Резултати от 1 до 12 от общо 12

Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #1

    Question Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

    Софтуер
    SmartDVB the ideal DVB software solution
    ProgDVB




    http://linuxtv.org/wiki/index.php/DVB-T_USB_Devices

    Тунери

    http://www.beholder-europe.com/
    PCTV Systems - Home
    Hauppauge Computer Works : Externe TV-Tuner
    KWorld! Enrich Your World!!
    PRODUKTE f
    TV Tuners, Live IPTV Streaming Encoder, Video Capture Card, Media Player | AVerMedia

    LinuxTV.org - Television with Linux
    TwinHan - LinuxTVWiki

    Media-Tech Polska - PRODUCT GUIDE

    DVB Support




    Привет !
    Оглеждам се за такава джаджа , която да работи сравнително добре и да си заслужава парите (примерно до 35 лв ) . Не търся допълнителни екстри , а само за цифрова ефирна телевизия , която сега прохожда .
    Ако някой ползва подобен тунер , моля да сподели какви са му впечатленията !
    Поздрави !
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-10-13 в 07:55.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #2

    Отговор: Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

    Имам тези двата:
    KWORLD UB450-T :: USB DVB-T Pico TV tuner - IT Shop.bg
    и
    Pacostar PLE-1090HD DVB-T MPEG4 USB2.0 тунер за компютър

    Няма разлика в приемането. Втория ти влиза в бюджета. На вин7 дори драйвери не иска.
    Някаква китайска за 10тина долара също ще стане. Повечето си идват с антенка и дистанционно.
    При тези джаджи повече зависи от софтуера. Има няколко безплатни - DVBDream, ProgDVB (май има и платена версия вече).
    За препоръчване от платените DVB viewer - Home - заслужава си 15те евра цена.

  4. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #3

    Отговор: Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

    Мерси колега !
    И двата ги поразгледах , но само толкова , няма как да разбера как работят . Иначе втория го има на много места и е 30лв , а китайските от нета наистина има голям избор и са по-евтини , но много от тях са MPEG-2 . Питах тук-там из нета и намерих такива MPEG-4 , но се оказа че няма наличност от тях .

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #4

    Отговор: Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

    Друже, няма МПЕГ2, МПЕГ4.
    Тези "флашки" са само двб приемане частта на технологията.
    Разкодирането на образ (МПЕГ2, МПЕГ4, АВЦ), звука (МП, ААЦ) се прави от софтуера и кодеците които имаш инсталирани (от компютъра). Запис, телетеекст, ЕПГ - също всичко е от софтуера.
    Взимай Pacostar-а - доволен ще си.

  6. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #5

    Отговор: Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

    Още веднъж мерси , колега !
    Може и да съм се подвел , но по описание на едните пише MPEG2 , на други MPEG4 , на трети нищо , та затова !
    Иначе какъв плеър е удачно да се инсталира на компа - Total media или има и нещо по ефикасно ?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #6

    Отговор: Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

    Имат си програми за гледане (някакви идват с тунерите). Аз дори не съм ги инсталирал.
    Ползвал съм DVB Dream Development Homepage, ProgDVB, DVB viewer - Home (за това си имам лиценз купен преди години). Изтегли ги и разгледай - ще разбереш идеята им.
    ДВБ тунерите работят и с вградения във Windows 7 - Windows Media Center - WMC си подържа и управлява тунера.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    55
    #7

    Отговор: Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

    Вчера пристигна и нашия Pacostar. Всичко е Ок с изключение на това, че не можем да подкараме дистанционното. Настолното пс е със 7-а, а преносимото с линукс. Не действа на двете пс-та и това е.
    Някой ако има някакви идеи колеги, ще съм благодарен ако сподели.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    26
    #8

    Отговор: Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

    Наскоро си взех от Жар компютри в Пловдив DVB-T USB 2.0 Receiver Hama Monheim произведено е в Китай . Софтуера е гратис . както е описано на опаковката. Инсталацията е лесна . Изисква се тунера да не се включва преди да е инсталиран софтуера и драйвера . Поради неправилно инсталиране или софтуерна причина на един от лаптопите на които инсталирах не действаше дистанционното . На друг лаптоп с 64 битов Windows 7 всичко включително и дистанционното работят. Има интересни опции на пълен екран който може да е и минимален правоъгълен размер без бутони с появяващи и изчезващи ленти за управление горе и долу което е много удобно . С двукратно кликване се минава в няколко режима на размери на екрана и с и без управляващи ленти с бутони.Изключително бих казал перфектно качество на картината . Малка антена която се куплира в приемателния модул който завършва с юсб и е с големина на флашка .Изключително съм доволен от тунера . Цената е 37 лв и го препоръчвам . Ако някой има други предложения нека сподели . Преди време съм имал кратко запознанство само с Авер. Удължител на ЮСБ около метър и половина не попречи на функциите . Има радио в укв което действа перфектно и още един обхват вероятно с по голяма честота който все още не функционира . Радиото не разпознава имената на радиостанциите но качеството е без забележки. Стереофонично със слушалки без проблеми . Това е ако има въпроси питайте .

  11. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #9

    Отговор: Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

    Колега , има и по-добре направени и работещи , но и цената не е като тази . Това си е добре за парите си или има едно Пакостар - пак си е китайско , но се поръчва от БГ фирма , която притежава търговската марка - работи безпроблемно за същите пари . И по-евтините вършат работа , въпрос на вкус и .... пари .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    26
    #10

    Отговор: Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

    Пакостар има ли укв радио и запис може ли да прави и на тв и укв радио

  13. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #11

    Отговор: Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

    аз имам това: NOT ONLY TV работи добре на win7 32/64 и win8.1

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #12

    Отговор: Ефирен DVB-T приемник за лаптоп - мнения и препоръки

    Нямам си идея , но виж в страницата на вносителя , ако имаш интерес . Само споменах алтернатива на тази Хама .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проектори!Мнения и препоръки!
    От veszxr във форум Проектори и екрани
    Отговори: 32
    Последно: 18-11-20, 21:07
  2. Мнения и препоръки
    От IvO™ във форум Логически задачи
    Отговори: 202
    Последно: 25-09-12, 15:01
  3. Мнения и препоръки
    От zorbata във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-11, 15:30
  4. LG S09 AW - мнения и препоръки
    От pesho21 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 19
    Последно: 27-12-08, 21:55
  5. PC конфигурация - мнения, препоръки.
    От roumen68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-06, 06:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе