Резултати от 1 до 10 от общо 10

Имам 3 мрежи, ха сега де.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    127
    #1

    Имам 3 мрежи, ха сега де.

    Здравейте, имам 3 мрежи .

    1. Локална с 3 компа в къщи.

    2. Кабелен интернет от кабелната телевизия.

    3. Интернет по мрежов кабел от кварталния доставчик.

    Проблема.

    Искам външния ми травих да минава през кабелния нет, а пиаринга през мрежовия нет. Но в същото време ползвам и интернет конекшън шеринг, искам и той да работи към домашните ми компове едновеременно и с двата интернета.

    Сега го правя с енейбъл - дизейбъл на нета който не ми трябва и с шерване на мрежата която иска народа в къщи.

    Има ли лесен начин. Попрочетох какво има по подобни теми но сякаш не разбрах нищо [V]

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    4
    #2

    Имам 3 мрежи, ха сега де.

    Ако не искаш да ползваш за това, което ще ти предложа някой от твоите компове - купи си един Р200ММХ за 25лв и HDD от 400MB нагоре - 3 лана по 5$ - инсталирай си Mikrotik. На единиа лан твоята мрежа - на другите - NET-овете - от Mikrotika(или друга рутерна OS) може да кажеш да ти прави каквото искаш - няма да ти е по по-трудно от това да научиш как да въртиш през Windows. Има и приложни програми за Win които ще ти свършат работа - но за да ги ползваш ще трябва да научиш същите неща, като за рутер.

    Другия "малко" по-лесен начин е да си купиш хардуерен рутер на някоя фирма(D-Link например) там имаш готова R ОS и лесно се прави всичко само по manual-a му - само че струва около 50 евро...

    Ако не ти даде някой по-лесна идеа (дано някой се сети по-лесно нещо) - има ми ICQ-то...

  4. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #3

    Имам 3 мрежи, ха сега де.

    Или пък с този рутер на Linksys http://www.linksys.com/products/prod...id=29&prid=589



    само че няма да е толкова евтино като по-горния вариант, но пък ще е доста по-лесно за конфигуриране и експлоатация.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    Имам 3 мрежи, ха сега де.

    И някоя от тея екстри ще му дели изходящия пиъринг и международен... Егаси ентусиазма. На линукс се сещам как да стане с полиси рутинги ама чесно казано си е занимавка. Най-добре е да хванеш някой понат който наистина разбира от мрежи/линукс и да ти го направи тва рутърче. В противен случай услугата ще ти излезе към 50-100 кинта.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    127
    #5

    Имам 3 мрежи, ха сега де.

    Благодаря за съветите. Всъщност и аз знам как с 50-100 кинта да си реша проблема хихих. Мислех че има някакво просто нещо което да казва кое приложение коя мрежа да ползва. Нещо като WinRoute Lite, само че за 2 -3 мрежи. Като не ги шерва една към друга. Ако някой е чувал за таквоз чудо, моля го да свирка [^].

    Благодаря предварително.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    147
    #6

    Имам 3 мрежи, ха сега де.

    Чакай, чакаи - кое приложение коя мрежа да ползва или едно приложение ( Internet Explorer примерно ) като напишеш www.dir.bg да мине по едното, а пък като напишеш www.download.com да мине по другото ?!? Ако е за различни приложения виж дали не можеш да им сложиш различни gateway.







    Със здраве !!!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #7

    Имам 3 мрежи, ха сега де.

    Различни гейтове за различни приложения? Е ти уби коня с лопата [:D] Съмнява ме че е възможно.

    Както и да е - оптималния вариант е да се маркират изходящите пакети по аксес листа и в зависимост от маркировката да се хвърлят през различни гейтове. Тва е сравнително лесно упражнение. Виж вече комбинацията му с маскиране как щестане хм не ми е много ясна (никога не съм го правил), Но ако ВокоВ реши да почерпи някоя друга биричка ще му напиша един скрипт. Ако му се занимава с Линукси де.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    127
    #8

    Имам 3 мрежи, ха сега де.

    [:D] За бирата нямаш проблем. Само че проблема с мястото на компа с линукса е сериозен. При мен всички кабели са в пода , а входната точка за кабелана сателит и мрежи е до външната врата в една кутия до тавана (с пач панели захранване и т.н.). Макар че всички кабели са на букси в стената, паяжината е солидна, меко казано. Както и да е не ми се слага още един комп. Странно ми се вижда да няма такова софтче. Ползвам зона аларма и тя има опция да се адват различни блокирани адреси в тръстед или интернет зона, удобно е и този начин на работа ми се вижда смислен. Спомням си навремето имаше един софт за ползване на 2 модема едновременно с 2 акунта, нещо такова ми трябва, важното е да не се шернат двете мрежи че ще стане манджа.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #9

    Имам 3 мрежи, ха сега де.

    За виндоус както може да се каже такова животно нема. Има софтуер за Load balance но тои не ти върши работа не съм се занимавал с виндовс 2003 сервер но тои вероянто единствено може да ти свърши работа най вероятно.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    6
    #10

    Re: Имам 3 мрежи, ха сега де.

    Здравеите,имам 2 локални мрежи.Едната е кабелен интернет,а другата е между ПЦ1 и ПЦ2 като е без интернет само мрежа има между двата компа.Как да пусна интернет на ПЦ2?(пц1 е с Win98 аПЦ2 е с XP).
    плснякои ако знае как да я напражя да пише!Спешно ми е!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 62
    Последно: 15-11-20, 08:08
  2. е ква па тая простотия сега?!
    От fXOrange във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 07-06-13, 23:47
  3. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  4. а сега де??
    От Eddie във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 30-08-03, 10:41
  5. Ха СЕГА да ви ВИДИМ!!!
    От didoriginal във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 07-03-03, 13:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе