужава.А ето го и компютъра:
    дъно -GIGABYTE GB H61M-S2P-B3 /H61/LGA1155
    процесор:INTEL CORE i5 2300
    видео карта:PALIT GTX550TI 1GB DDR5
    хард диск:HITACHI DESKSTAR 751000.D 1TB SATA III
    рам:1333 MHZ A-data 2х4GB
    хубава кутия с 400 ватово захранване
    Хубаво избрах какво да купя остава само пари да намеря

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #39

    Re:лаптоп или компютър

    конфигурацията не е лоша никак, но си забравил захранването - което е доста важно, като се има предвид, че ще слагаш яка видеокарта.
    Иначе честито.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #40

    Re:лаптоп или компютър

    "хубава кутия с 400 ватово захранване" би трябвало да значи именно това, което трябва

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #41

    Re:лаптоп или компютър

    @FearMe
    да бе знаем ги ние тия захранвания, много са яки

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    20
    #42

    Re:лаптоп или компютър

    da 400W zahranvane shte vzema zaedno s kytiq

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #43

    Re:лаптоп или компютър

    Цитат Първоначално публикувано от stashummer
    da 400W zahranvane shte vzema zaedno s kytiq
    ама питай изрично каква марка е захранването, за да не ти пробутат някое менте

    хубави марки примерно са Fortron, Chieftec....

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #44

    Re:лаптоп или компютър

    По-добре хубаво захранване и кутия, а не хубава кутия и захранване

    Относно възмущанието на @justify. Щом се възмущаваш, от цените на настолните карти, незнам какво ще правиш ако видиш колко струва една мобилна видео карта...
    А възможността за ъпгрейд на лаптоп я има отдавна, въпроса е дали си струва. Защото като изключим тревиалните неща като памет, твърд диск, и CD всеки друг компонент струва поне колкото полвината лаптоп....

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #45

    Re:лаптоп или компютър

    По-добре хубаво захранване и кутия, а не хубава кутия и захранване :default
    баш така, даже бих казал - по добре без кутия направо, ама с добро захранване.
    Тея с кутиите са обикновено такива, то не че не е собственост на фортрон, ама.... де го оня фортрон на времето, дето беше?!


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам HDD 80GB за настолен компютър, RAM DDR 2x256MB за лаптоп
    От melbata във форум Приключили продажби
    Отговори: 15
    Последно: 02-02-18, 11:19
  2. Отговори: 4
    Последно: 02-03-13, 18:34
  3. Продавам Части за настолен компютър и Лаптоп
    От beretta92sd във форум Приключили продажби
    Отговори: 37
    Последно: 20-06-12, 10:01
  4. Продавам настолен компютър и лаптоп
    От whitefeather във форум Продава
    Отговори: 10
    Последно: 08-10-11, 20:02
  5. Заменям компютър за лаптоп !!!
    От PItBullTerrIer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-03-06, 11:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе