Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree2Одобрявам

Избор на таблет до 500-600 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    24
    #1

    Избор на таблет до 500-600 лв.

    Здравейте, търся таблет, който основно ще се ползва за Интернет и игри, но когато пътувам ще искам да ползвам и навигация и е желателно да има GPS. Четох различни мнения и отзиви и колкото повече чета, толкова повече се обърквам .

    Та въпросът ми е, предложете ми таблет, който да бъде оптимален избор за цената си?

    Четох ревю за ACER ICONIA TABLET A1-810 16GB (379 лв.)и ми звучеше подходящ като вариант.
    НО този диаголан 7,9" не е ли малък за четене и браузване в нета, дали ще е удобно, не искам да увеличавам и местя текста наляво и надясно за да прочета нещо .. или да се насочвам към таблети с диагонал 10,1"? ... не мога да си представя как се чете на толкова малка площ, не е ли дребно (защото сега съм с 24" монитор на компа) и затова питам вас, които имате такива таблети - удобно ли е за четене или въобще да не си правя такива планове за таблет с диагонал 7,9"?
    Ако някой от вас има този модел, моля да сподели мнението си?

    ACER ICONIA TAB A211, (599лв.), това е 10,1", но по-стар модел и незнам дали не е по-зле като екстри ... няма и GPS.


    П.С. Стана малко дълго и объркано, но ще се радвам да дадете и вашето мнение и предложения (може и други марки и модели). Благодаря.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #2

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    johny01 одобрява това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #3

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    За четене ползвам 7 инчов модел и ми е перфектен.Другото което си мисля е ,че 10 инчова навигация ще изглежда нелепо в МПС освен ако не е TIR.На твое място бих огледал за нещо 7 инчово с 3G.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    Още един вот за Nexus 7. Дори и старият модел да е(2012 година), пак ще е повече от достатъчен.
    Този пост е редактиран от stenly; 13-09-13 в 11:16.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    За мен 10.1" 16:10 таблет е най-добре за нет и филми. Ако намалят рамката на дисплея, теглото и цената:rolleyes:, бих се замислил за един 11.6"-ов таблет с Win8...Oтносно GPS на таблет, било то и 7" ми е малко неестествено в превозно средство, но...всеки си знае. Иначе по-горният Нексус 7" на хартия е много добър, предполагам и на практика, ако съдя вече по традицията на стария модел:rolleyes:

    П.С. Ако държиш на по-марково, за 600лв. трудно ще намериш нещо 10.1" да блести повече от не марково, но по-евтино. Разходи се по-магазините, огледай и тествай на място моделите, като размери, корпус, цветове и ъгъл на виждане на дисплея, бързина. Гледай дисплея да е поне 140 ppi, Рам-а да е мин 1GB /DDR3/, процесора да е мин на 1.2Гхц. и по-сериозна батерия.
    Този пост е редактиран от pilot; 18-08-13 в 22:49.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    8
    #6

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    И аз съм за Nexus-а. Супер преносим компютър

    Този пост е редактиран от kazan; 22-08-13 в 22:02.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    24
    #7

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от granity Виж публикацията
    .....На твое място бих огледал за нещо 7 инчово с 3G.
    В тази връзка да попитам, таблета основно ще се ползва вкъщи (за интернет и игри), важно ли е да има 3G, защото мисля основно wi-fi то да ползвам към модем на виваком. Ако се наложи 1-2 пъти в годината да го вземам, когато ходим на почивка .. сигурно ще ми трябва нет през 3G, има ли друг начин да се закачи някакъв модул, флашка с 3G или задължително да търся таблет с 3G (че гледам Nexus 7 (2013) с 3G ще се оскъпи с около 150лв. само заради този модул)?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    Има, ама за 1-2 пъти в годината да се вързваш с такси...мобилен 3g рутер(Виваком предлагат) или споделяне през смартфон.
    Този пост е редактиран от pilot; 22-08-13 в 17:12.
    Asen Ikonomov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    31
    #9

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    Абе тия таблети Престижо които ги предлагат във Виваком как са,че ми предлагат за 7-8лв ма месец на лизинг за 2години.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #10

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    Щом ще е повече за вкъщи ти препоръчвам 10.1инчовия.
    Колкото е по-голям дисплея, толкова е по-голям комфортът за очите...просто имаш по-голяма видимост.
    Сега 8 инчовия също става за браузване и дори за игри,дори е малко по удобен за носене, щото се побира в по-малка чантичка, но щом ще е повече за вкъщи - определено по-големия.На мен лично не ми пречеше, че е Таблетът ми е от по-големите...в калъфчето под мишничка и навсякъде е с мен.И аз повече си го ползвам вкъщи, но държах да е с 3джи, щото не навсякъде има безжична мрежа, а така картата от Виваком е вътре и в гората спокойно си хващам нет.Бях на Равнища и в комплекса нямаше безжична мрежа...рядко ми се налага, ама като ти се наложи веднъж и нямаш нет е кофти.Вкъщи си ползвам безжичната мрежа, както и където предлагат такава, когато съм навън.От Вива ми предложиха 3ГБ трафик за 7.90лв. на месеци се навих, въпреки че много рядко ми се налага да ползвам 3джито.Ти си преценяваш.Ако мислиш повече да играеш на игри бих ти препоръчал таблет с 4-ядрен процесор.Влез в страницата на Виваком, където в момента предлагат 10.1инчов Таблет с 4 ядрен процесор на Хуауей за 25лв.на месец.Аз от моето Престижио съм страшно доволен!За новогодишните празници обмислям да закупя още едно Престижио 10.1 за бащата на жена ми.Просто съм много доволен! Този Таблет ако не е Престижио цената му е над 800-900лв.Много добра сглобка и чудесни параметри на достъпна цена - това е Престижио.Сега, ако те бият парите през кръста си купи Сони или последния модел на Асус

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    2
    #11

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    а какво мислите за lenovo A 3000

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    24
    #12

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    Здравейте, отново. Още не съм купил таблет, още съм на етап "проучване" и избор
    Та засега съм се спрял на следните варианти:
    1. За 7" таблет: 2 варинта
    - Asus Google Nexus 7 (2013) 32GB - за 569 лв. (16GB - 499лв.)
    - Asus Memo Pad HD7 (16GB) - за 299 лв.

    2. За Интернет сигурно 10" ще е по-удобен:
    - Asus MeMO Pad FHD 10 - 619 лв. (16GB)

    Сега обаче казусът стана по-сложен, не мога да реша към кой от тези трите да се насоча?
    - 7"-овите таблети са с 4-ядрени процесори, като няма спор Nexus 7 (2013) е по-добрият, но като цена/екстри може би Asus Memo Pad HD7 си заслужава повече парите? Знам ли? Ако вземам 7" сигурно ще е Нексуса, но той идва на цената почти на 10" таблет и ...почвам да се колебая много?

    Гледам че, големият 10" таблет - Asus MeMO Pad FHD 10 е с Intel Atom Z2560 (2-ядрен, 1.60GHz, 1MB кеш) - това добре ли е, или да търся 10" с 4ядра?
    Има ли друг 10", който да ми препоръчате (с цена около 600 лв., малко нагоре или надолу не е проблем ?

    П.С. Разгледах един Acer Iconia A700, (649лв.), който имат едни приятели ... но той е 4-ядрен (Четириядрен NVIDIA Tegra 3 Quad-core, 1.3GHz) и беше доста пъргав .. по-добър ли е от Asus MeMo Pad FHD 10? Освен това, като че ли малко тежък ми се струва (680гр.), но Асуса е само 100гр. по-лек .. знам ли, то всъщност таблета няма да се ползва много навън (освен ако се взема на път при някоя семейна почивка).

    Очаквам вашите съвети и мнения.
    Този пост е редактиран от Lucky[BG]; 13-09-13 в 11:12.

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #13

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    Не е важно с колко ядра е , а как се ползват при натоварване и каква е производителността им .
    Лично аз бих си взел нещо по-евтино (Asus MemoPad HD7 е добър избор ) , ако ми е първи таблет и който има остатъчна стойност и лесно ще се продаде .
    10" са хубави , но не ас много удобни за пренос , но всичко е строго индивидуално . Иначе има прилични китайчета - PIPO примерно !

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #14

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    Lucky, повечко от нагоре е, ама като ще е гарга, да е рошава...Края на Ноември се чака по магазините Asus TF701 за 400 Евро, по предварителни "спекулации" в мрежата:rolleyes: Иначе FHD10 не е нещо особено, но е по-добър от А700.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Отговор: Избор на таблет до 500-600 лв.

    Натовареноста на ядрата зависи от грамотното написана ОС която ще ги клати. С последната версия на Андроид нещата малко се пооправиха. Епъл отдавна са крачка напред в оптимизацията на операционните си системи заради затвореният цикъл. Спрямо избора между Нексус 7 и Мемопад-а , препоръчвам Нексуса заради по-добрата видеокарта (с повече ефекти) и повечето ядра. Както и не на последно място възможноста пръв да се радваш на новите версии на андроид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на таблет до 150-160 лева
    От vartan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 15
    Последно: 22-05-15, 10:55
  2. Избор на Таблет от марката Allview
    От Wizzzard във форум Мобилни устройства
    Отговори: 34
    Последно: 03-11-14, 13:30
  3. Избор на таблет от Ебай до 250лв
    От NIGHTMAN86 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 01-08-13, 15:19
  4. андроид таблет-съвет за избор
    От gogyto във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-12, 18:36
  5. Избор на таблет за интернет и електрони книги
    От borkokn във форум Мобилни устройства
    Отговори: 17
    Последно: 03-06-12, 21:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе