Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 88
Like Tree11Одобрявам

Съвет за читав работен лаптоп.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #61

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Добре де, аджеба не мога да разбера - някой предлагат едни модели, други други, честно омотах се вече. Аз като гледам, все на някой модел нещо му куца...Тъкмо се наканих да взимам едно Z710 и айде ново пет лева...
    Добре, хайде дайте добри предложения до 1500 лв. с FullHD екран, както и добри параметри.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #62

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Между другото, ако погледнеш лаптопите, които се внасят втора ръка, лаптоп(жив) с nVidia е все едно да намериш 4-листна детелина
    Брех, че силно изказване! Защо ли сред тези основно четирилистни детелини откривам при по скъпите модели.
    http://www.crash-bg.com/laptopi.html
    Оферти за продажба на Лаптопи - rmania.net

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #63

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Добре, хайде дайте добри предложения до 1500 лв. с FullHD екран, както и добри параметри.
    Сашо, може да погледнеш и тези два модела: HP Probook 650 H5G76EA (с вградено видео) и HP Probook 650 H5G79EA (с външно видео).

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #64

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Добре де, аджеба не мога да разбера - някой предлагат едни модели, други други, честно омотах се вече. Аз като гледам, все на някой модел нещо му куца...Тъкмо се наканих да взимам едно Z710 и айде ново пет лева...
    Добре, хайде дайте добри предложения до 1500 лв. с FullHD екран, както и добри параметри.
    Градски, Nvidia получиха лоша слава със сериите си 7ххх,8ххх,9ххх производство 2007-2010 където имаше производствени проблеми и лош избран материал на подложката на чипа и почти всички лаптопи с тези GPU-та дефектираха до 12 месеца от покупката. Но не така стоят нещата с по новите им чипове, дори при споменатите дефектни серии с дата производство 2011+ проблема беше решен. Така, че не разбирам защо те плашат толкова колегите.Въпреки всичко на въпроса ти GT745M или GT840M ти казах първия щото освен че е малко по-производителен е и с 33W TDP ,а не 45W TDP какъвто е втория и смятам, че ако топли по-малко винаги е бонус и своеобразна застраховка. Както в паралелната вселена "климатичния подфорум" така и тук регулярната профилактика и грижа си е А и Б на безпроблемната работа на което и да е устройство. Регулярно чистене в зависимост от условията на работа и подобрена нова паста Artic Ceramique2 за GPU и Artic Silver 5 за CPU-то и не мисля че нещо ще те бутне дъълги години. Предложението ми е за Z710 е не защото е най-доброто на пазара, а защото освен другите достойнства е един от малкото нови лаптопи, които позволяват с 3 болта за капака, 3 за вентилатора и 6 за охлаждащия радиатор да си го чистиш докато се пиеш кафето без да губиш гаранция от основното разглобяване при другите, където се сваля всичко включително и дънната платка за да си изчеткаш охлаждането. Да не говорим, че пишман майстор може да ти потроши я диска, я пластмаси, я панти като при @kalchev1 в другата тема....
    2d31710779.jpg
    Pat, V_Simeonov и Shienar харесват това.

  6. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #65

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Защо препоръчваш различна паста за видеото и процесора?

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #66

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Брех, че силно изказване! Защо ли сред тези основно четирилистни детелини откривам при по скъпите модели.
    http://www.crash-bg.com/laptopi.html
    Оферти за продажба на Лаптопи - rmania.net
    Погледнах само последна страница. Има няколко модела от които всички са hi-end на Dell, Apple...
    П.С. quadro не го броя за nvidia, щото е специализирана hi-end карта...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #67

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Вземай Z710 с FullHD и не му мисли толкова. Поръчания G510 пристигна за 1 седмица от черния петък, и е ОК, т.е. това което очаквах. С 2 болтчета се смъква целия долен капак. Това беше основното му преимущество! i3-4000M ми e напълно достатъчен за офис/бизнес лаптоп. 8GB RAM - въпреки, че и с 4 да беше, с 2 болтчета и слагам колкото си му реша. Видеото му е АТИ, ама и nVidia GF да е, все тая, просто за всеки случай да има, ако синчето го подхване да изиграе някоя игричка. Старият ACER 5738G е с GF105, другия 5750 е с 520М - ми с лека профилактика/продухване на 1 година - няма проблеми. Обаче един докаран от USA DELL XPS 1530 с 8400 на един братовчед - си замина скоропостижно, след тормоз от игри и без профилактики. Та така...

    П.С. Аз пак с проблема с инсталирането на Уин7 - Сетъпа не открива системен дял и не ще да се инсталира пустия му джам. И х86 и х64... Може ли х64 Уин7 върху х86 Виста?
    На Z510 го излъгах и върху виста х86, сложих Уин7х86, и на другия дял Уин7х64, обаче на G510 ми трябва само Уин7х64, и пак се лутам, а и не намирам инфо за подобни проблеми в нета?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #68

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    П.С. quadro не го броя за nvidia, щото е специализирана hi-end карта...
    Идея си нямаш колко такива сме ПреПравили
    Quadro не е High End карта , а е Професионална карта за сметки - не е бърза карта за игри , но за Ауто Кад Рендиране , КАМ системи , както и 3Д studio е много добра , но вече и нормалните карти го постигат.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 07-12-14 в 12:48.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #69

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Ами аз под hi-end имам в предвид професионална. Дори и само за това, че лаптоп с с quadro няма да намериш в ниския клас...

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #70

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    С 2 болтчета се смъква целия долен капак.
    В това отношение HP Probook 650 е още по-добре. Капака е захванат на щипки, а вентилатора го държат 2 болта. Другото му предимство е матовия екран. Да, не е 17", но както се казва няма пълно щастие.
    csm_Probook650_Unterseite_d57e12d14b.jpgcsm_Probook650_Wartungsfach_319150b0bf.jpg

  13. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #71

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    2008 г. си купих Lenovo 3000 N200 с GeForce 7300, напук на всички коментари тогава, как съм си хвърлял парите на вятъра и как този лаптоп нямало да изкара и половин година. Машинката и до днес си работи без никакви проблеми, а не е като да не е била товарена (последната "гавра" от племенника ми беше опит за играене на Bioshock на нея). Спазвал съм единствено правилото за почистване един път в годината и това отворите за вентилация отдолу винаги да са свободни, за да може да диша. Знам че карти на nVidia тогава даваха дефекти, но има и такива, които все още си работят безпроблемно, а дефектните на тези поколения би трябвало отдавна да са умрели, дори и да е правен ребол. Така че, мисля че лаптоп с каквато и карта да се избере в момента няма да бъде проблем.

    Z710 е добър избор, аз също го харесвам, но го намирам на цена около 1600 лв. При положение, че тръгнахме от 1000 лв. ако продължаваме така скоро ще започнем да му препоръчваме Alienware-ите
    За офис дейност, дори и да се пуска AutoCAD от време на време, мисля че сума до 1200лв. е напълно достатъчна, за да се избере добър лаптоп.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #72

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija Виж публикацията
    Защо препоръчваш различна паста за видеото и процесора?
    Поради естеството на чиповете. Ceramique2 за разлика от Silver5 е изолатор, а видеочиповете са накичени отгоре с разни кондензаторчета закъсяването на които не е желателно.

    Цитат Първоначално публикувано от Shienar Виж публикацията
    Z710 е добър избор, аз също го харесвам, но го намирам на цена около 1600 лв. При положение, че тръгнахме от 1000 лв. ако продължаваме така скоро ще започнем да му препоръчваме Alienware-ите
    За офис дейност, дори и да се пуска AutoCAD от време на време, мисля че сума до 1200лв. е напълно достатъчна, за да се избере добър лаптоп.
    Когато мернах темата, човека се въртеше около 1250 за Lenovo B5400 , Z710 с i5-4200 е 1399лв - тоест 150лв отгоре си заслужава за екрана и видеото, щото телефона ти да има по-добра резолюция от лаптопа си е алтернативна сексуална ориентация . 1550-1600 за Z710 са с i7-47xxMQ , които не съм коментирал.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #73

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    За триене
    Този пост е редактиран от justify; 07-12-14 в 16:54.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #74

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Glowndark +1


    И аз споделям на 100% мнението на Глоундарк.
    Новите им карти и те не са кой знае какво:

    ASUS-N76VZ-vs-G750JX

    От друг форум:

    +1 В англоезичните форуми и блогове е описан проблема.Той се отнася за всички 8400/8600 Нвидия карти без значение в коя марка лаптоп е сложена.
    Подробно за който може да чете и разбира английски език ето:
    http://www.theinquirer.net/inquirer/...a-g84-g86s-bad
    Нвидиа отричат проблема и евентуалните съдебни претенции към тях от потребители:
    http://www.theinquirer.net/inquirer/...ere-mobile-g84
    Инженерно предположение за проблема и как са реагирали притежателите на различните търговски марки лаптопи:
    http://www.theinquirer.net/inquirer/...own-blame-game
    Summarizing the Nvidia problems with laptop chips overheating - CNET

    Съдебни процеси и "безплатните"(за Нвидия) обещания:
    http://news.cnet.com/8301-13924_3-10...?tag=mncol;txt

    Сони са декларирали, че през първите 4 години следващи покупката на лаптопа, ако има дефект дължащ се на нвидия ще отремонтират лаптопа безплатно(части+труд за поправката):
    Sony Offering Support for Faulty Nvidia GPUs

    http://www.theinquirer.net/inquirer/...ps-months-late


    Собствениците на други марки лаптопи ще се оправят сами.
    http://www.tomshardware.com/news/nvi...hips,8416.html

    http://www.tomshardware.com/news/nvi...-gpu,7795.html

    http://www.tomshardware.com/news/gpu...die,10856.html
    Този пост е редактиран от justify; 07-12-14 в 16:49.

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #75

    Отговор: Съвет за читав работен лаптоп.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    В това отношение HP Probook 650 е още по-добре. Капака е захванат на щипки, а вентилатора го държат 2 болта. Другото му предимство е матовия екран. Да, не е 17", но както се казва няма пълно щастие.
    csm_Probook650_Unterseite_d57e12d14b.jpgcsm_Probook650_Wartungsfach_319150b0bf.jpg
    Еи до къде стигнахме, да гледаме с колко болта е завит капака... По тая логика и като си купуваме кола, да гледаме с колко болта е завит двигателя, да може като има проблем да си го отвяряме и ремонтираме [emoji2]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 16-03-18, 20:48
  2. Избор на работен смартфон - dual
    От JKanchev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 30-09-14, 21:18
  3. Съвет за читав таблет до 200~300 лв.
    От Aleksandars във форум Мобилни устройства
    Отговори: 8
    Последно: 03-09-13, 11:38
  4. Колко струва работен кондензатор за компресор?
    От alantion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 44
    Последно: 05-03-13, 19:21
  5. Отговори: 9
    Последно: 26-10-06, 22:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе