Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25
Like Tree1Одобрявам

Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    35
    #1

    Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    Здравейте,
    Какво ви е мнението за лаптоп Acer Aspire V5-591G
    -Intel Core i7-6700HQ
    -8GB (2x 4096MB) - DDR4, 2133GHz
    -NVIDIA GeForce GTX 950M (2GB DDR3)
    -1TB HDD (5400 оборотa/минута)
    -15.6-инчов (39.62 см.) - 1366x768, матов
    -без оптично устройство
    -Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 4.0
    Цената му е около 1500 лв. Няма ssd, но може да му сложа. Дисплея единствено не е IPS, но и цената е по-ниска от на Aspire V15 Nitro – VN7-592G , който е около 1750 лв.
    В този ценови диапазон според вас има ли някой друг лаптоп, който да си заслужава повече? Благодаря за всяко мнение по темата.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    За каква цел ти е лаптопа? Хаотично наслагани компоненти...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    35
    #3
    Ще е домашен компютър. Интернет, филми, игри от време на време и за работа предимно с ms office.
    Компонентите по отделно изглеждат добре, но как е в действителност ме интересува и дали има нущо по-добро за тези пари.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    Според мен, първо търси IPS FHD. Второ, задължетелно предвиждаш SSD. Трето - имай в предвид, че с този излишно мощен процесор в комбинация с външното видео ще има греене и шум.
    bagerista9 одобрява това.

  6. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #5

    Отговор: Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    Acer Aspire V17 Nitro VN7-791G | Laptop.bg - Технологията с теб

    - - - - - - - - - -

    V5 му е слабичко охлаждането

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    35
    #6
    Благодаря за отговорите. Явно това не е оптималния вариант за тези пари, ако може дайте предлажения.
    А за този Acer Aspire V17 Nitro VN7-791G какво ви е мнението. С IPS е, но с по слаба видео карта и процесор. Също така и няма ssd. Цената е около 1500лв.
    Този пост е редактиран от dankg; 14-03-16 в 20:59.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #7

    Отговор: Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    Аз не играя игри, но по принцип не съм привърженик на външно видео в лаптоп, освен ако не е геймърски клас...там цените са дебели. Та, този E560 е пак с външна видеокарта/колко е добра за твоите игри си прецени/...Поне процесорът е нисковолтажен и охлаждането по традиция е по-адекватно в тези серии. Не съм го виждал на живо - пише че е с IPS, вероятно нискък клас на ЛГ, но по-добре от TN матрица.

  10. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #8

    Отговор: Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    По слаба му е видеокартата,процесора е по силен,17инча е и охлаждането е в пъти по-добро от на V5
    Цитат Първоначално публикувано от dankg Виж публикацията
    Благодаря за отговорите. Явно това не е оптималния вариант за тези пари, ако може дайте предлажения.
    А за този Acer Aspire V17 Nitro VN7-791G какво ви е мнението. С IPS е, но с по слаба видео карта и процесор. Също така и няма ssd. Цената е около 1500лв.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #9

    Отговор: Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    Цитат Първоначално публикувано от dankg Виж публикацията
    Благодаря за отговорите. Явно това не е оптималния вариант за тези пари, ако може дайте предлажения.
    А за този Acer Aspire V17 Nitro VN7-791G какво ви е мнението. С IPS е, но с по слаба видео карта и процесор. Също така и няма ssd. Цената е около 1500лв.
    Процесора е малко стар.Но може да видиш тозитози е добре.

    - - - - - - - - - -

    А този даже е с легален Windows.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 15-03-16 в 21:51. Причина: Инфо за произв. на R7 M370 се различ. на някои места.,но навсякъде я дават много висока.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    35
    #10

    Отговор: Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    Благодаря за отговорите.
    Насочвате ме към lenovo и лаптопи с двуядрен процесори и по-слаби външни карти от на acer. Аз си мислех, че по-мощните компоненти са по-добри, на както е писал pilot по-горе може да са хаотично наслагани компоненти, а и все пак аз не разбирам и се допитвам. Ще разгледам по детайлно предложенията ви, ще отида да ги видя и на живо. Двама от вас ми препоръчват Lenovo-ThinkPad-E560 явно си заслужава, а бях се насочил към acer или asus.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #11

    Отговор: Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    Абстрахирай се напълно от марките. Просто остави впечатление ,че дисплея и видеокартата са основен приоритет.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #12

    Отговор: Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    Ревю на E560.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    35
    #13

    Отговор: Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    А какво ви е мнението за този Acer Aspire V15 (V3-574G) и Lenovo-ThinkPad-E560 по-добър ли е от него?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #14

    Отговор: Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    На Acer-а процесора и видеокартата са малко по -производителни от тези на Lenovo-то и плюс това има SSD(един бог знае какво е).На Lenovo-то видеокартата поддържа технологията Enduro.Включва външната видеокарта,само ако има нужда от повече производителност,дотогава я кара с вградената.При Nvidia не мога да се сетя за подобна технология.Екстрите и детайлите ,дали ти трябват сам ще си решиш.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    35
    #15

    Отговор: Мнения за лаптоп Acer Aspire V5-591G

    Ммм...... не знаех за технологията Enduro на AMD Radeon HD 8790, която позволява да превключва вградената и дискретна видеокарта, с цел да се удължи живота на батерията и да не загрява лаптопа. Досега си мислех, че това е по defaut при всички видеокарти. SSD-тo мисля, че трябва да е по-бързия хард диск, който мисля ако не при покупктата на лаптопа, на по-късен етап да сложа.
    А какво мислите за мониторите на двата? В това ревю има добри отзиви за честотата, която е изключително висока – 25 kHz и така натоварва по-малко зрението. Също така има BlueLightShield технология на V15, която понижава излъчването на вредна светлина от дисплея.
    Още един въпрос имама относно процесорите. Понеже аз се бях насочил първоначално към лаптопи със "силни" процесори и търсех да е четириядрен, но пък вие ме насочвате към двуядрените (говоря за Intel процесорите новите поколения). От прочетеното в интернет ми стана ясно, че двуядрените използват по-малко енергия и съответно са по-малко производителни, за сметка на четириядрените. И сега въпроса ми е дали двуядрените ще са достатъчно производителни, че да нямам проблеми когато отворя по 2-3-5 excel и word файла, браузър със 7-8 прозореца, outlook поща, пуснал съм плеър за музика и/или плеър и гледам някакво видео и още някоя програмка? Също бих искал да могат да тръгват някакви по-леки игри (тук знам, че и видео картата има значение). Към момента след вашите препоръки първо гледам монитора и след това всичко останало.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Лаптоп Acer Aspire E1-522
    От YordanVassilev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-13, 16:12
  2. Мнения: Acer Aspire 5750G
    От taipan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 7
    Последно: 12-06-11, 12:24
  3. Aspire 1430 - нов 11.6-инчов лаптоп от Acer
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-11-10, 08:39
  4. Геймърски лаптоп Acer Aspire AS-7738G
    От taraponti във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 21-10-09, 11:03
  5. продавам лаптоп Acer Aspire 1605DLC
    От rums във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 23-01-08, 15:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе