Резултати от 1 до 11 от общо 11

Lenovo или HP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    9
    #1

    Lenovo или HP

    Добър ден, пиша отново защото ми предложиха едно леново, освен НР-то. Искам да ви попитам и да ви помоля за помощ в избора. НР 450 с i7 3632QM, 8 GB ram, 750GB, AMD 8750HD има и още едно hp което видях в последствие за същите пари разликата е в процесора - i5 3230M, видеокартата, рама и харддиска са същите, но е със 17.3 инчов дисплей и HD+ - Става въпрос за HP 470. Третия избор е новото Lenovo Z510 с i5 4200M, 6GB ram, 1TB, nVidia GT740M (и трите видео карти са с 2GB памет). Lenovo са по - качествени, но не ми харесва, че на Z500 (стария модел) колонките са отдолу, предполагам и на Z510 са на същото място. Просто звукът не е толкова добър. Трябва ми лаптоп до 1300 лева за фотошоп, офис пакета, филми, обработка на видео и отвреме навреме за игра като NFS Rivals. Извинявам се, че пак пиша, но искам да направя подходящия избор. Благодаря Ви, предварително.
    Този пост е редактиран от Sevastiyan; 17-11-13 в 17:20.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Lenovo или HP

    HP-то, защото:

    1. най-добър процесор измежду трите
    2. най-много рам (МНОГО важно за шоп-а)

    но...

    3. 15" дисплей, което пък е голям минус!

    и все пак, според мен HP-то

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Отговор: Lenovo или HP

    15,6" е напълно достатъчен, за лаптоп, ако се пренася редовно. 17" е повече вариант, за такъв, който по често седи на бюрото. От горе на това лаптопите на НР са тежки и дебели, (няма ден, в който да не разглобя поне 2-3). Което не пречи, на пробуците да бъдат добри. Въпреки, че лично не бих си купил лаптоп, на тази марка.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    9
    #4

    Отговор: Lenovo или HP

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    15,6" е напълно достатъчен, за лаптоп, ако се пренася редовно. 17" е повече вариант, за такъв, който по често седи на бюрото. От горе на това лаптопите на НР са тежки и дебели, (няма ден, в който да не разглобя поне 2-3). Което не пречи, на пробуците да бъдат добри. Въпреки, че лично не бих си купил лаптоп, на тази марка.
    Добре, благодаря ти. Казваш, че не би си купил на тази марка. Можеш ли да ми препоръчаш тогава на някоя друга?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Отговор: Lenovo или HP

    Toshiba ?

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Lenovo или HP

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    Toshiba ?
    За тези пари няма с добри параметри, поне не намирам. С и3 в най - добрия случай и5 с 4гб рам и 500гб харддиск.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #7

    Отговор: Lenovo или HP

    Хвърляй се и вземай каквото ти хване окото. Аз имам HP Pavilion DV5 вече на 5 години без никакъв проблем, а на сина Тошибата хвърли два харда в гаранция. Така че всичко е относително.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    9
    #8

    Отговор: Lenovo или HP

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Хвърляй се и вземай каквото ти хване окото. Аз имам HP Pavilion DV5 вече на 5 години без никакъв проблем, а на сина Тошибата хвърли два харда в гаранция. Така че всичко е относително.
    Мерси много. Принципно знам, че имат такъв проблем тошибите.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: Lenovo или HP

    Накрая след много търсене и мислене и след препоръки си поръчах Lenovo G500 с i7 3612QM AMD 8570HD и 6GB рам. Видеокартата обаче ми се искаше да е малко по - силна. Въпросът ми е дали е здрав, издържа ли на дълга работа или се скапва батерията и дали е добър избор, ако някой има опит с него. Благодаря ви, предварително.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #10

    Отговор: Lenovo или HP

    Аз имам два лаптопа:
    Леново sl и HP павилион.
    Леновото е по-старо, батерията въпреки пазенето умря на 20-тия месец. Два пъти седмично разреждах и пак не стана, сега държи....7 минути.
    HP-то след ползването на Леново има много кофти клавиатура, разлика в позицията на копчета, някак не ми се вижда удобен за писане. Копчетата на клавиатурата на Леновото ми е еднаква с клавиатурите на стационарни компютри.
    Общо взето - лаптоп бих избрал според нуждите процесор рам видеокарта, според удобство и нужда пак - големина на екрана, според финансовото състояние - дизайн, слим и т.н. и по-топ рекламирани марки.

    - - - - - - - - - -

    С фотошопа.... зависи какво обработваш, но ще го озориш . С игрите също, аз само една игра съм играл на лаптоп, на 10-тата минута вентилаторите стават като на сешоар ) и спирам, за да не го прецакам.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Отговор: Lenovo или HP

    https://forum.setcombg.com/%D0%BF%D1...ultrabook.html

    ето ти една мноого сериозна (и респективно по-скъпичка) машина

    цената е напълно адекватна (ако все пак решиш да добавиш разликата от... ами да си го кажем направо, още един лаптоп нисък клас )

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Prestigio или Lenovo
    От xikiro във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-13, 19:32
  2. IBM Lenovo ThinkPad R 60
    От frank_fios@mail.bg във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 28-04-13, 23:00
  3. Lenovo се разделя на Lenovo и Think
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 09-01-13, 08:15
  4. Lenovo y570
    От pspgamer във форум Мобилни устройства
    Отговори: 3
    Последно: 03-08-11, 09:39
  5. IBM - Lenovo, струва ли си
    От clikk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 23-07-06, 02:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе