Резултати от 1 до 5 от общо 5

избор на лаптоп до 1900 лв (с ДДС)-ПРЕПОРЪКИ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #1

    избор на лаптоп до 1900 лв (с ДДС)-ПРЕПОРЪКИ?

    Здравейте!
    Виждам, че тук има полезни и компетентни коментари, при избор на нов лаптоп. Затова, реших да се допитам до форума. Пак
    Бюджетът ми е 1900 лв с ДДС. Трябва ми лаптоп за бизнес, като с него 80 % от времето се работи на бюро, 20% в движение. Приложение: текстообработка, интернет сърфиране, мутимедийни презентации. Държа на стилен външен вид, HD (1920x1080) екран поне 15,5 ' с тъч скрийн, подсветка на клавиатурата, бързина при множество едновременно изпълнявани задачи, инсталирана ОС. Батерията да държи поне 4 часа, да е сравнително лек.
    Засега съм се насочил към Sony VAIO FIT 15 ... Гъзарийка е, не може да се отрече, но батерията му не е мн. издръжлива, портовете са скупчени от единия край само...Някаква друга алтернатива или ако някой вече има Sony VAIO FIT да сподели впечатления?
    Каква друга марка и модел бихте ми препоръчали?
    Благодаря за мненията!

    - - - - - - - - - -

    Наистина ли няма мнения?!?
    Този пост е редактиран от valdim; 10-09-13 в 21:42.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    50
    #2

    Отговор: избор на лаптоп до 1900 лв (с ДДС)-ПРЕПОРЪКИ?

    На Сонито му плащаш марката и накрая вземаш калкулатор за тези пари
    Най-оптималното съотношение между качество и цена към момента имат лаптопите с марка Lenovo, които преди години купиха IBM. Имам наблюдения върху няколко лаптопа и мобилни телефона с тази марка и мога да кажа че си заслужава.

    За тези пари които си готов да дадеш, бих ти препоръчал Lenovo IdeaPad Y510P, който е с 2 мощни видеокарти, с последно поколение 4 ядрен процесор, FullHD с матов екран, 8 Gb SSD диск, красива червена подсветка на клавиатурата и още куп добри характеристики. Вярно, ще дадеш 99 лв. в повече от това което си готов да дадеш, но ще имаш лаптоп-звяр в ръцете си. Ето и линк към такъв модел --> Лаптоп Lenovo Ideapad Y510p Dusk Black - Цена, Характеристики, Мнения и Отзиви
    Ако все пак нямаш възможност да извадиш още 99 лв., препоръчвам ти пак същия модел, но с една видеокарта --> Компютри / Преносими - solytron.bg

    Ако аз бях на твое място, бих направил всичко възможно да си взема първото Леново!
    И да не забравиш да сравниш характеристиките на Сонито с тези на на предложените от мен лаптопи

    П.П.
    Щях да забравя - двете Lenovo-та имат уникално озвучение с 4 колонки от марката JBL, които вадят уникален за размерите си бас и нямат почти никакво изкривяване на звука дори когато са усилени на max
    Успех с покупката и пиши какво си избрал!
    Този пост е редактиран от mi6letata; 24-09-13 в 16:01.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #3

    Отговор: избор на лаптоп до 1900 лв (с ДДС)-ПРЕПОРЪКИ?

    Желателно е да е с Хасуел. Това ми е единствената препоръка. Но като гледам за момента у нас има само с високия клас I7-4ХХХ и не виждам нищо с I5-4ХХХ и I3-4ХХХ.
    Колкото до Леново качествената серия е Think а не Idea. Става въпрос за съвсем различни подразделения и го казвам защото се спомена IBM.
    При DELL това е XPS или малко по-евтината Vostro а Inspiron са си масови трошки при които се гони единствено ниска цена.
    Несъмнено и при останалите марки има бюджетни и качествени модели но не съм се интересувал. За Fujitsu например съм чел само хубави неща докато за Сони май само на оплаквания съм попадал.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 25-09-13 в 15:18.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: избор на лаптоп до 1900 лв (с ДДС)-ПРЕПОРЪКИ?

    тъчскрийн за под 2К с Хасуел - мнооого трудно... че и full hd....
    виж, с Айви е по-лесно

    аз лично не виждам особена причина да се търси 4***

    предвид характера на натоварването, както и очевидното отдаване на предпочитание на формата пред съдържанието, един ThinkPad Edge S230u би предизвикал повече повдигнати вежди от някой по-голям Асус или друг подобен по-долна марка, пък било то и по-бърз

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #5

    Отговор: избор на лаптоп до 1900 лв (с ДДС)-ПРЕПОРЪКИ?

    Освен по-производителен е и по-икономичен та батерията ще държи по-дълго. Също така има по-добро видео а едва ли има смисъл от видеокарта за бизнес машина всъщност е по-скоро вредна.
    Но си прав че с тъчскрийн няма такъв. За съжаление да си подбереш частите по-свой вкус за лаптоп е голяма мъка и накрая все нещо е компромис.
    Това Сони например е с 2-ядрен и малък и лъскав дисплей. Ако не трябваше да е сензорен можеше да се вземе нещо с четириядрен Хасуел а и е добре да е матов IPS дисплея.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 25-09-13 в 16:39.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки
    От logic във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 11
    Последно: 20-12-13, 22:28
  2. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  3. Избор и препоръки на 32" телевизор с всички екстри
    От Bojidar_Iliev във форум Телевизори
    Отговори: 28
    Последно: 09-11-12, 08:59
  4. Препоръки и избор между две конфигурации
    От stancho_75 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 30-10-07, 17:59
  5. Препоръки относно Лаптоп
    От dandy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 23
    Последно: 12-02-06, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе