Резултати от 1 до 7 от общо 7

Как да си направя радиомодем?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #1

    Как да си направя радиомодем?

    Здравейте,

    Намирам се в провинцията и най-близкият доставчик е на около 10км по права линия. Въпросът ми е: Знаете ли как може да се направи такова устройство, което да е достатъчно чувствително, така, че да успея да "хвана" сигнала от доставчика? В narod.ru намерих едни схеми на такива устройства, но не знам дали са използвани при условията в България. Не е въпросът до парите, нищо не ми пречи да си купя антена и модем, но ме интересува как мога да си ги направя... знам, че в един такъв модем има модулатор, демодулатор, приемник, предавател, филтри и усилвател, но нямам практическа схема, а доставчикът не е съгласен да разглобим ново устройство, само, за да го разгледаме...

    Ако някой има идеи, моля да пише.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    93
    #2

    Как да си направя радиомодем?

    Опитай това :

    http://www.rlocman.ru/en/outr.htm?cg=9

    Напиши "радиомодем" и натисни "поиск".

    Но имай предвид, че необходимото но не и достатъчно

    условие е да имаш доста опит във високочестотната техника. Правил ли си нещо работещо над 200МНz?

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Как да си направя радиомодем?

    Това, което искаш е почти невъзможно да се направи в любителски условия. Ако оставим настрана високочестотната техника, която иска много знания, апаратура и опит, но ти трябва и много софтуер за модулацията и демодулацията, протоколите на обмен и криптирането. Ще се наложи да се бръкнеш за две Wireless point to point устройства и подходящи параболични антени. Покриването на 10км не е проста работа.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Как да си направя радиомодем?

    За апаратурата няма проблеми. Вълнува ме по-скоро именно въпросът с честотните характеристики и криптирането. Схемите в rlocman.ru съм ги виждал, само не знам дали са подходящи за условията в БГ. Ще направя един опит и ще видя какво ще излезе. Ако дойдат военните да ме питат какво става, значи съм успял...

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #5

    Как да си направя радиомодем?

    Ще се самоцитирам (извинявам се[]) от друг форум:

    "Е затова не обичам да се употребява определението "радиомодеми"! Хората си представят някакъв модем, вързан с радиостанция, нещо като радио-любителските модеми на времето.

    По-правилния термин е "безжични устройства" (карти, бриджове, адаптери, аксес пойнт...).

    Buccaneer, това е все едно да искаш схема на дънна платка, или айде - на видеокарта. Устройствата работят на 2,4 или 5 GHz и са доста по-сложно нещо от радио-приемник/предавател. "

    http://www.comexgroup.com/forums/ind...f=4&t=3293&hl=

    Това е линкът, където можеш да прочетеш и други мнения.

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Как да си направя радиомодем?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здравейте,

    Намирам се в провинцията и най-близкият доставчик е на около 10км по права линия. Въпросът ми е: Знаете ли как може да се направи такова устройство, което да е достатъчно чувствително, така, че да успея да "хвана" сигнала от доставчика? В narod.ru намерих едни схеми на такива устройства, но не знам дали са използвани при условията в България. Не е въпросът до парите, нищо не ми пречи да си купя антена и модем, но ме интересува как мога да си ги направя... знам, че в един такъв модем има модулатор, демодулатор, приемник, предавател, филтри и усилвател, но нямам практическа схема, а доставчикът не е съгласен да разглобим ново устройство, само, за да го разгледаме...

    Ако някой има идеи, моля да пише.



    <div align="right">Originally posted by panevdd*-*18/05/2004*:* 1509</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Гледай сега, руснаците са страшна работа, нещо, което могат да го купят за , да кажем, 200 лева, те предпочитат да изгубят половин година, за да си го направят и то да работи със съмнителен успех. А сега сериозно. Високочестотното изпълнение на електронни платки не е по силите на домашния любител по обективни причини. Там всеки милиметър е точно дозиран, по такъв начин, че да не създава паразитни капацитети и да не се влияе от другите елементи. Радиомодемите, които имат пред вид руснаците са наистина радиомодеми, които работят в по-нисък честотен диапазон. Високочестотните устройства изисват прецизно изпълнение, за разлика от нискочестотните. Високочестотния диапазон е с по-широка честотна лента и предполага по-качествено предаване на информация, но пък за него е нужна пряка видимост, за разлика от н.ч. диапазонните у-ва. Т.е. при в.ч. диапазона вълните се разпространяват като светлинните лъчи и способността им да заобикалят предметите е много малка. Моя съвет е, да се откажеш от домашно изпълнение на такова устройство и да си купиш от магазина безжични устройства след консултация със специалист.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #7

    Как да си направя радиомодем?

    Някои неща е по евтино да си ги купиш. Ама много по евтино. Представи си че за да направисш "радиомодема" да работи така както тоя които се продава в магазина за 100лв. ще са ти необходими поне 100 000лв, ако не и повече.







    Със здраве !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да си направя субтитри?
    От ronnie72 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-11, 00:41
  2. Как да си направя ftp?
    От DerekMTN във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-08, 09:21
  3. как да направя VCD
    От TopBG във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-04-05, 16:16
  4. как да си направя VCD ?
    От obshtinska_mishka във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 22
    Последно: 13-02-05, 19:15
  5. Как да си направя форум?
    От blue_ във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-04, 01:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе