Резултати от 1 до 11 от общо 11

Избор между два модела на Lenovo IdeaPad Z500

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #1

    Избор между два модела на Lenovo IdeaPad Z500

    Здравейте,

    налага ми се да си купувам нов лаптоп и съм в дилема между два варианта на един и същ модел- Lenovo IdeadPad Z500.

    единият е ето този - http://ardes.bg/lapt...aPad Z500-47956

    а другият е същият модел но с разлика в следните параметри:

    Процесор: Pentium B980
    РАМ памет: 6 GB

    и струва 870 лева с подарък слушалки

    Разликата в цените е 300 лева. Въпроса ми е струва ли си да дам 300 лева за този с повечето рам и по- добрият процесор

    Лаптопът главно ще се използва за работа (Microsoft Office), интернет и мултимедия.

    В Ардес има и конфигурация с i5, но тя отива вече към 1300 лева, което смятам е много.

    Моля за Вашите коментари!

    Благодаря Ви!

    - - - Обновено - - -

    Ето и директен линк към модела, който ми предлагат за 870 лева 1:1

    http://www.germanos.bg/catalogue/com...o-ideapad-z500

    Благодаря Ви!

    Поздрави!

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: Избор между два модела на Lenovo IdeaPad Z500

    Твърдо не си струва.
    6 или 8ГБ е без значение, а процесора... да, i3 е по-добре от B980, но определено не компенсира разликата в цената.
    Честно казано, предвид това, за което ще се ползва, и i5 3210 да беше процесора за 300лв повече не си заслужава.
    Взимай предложеното за 870лв без въобще да се замисляш, машинката изглежда елегантна, тънка, сподели после лични наблюдения.
    Ако не си объркал нещо с цената.... 870лв е много ниска цена за този модел, струва ми се нереална за нова покупка от магазин - дай повече информация...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: Избор между два модела на Lenovo IdeaPad Z500

    Ако не държиш на малко по-елегантната визия, може да погледнеш и G580 с i3 и 4GB RAM.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #4

    Отговор: Избор между два модела на Lenovo IdeaPad Z500

    Здравейте,

    лаптопа го намерих в prodavalnik. Това което ме притеснява е, че гаранцията е на неизвестен човек, клойто явно го е взел на лизинг и няма да плаща вноските и го продават, чрез друга фирма (идва с фактура от фирмата). Според вас в такъв случай Германос, могат ли да го изискат от мен, тъй като устройството е на лизинг, тоест би следвало да се води собственост на Германос докато не се изплати лизинга или греша? Много ме притеснява това нещо. Офертата е страхотна, но риск дали има не мога да преценя.

    Поздрави,

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: Избор между два модела на Lenovo IdeaPad Z500

    Ти сам си отговорил на въпроса:rolleyes:

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Отговор: Избор между два модела на Lenovo IdeaPad Z500

    Не се притеснявай за гаранцията.Тях ги интересува да има гаранционна карта -/оригиналната издадена от Германос/Не можах да схвана каква е тая работа с втората фирма и тя какво общо има.Не ги интересува името на човека в гаранцията и дали се изплаща лизинга.Има гаранция и събитие -ремонтират .Никой не проверява изплащали се или не стоката.Мога да ти дам много примери такива със стоки/смартфони и лаптопи/ измъкнати по този начин от мобилните оператори.Има хора които са превърнали това в бизнес и се изхранват по този начин.Та ,ако има оригиналната гаранционна карта от Германос купувай спокойно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Избор между два модела на Lenovo IdeaPad Z500

    Аз доколкото го разбирам има гаранция от Германос и фактура за покупката издадена от друга фирма, а не от Германос...т.е. за да важи гаранцията в Германос му трябва фактура+гар.карта издадени от Германос. А при положение, че е на лизинг, фактура на каква стойност ще му дадат?
    Този пост е редактиран от pilot; 21-02-13 в 18:38.

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Отговор: Избор между два модела на Lenovo IdeaPad Z500

    За лизинговите искат гаранция не и касова бележка или фактура.Обикновено към гаранцията има закачена касова бележка за първа вноска ,която не ги интересува и нея си я прибирам-да не я загубят.От там нататък отварят си сервизната програма служителите, попълват протокол въз основа на гаранционната карта/попълват колко месеца остават от гаранцията/ и никъде не се отбелязва фактура или касова бележка -подписваш се на протокола и в 5 дневен срок ти връщат уреда работещ.Срока може да бъде удължен до 30 дни ако нямат часта налична.Затова написах в горния си пост оригинална гаранция издадена от Германос -никакви фактури и касови не важат и не ги интересуват при попълване на протокола и документите за сервиз.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #9

    Отговор: Избор между два модела на Lenovo IdeaPad Z500

    Мобилните оператори, чрез собствен лизинг ли дават устройствата или чрез външна фирма?

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Отговор: Избор между два модела на Lenovo IdeaPad Z500

    С каквото и да го дават няма значение в случая. Лизингът е към купувача, а не към еветнтуалния втори купувач. Спокойно купувай ако има документи за гаранцията и покупката. Това, че е на злизинг и не е още изплатена не те касае по никакъв начин.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #11

    Отговор: Избор между два модела на Lenovo IdeaPad Z500

    Благодаря Ви за отделеното време и отговори!

    Разговарях и с някои мои познати, които също ми казаха, че Германос ще си търси единствено парите, не ги интересвува къде е лаптопа и всичко останало. Незнам как ги правят тези сахеми, явно си има хора вътре във фирмата, които го правят.
    Смятам да го задържа, сега се чудя дали а взема гаранция от магазина, от който го купувам или да си запазя тази на Германос, която обаче е на друго име.

    Поздрави!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между 3 модела
    От whitefox във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 16-12-14, 17:33
  2. Избор между 3 модела... ?!
    От startus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 16-11-14, 09:49
  3. Избор между два модела
    От d_ivanov във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-05-14, 16:56
  4. Помощ при избор между два модела
    От ingkunev във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-02-13, 16:18
  5. Избор между три модела
    От djmartini във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 15-04-10, 13:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе