Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Избор между три модела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    4
    #1

    Избор между три модела

    Здравейте , започнах ремонт на стаята си и реших, че ще трябва да сложа климатик, тъй като е с юго-източно изложение и лятото е направо ужас ! Колебая се между три модела на Midea , MSR3-09HRN2 , MSR5-09HRN1 ,MSV1-09HR . Спрял съм се на тях , тъй като съм ограничен финансово в момента , този ремонт ми изпи кръвчицата ;D И другото нещо е че стената на която ще го монтирам е сив мат , и мисля че идеално ще ми паснат вътрешните тела на интериора (Не искам бяло вътрешно тяло!). Относно стаята : Изложение - юго-изток , 42 кв.м 42 м3 , 2 външни стени с изолация , 5 камерна ПВЦ дограма, стъклопакет Ка 4 + нормален 4 , етаж 5 от 7 . Климатика ще се ползва предимно лятото и евентуално есента преди да са пуснали парното . Изчетох всичко в този раздел и в няколко други форума също , но все още не мога да реша окончателно кой от трите да бъде . Ще съм благодарен ако споделите опит и мнения .

    ПС: Каква е разликата между MSV1-09HR и MSV1-09HRN1 ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Избор между три модела

    Първо за 42 квадрата 9ка е малка дори за охлаждане, препоръчвам да минеш поне на 12ка защото така 9ката ще има доста по къс живот. А относно разликата между 09HR и 09HRN1 е че първия е клас С и е със фреон R22 а втория е клас А и е с новия фреон R410.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #3

    Re:Избор между три модела

    порови се из форума и виж за 42м2 какъв е подходящия размер климатик. Не се купува 9-ка защото имаш примерно 400 лева, а за определено помещение има подходящи и неподходящи модели. Не бива да се насочваш към модел с по-ниска мощност, защото няма да върши работа (охлажда и затопля) и е възможно монтажната фирма да откаже да попълни гаранционнта карта. Не бива и да се насочваш към модел с по-висока мощност от необходимата, защото това води до дискомфорт, а не към комфорт - по-високо ниво на шум, по-голямо вътрешно тяло (за някой марки), по-силна въздушна струя и невъзможност да се стой в близост до климатика, евентуално по-висока консумация (когато работи). Единствено предимство е че ще затопля и охлажда моментално. Успех!

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #4

    Re:Избор между три модела

    за ниско бюджетно решение Samui или Rubenis - това са виетнамски мидейки на R22 с цена около 700-750 лв

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:Избор между три модела

    Цитат Първоначално публикувано от djmartini
    Здравейте , започнах ремонт на стаята си и реших, че ще трябва да сложа климатик, тъй като е с юго-източно изложение и лятото е направо ужас ! Колебая се между три модела на Midea , MSR3-09HRN2 , MSR5-09HRN1 ,MSV1-09HR . Спрял съм се на тях , тъй като съм ограничен финансово в момента , този ремонт ми изпи кръвчицата ;D И другото нещо е че стената на която ще го монтирам е сив мат , и мисля че идеално ще ми паснат вътрешните тела на интериора (Не искам бяло вътрешно тяло!). Относно стаята : Изложение - юго-изток , 42 кв.м , 2 външни стени с изолация , 5 камерна ПВЦ дограма, стъклопакет Ка 4 + нормален 4 , етаж 5 от 7 . Климатика ще се ползва предимно лятото и евентуално есента преди да са пуснали парното . Изчетох всичко в този раздел и в няколко други форума също , но все още не мога да реша окончателно кой от трите да бъде . Ще съм благодарен ако споделите опит и мнения .

    ПС: Каква е разликата между MSV1-09HR и MSV1-09HRN1 ?
    вземи си за до 50 лева една духалка, а другите ги спастри и започни да събираш за климатик.Според мен ти трябват между1300 и 2000 лева най-малко като започнем от неинверорен мицубиши и стигнем до инверторен дайкин от новата GV серия.
    Ако е за отопление само в преходните сезони и за охлаждане лятото може да вземш един неинверторен, но според мен трябва да е мицубиши или дайкин, защото те имат 18-ки конвенционални на сравнително добри цени.В най-лошияъ случай друга възможност ти е Грее 18-ка за около 1000 лева.
    всичко останало като краун, елите ,мидея според мен за тази квадратура е компромис ще ти носи ядове при отопление дори и в преходните сезони.

    Виждам, че преи мен са ти препоръчали и други нискобюджетни климатици, но ако слагах за себе си не бих сложил, особено след горчивия опит с crown климатиците.
    Аз преди да се нанасям(минала година края на януари) нямах нито един клиаматик и се бях "приготвил" зимата да се отолявам с две конвекторни печки и три духалки(имах пари за климатици, но не за това което имам сега в подписа и стаите).Сега едната конвекторна я подарих.Спестените пари инвестирах в надеждни климатици.След като за 40 дни при нашите се скапаха и 2-та крауна общо за 900 лева, нямам намерение да "си пускам парите в тоалетната".За преходни сезони да отвърнат въздуха могат и духалки.Вземеш ли климатик от неутвърдена производител/марка "стреляш без да гледаш"-ако имаш късмет може и да уцелиш кьоравото ако не пак ще си на ход са пари за климатик...


  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    4
    #6

    Re:Избор между три модела

    Извинявам се 42 м3 (кубични метра не квадратни ... грешка!)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #7

    Re:Избор между три модела

    За тази кубатура ще ти пасне идеално този модел: http://www.dekom.bg/?page=product_de...66e1fe4c4d5804
    Ма ти пък каза че не искаш бяло.
    Тогава минавай на този вариант: http://www.dekom.bg/index.php?page=p...b4c1a48bcc95b0
    За тези пари Мидеа-та си е супер.И ще те хлади и топли до към 0-градуса без никакъв проблем.
    Успех!!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #8

    Re:Избор между три модела

    Цитат Първоначално публикувано от djmartini
    Извинявам се 42 м3 (кубични метра не квадратни ... грешка!)
    И за 43 кубика деветката е малка,вземи си MSV - то но 12ка .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #9

    Re:Избор между три модела

    За охлаждане 9ка ще му върши работа,пък и с изолация и Ка джам може и да се стопли,ако натежи сметката за парно.Само дето парата за 12ка е много малко повече и по-добре нея.Щори имаш ли?Аз на южните опънах външни и заспа и зима и лете.И аз съм за MSV1 12HR/QB8F.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    4
    #10

    Re:Избор между три модела

    Щори само вътрешни вертикални. Пари за скъп климатик от рода на 1000-1200 лв скоро няма да мога отделя и като добавим 200 кинта монтаж ... А с духалка Делонги в преходния сезон ми наду с около 40 лева тока отгоре, за клас А климатик предполагам че ще е толкова пак . А и имам горчив опит с духалките наплаших се яко , по-миналата есен брат ми домъкна някакво Нео , което се замозапали !!!! Добре , че не беше оставена без надзор !!! Разгледах MSV-то май той ще е 12-ка Ама защо в София няма такива цени като Пловдив да му се невиди тука е със 100-110 лв по скъп !!! А бързам да го сложа сега докато дупча стените още, защото искам да вкопая тръбите и захранващия кабел в стената не да разбивам после след като съм шпакловал и съм си подредил мебелите .

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #11

    Re:Избор между три модела

    Поръчваш си го по някой или по нета и си намираш фирма да ти го монтира като гледаш фирмата да е оторизирана / от МАГНИМ-Д / за Мидеа.
    Успех !!!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Избор между три модела

    Цитат Първоначално публикувано от djmartini
    Щори само вътрешни вертикални. Пари за скъп климатик от рода на 1000-1200 лв скоро няма да мога отделя и като добавим 200 кинта монтаж ... А с духалка Делонги в преходния сезон ми наду с около 40 лева тока отгоре, за клас А климатик предполагам че ще е толкова пак . А и имам горчив опит с духалките наплаших се яко , по-миналата есен брат ми домъкна някакво Нео , което се замозапали !!!! Добре , че не беше оставена без надзор !!! Разгледах MSV-то май той ще е 12-ка Ама защо в София няма такива цени като Пловдив да му се невиди тука е със 100-110 лв по скъп !!! А бързам да го сложа сега докато дупча стените още, защото искам да вкопая тръбите и захранващия кабел в стената не да разбивам после след като съм шпакловал и съм си подредил мебелите .
    Направи си канал в стената щом искаш да ги вкопаеш и вкарай в него пвц тръба Ф50 и я зазидай, фирмата после ще си вкара тръбите и кабелите каквито трябва и няма да имаш проблеми. Тръбата я остави на височина 40см от тавана за да има 15см над климатика като се монтира.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #13

    Re:Избор между три модела

    MSV12 е много добър климатик и като дизаин и като качество и икономичност,няма да сгрешиш с такъв избор.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    4
    #14

    Re:Избор между три модела

    Това за тръбата не се бях сетил. Благодаря ти много !!! Утре като ми остане време ще издупча Но все пак да се консултирам :

    Вариант 1 :
    [img width=450 height=600]http://pobeda.hit.bg/klima/variant_40.jpg[/img]
    [img width=449 height=600]http://pobeda.hit.bg/klima/variant_40_1.jpg[/img]
    Надрасках тялото с молив в реални размери за да мога да се ориентирам .
    Отстояние от тавана до тялото 16 см , отстояние от прозореца до тялото 40 см (като монтирам вертикалните щори ще е на 30 см от тях) , при вътрешно тяло на MSV1- 12 - HRN1 - 85x29x17 см . Тръбата е на 40 см от тавана и на 50 от прозореца .
    При тези размери долната част на тялото се пада на 0.8 см от ел.инсталацията която е малко кривичко зазидана та може и в единия край да се окаже под ръба на тялото , това проблем ли е , ако е толкова близо ?
    Дължината на тръбите ще е малко над 3 метра до външното тяло (взел съм в предвид отстояние от външната стена и прегъвките) .
    Трябва ли да я пусна още навътре зад тялото тръбата , ако правя този вариант ? ( не съм много наясно след като се закрепи планката къде точно има отвор за дупката за тръбите)



    Вариант 2 :
    [img width=450 height=600]http://pobeda.hit.bg/klima/variant_40_center.jpg[/img]
    Отстояние от тавана до тялото 16 см . Отстояните на тръбата от прозореца 160 см . Но така климатика е в центъра на стаята . Дължината на тръбите става около 4 и половина метра до външното тяло .

    Правилно ли съм се ориентирал ? Предполагам че вариант 1 е най-рациаонален , но не е ли по-добре да е в средата на стаята климатика ?


  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Избор между три модела

    Докато копаеш, качи си и контакта горе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между 3 модела
    От whitefox във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 16-12-14, 17:33
  2. Избор между 3 модела 40" ТВ
    От guiltybydesign във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 09-12-14, 20:25
  3. Избор между 3 модела... ?!
    От startus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 16-11-14, 09:49
  4. Избор между два модела
    От d_ivanov във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-05-14, 16:56
  5. Избор между два модела фотоапарати на НР
    От liubitel2 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 27-01-05, 10:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе