Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Помощ за избор на laptop за свързване с TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #1

    Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Здравейте! Както винаги се старая да съм максимално точен в заглавието за това ме извинете за дължината му.
    След неопределен кратък период мисля да закупя телевизор /около 32"/ и искам да си купя и преносим компютър за включване към него. Искам да ви попитам знаете ли някакви минимални системни изисквания за "прожектиране" на телевизора от laptop-a. Като се има впредвид че вероятно телевизора ще има възможност за разделителна способност 1920x1080. Понеже вече съм определил за какво друго ще се ползва знам че ще гледам да е с 2-3гб рам памет но видео картата и процесора са ми малко Х. Ако знаете моля да ми помогнете за какви параметри на laptop-a да се оглеждам. Задавам подобен въпрос защото бюджета ми е ограничен и ще гледам се вместя в парите които имам и за телелвизора и за компютъра и за това и обмислям компютъра да е на старо.
    Благодаря на всички отзовали се предварително.
    Поздрави!!!

    P.S. Също така в стаята където ще бъде телевизора ще има и друг сносен настолен компютър. Но не знам как да гледам филм на телевизора от компютъра като на компютъра има пуснато full-screen приложение примерно игра. Аз мисля че не може но пък не съм сигурен и за това питам.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Лаптопа ми е на 5 години,с вградена карта Х1250 и вади НDто на 40''Тошиба;помисли за по-голям ТВ,защото на 32" не ти трябва FullHD.Може си пускаш от десктопа в стаята с ТВто,все ще се измисли някаква връзка.
    Все пак,ако държиш на лаптоп(глупост,оправдана само за тези,които са мобилни и няма да го държат като десктоп) кажи си цената.
    пп Съвет: Огледай си настолния комп(десктопа),ако трябва,но ме съмнява,го пооправи(ъпгрейд) и си купи 40"ТВ,има с фул екстри и поносима картина за 1000 лв.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #3

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Искаш да кажеш че който и да е лаптоп ще ми свърши работа ? Иначе съм напълно съгласен с теб - лаптопите са един орязън компютър. Но мисля че аз ще съм един от малкото който ще успеят да се възползват от мобилността му.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Искам да кажа,че на 32 инча никво FullHD няма да гледаш.Иначе си потърси лаптоп с HDMI.Дори резолюцията да му е 720,има настройка на видеото да даде за втори монитор FullHD-пробвай в магазина.
    пп С риск да ме оплюят-не взимай лаптоп с AMD процесор и гледай(макар за повече пари) да не е с вградено видео.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #5

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Предполагам ама съм се спрял на 32 просто защото ще е перфектен за потребителите които ще го ползват. Да точно и аз си мислех за HDMI. Ок ще бъде интел и ще бъде с самостоятелно видео. Мисля че изчерпахме темата ? Щом всички които купя от магазина /по-нови модели/ ще ми свърши работа.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #6

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Пробвай като купуваш.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #7

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Как да пробвам като телевизора е в друг магазин а лаптоп-а е в мост.бг ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #8

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Та в тоя магазин нещо дето е FullHD няма ли,та да пробваш лаптопа?Някой монитор?:D
    Ако си харесал това НР-много пара за тези показатели.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #9

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Ми мост компютърс по принцип не им пука мн мн за крайните потребители те са си търговцина едро. Но пък са близко. незнам ще видя може и даможе да се пробва. За кое НР говориш ?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #10

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Аз за гаранционно обслужване от мост - не съм чул положителни отзиви! Има и други с добри цени!
    Някои нови пръчки нямат ХДМИ - затова внимавай да не се треснеш на такъв скопен лаптоп! Иначе щом е само да Пълно ХД - то всеки НОВ с ХДМИ ще го вади, дори и с вградена интелска - разбирай Intel HD Graphics от 2000 нагоре!

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #11

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Не знам да ти кажа за гаранционното обслужване. Знам че са "най-големите" и че са на 100 метра от къщи. Преди месец и нещо купих от тях видео карта. Върнах се вкъщи инсталирах тествах и разбрах че видео карта за 50 лева нестава дори за windows. На следващия ден я върнах доплатих - нямаше проблеми. Болшинството от филмите примерно в Zam...net са 1920х1080. И при положение че ще е 32" телевизора не виждам смисъл да се напъвам нагоре. Или има смисъл ? Аз точно към вградените интелски имам предразсъдъци. Когато и да съм се сблъсквал с вградена интелска /дори на настолен/ и просто съм се разочаровал. Ся предполагам че тия лаптоп-и който са с вградена ще бъдат от типа "включиш IE9 и филма засича". Не знам. От една страна дори най-евтините са ми скъпи от другастрана искам да се "държи" добре... Май много искам

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #12

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Да кажат спецовете, ама доколкото съм чел в други теми - както писах в предния пост Intel HD Graphics от 2000 нагоре ще ти върши прекрасна работа! Моите лични наблюдения са над Леново G570 i3-2***, което има вградена HD Graphics 3000 и е пушка. Като избираш гледай процесора да е поне B9**, който е с 2000 и ще ти е също достатъчен за твоите цели, но за новички игри няма да върши работа!

    Хайде да се обадят и специалистите де , ние помагаме, ама малко аматьорски и да не стане някоя грешка случайно.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    315
    #13

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Вие с "аматьорското" помагане ми свършихте идеална работа вече. Тъй че ви благодаря за това. Аз като цяло не съм точно средностатистически потребител поотбирам малко от малко. Все пак съм пред монитора от 92-ра пред на мама служебния комп Но пък винаги си явяват проблеми. От бая време вече съм в този форум и ми свършват отлична работа. Иначе по-напредналите потребители от ранг-а на FearMe не са нужни за такава тема. Вижте че с вас се разбрахме. Благодаря ви пак за което! Страхотен форум.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Не разбрах дали лаптопа е купен, но ще си дам мнението. Първо "най-големите" - б.а. MOST - освен ХП май нищо друго не продават. А какво като са най-големи? Освен, че няма да ти обърнат никакво внимание, защото единичните бройки и крайните потребители не са им таргета. Докато в една малка - средна фирма/магазин ще ти обърнат внимание, ще те консултират, че на всичко отгоре ще имаш и избор.... А цените отдавана се пускат отгоре, и всички продават на едни и същи цени... Ако не за друго, то поне защото конкуренцията точно в този раздел е страшна и ако сложиш 20 лв отгоре, лаптопа става непродаваем...

    Болшинството от филмите примерно в Zam...net са 1920х1080.
    И с това не съм съгласен, болшинството все още са 700МБ до 1.3ГБ и това са наи сваляните версии. Е има и FullHD има и HDReady ама в никакъв случай не са болшинство...
    Относно FullHD то както по-горе са споменали, безмислено е да се мъчиш да гледаш FullHD на екран под 42". То иначе и на 18" монитор може да докараш резолюцията, ама какво от това... Само дето ще си губиш времето и гигабаитите трафик за сваляне на HD версия...

    Аз лично лаптоп на HP не бих си взел. Вярно чат пат правят по някои по-сполучлив модел, ама в по-голямата си част са пълна скрап. И HP маи са единствените лаптопи с 1 година гаранция (сега ги дават с 2 заради ЗЗП ама това е друга тема...

    Относно видеото най-добре си вземи с HD3000 като минимум, освен видео, може и някоя друга игра да врътне, е няма да е като външните карти на АТИ и Н-видиа, но всичко си има цена...

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #15

    Отговор: Помощ за избор на laptop за свързване с TV

    Ами остава само да се похвалиш на какво се спря и на колко пари ти излезе

    П.П. Предложих интелски процесор B9**, понеже мярнах лаптопи с такъв за под 700 лв! Което е доста скромна сума за ЦЯЛ пък и НОВ лаптоп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.
    От roumen68 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1026
    Последно: 14-09-23, 17:21
  2. Помощ за свързване.
    От Bobsano във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 5
    Последно: 29-09-13, 20:36
  3. помощ за свързване към ТВ!
    От profusion във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 29-11-08, 21:40
  4. Помощ при избор на laptop
    От krassick във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 12-08-08, 17:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе