Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Win98 не вижда шернато XP--- HELP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #16

    Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">D3BEP ---- прав си че се е писало, ама като не съм намерил

    решение..... Сори че предизвиквам изнервянето на някой ама кво

    да се прави. Налага се</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Добре. Не си се справил с търсенето. В такъв случай ще ти помогна.

    На първо четене можеш да поразгледаш за твоя проблем

    тук (последния пост има някои работи)

    тук

    тук

    тук

    тук

    тук

    тук

    тук

    тук

    тук

    Не е всичко на 100% по твоя проблем, но мисля че има полезна информация.

    Не ми се търси повече. Но има още поне толкова теми.

    Мисля че не е и нужно повече - вече би трябвало да имаш достатъчно за четене.

    Откак съм в тоя форум, всеки път, като цъфне такава тема чакам да се появи нещо ново... Ама ядец.




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    38
    #17

    Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    D3BEP благодаря ти

    Със сигорност ще прегледам всичко

    и пак се извинявам че се повтарят темите

    но никой не е застрахован от грешки []

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #18

    Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    Имам разнородна мрежа с ХР, 2000, 98СЕ и този проблем съм го разрешил по следния начин и работи безотказно от 2 години. На РС с 98 трябва да сложиш юзер и парола(задължително), на какъвто юзер и парола си дал достъп за съответния споделен ресурс на машината с ХР.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #19

    Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    VanDan е на много прав път. Какво ли не съм опитвал ама това е май най-удачния вариант. Значи:

    1. Махаш Simple Sharing

    2.Правиш user със същото име и парола като на 98-цата

    3. Шерваш и правиш права като как си трябва

    Ако имаш проблеми пак махни IPX протокола и деинсталирай SP2 ако не е финалния. Това съм срещал като проблеми и след отстраняването всичко е ок. ААА и ако не се виждат пробвай да го потърсиш от explorer-a директно с IP адреса (\\192.168.....).

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #20

    Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    A има ли начин да ми обясните, как аз виждам всички 98-мици в мойта мрежа(е ако са останали още), пък на бас се хващам че и една от тях няма моето име и парола?

    Това е щуро обяснение. То на практика си означава, ще 98 и ХР не се направени да бъдат заедно във свободна мрежа - ако компютрите са собственост на различни хора, то едва ли ще са съгласни всеки на всеки да знае личните данни.

    Туй е някакъв проблем с пермишъните, NETBIOS, ала-бала. Дъвкали сме го доста.

    Дори и това да решава проблема, според мен за частен компютър то не е решение. За корпоративен може да отбие номера.... поне докато не дойде например някой с лаптоп и пак да трябва да си казва името и паролата

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #21

    Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    Пак не си прочел внимателно. Няма никакъв проблем от станции с ХР и 2000 да достъпвам станции с 98СЕ. Проблемът е от 98СЕ да достъпваш ХР и 2000. Решението, което съм дал е за този случай и действително донякъде не решава кардинално проблема, но в случая върши напълно работа в моята мрежа от 30-на машини. По същия начин както ще свърши работа и на човека задаващ въпроса.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #22

    Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    Внимателно съм чел, ама като постна в тоя форум нещо и обикновено се приема твърде еднозначно и после пак трябва да го обяснявам. Писал съм за виждането и в двете посоки. Та:

    С други думи, без да се заяждам, ама тея от моята мрежа с 98 за да ме виждат, ползват моето име и парола?

    Ха !

    Естествено, че това ако е вярно, е просто бъг, а не решение на проблема.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #23

    Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    Аз разбирам, че не се заяждаш.[] Те че компютрите си се виждат в това няма спор, но проблемът се състои в това, че при напълно нормални на вид настройки на шеаринга и пермишъните на ХР и 2000(гост или евриуан и т.н.) станциите с 98 не могат да достъпват споделени ресурси на ХР и 2000. И не е нужно потребителят на 98 да знае твоя юзер и парола, а просто на станцията с ХР да се добави потребител с парола като на 98, на който да са дадени права да достъпва споделените ресурси. И пак ще повторя, че това не е кардинално решение на проблема, а просто начин да се оправят нещата в момента и да върши работа. Понякога и несъвършените решения се запазват за дълго време (при мен вече 2 г.).[]

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1
    #24

    Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    Да кажа аз как съм решил проблема:

    Наистина по едно време се виждат всички РС-та, а после не.

    виждат се винаги АКО:

    В IE пишете IP-то на компютера който искате да видите:

    \\10.10.10.10 [8D]

    Успех!




  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    127
    #25

    Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    Наверемето имах такъв "балъшки" проблем.

    Сядаш на 98цата, даваш ЛОГОФ и като ти поиска юзер и парола въвеждаш юзера и паролата на XPто. В 99% от случаите бачка като змей.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #26

    Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    Според мен не са им направени всички настройки или просто 98 иска време, за да може да създаде мрежата, да види компютрите или нещо такова. Тука е мрежа към 400 калпака. Поне 40 от тях са на 98; абсурдо е да се твърди, че всеки от тях има паролите на останалите 360 за да ги вижда, а никой досега не се е оплакал от такъв проблем - че не ги вижда.

    За да локализирате проблема, използвайте някой мрежов скенер. Сканирайте мрежата, себе си - да кажем с Лангард. Ако при сканиране открива компютрите и дава достъп до шернатите им ресурси, значи проблемът не е с юзърнейм и парола. Което със сигурност е абсурдно; дори и да има такова решение - пак повтарям - това е бъгче. Какво следва да ги направим тея 40 непознати човека? Да им задаем пароли за нашите компютри ли?

    Проблемът, пак казвам - е в настройки. Задал съм линкове към 10 подобни теми. Решението е някъде там.

    И както каза колегата отгоре, може да се пробва и с \\computername - нищо чудно просто network neighborhood да е калпаво приложение.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #27

    Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Наверемето имах такъв "балъшки" проблем.

    Сядаш на 98цата, даваш ЛОГОФ и като ти поиска юзер и парола въвеждаш юзера и паролата на XPто. В 99% от случаите бачка като змей.



    <div align="right">Originally posted by BokoB - 20/09/2004 : 10:55:37</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Да сега си спомням, това върши работа и аз съм го пробвал. Все пак е хубаво да си прегледаш протоколите и да махнеш излишните на 98-цата.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    3
    #28

    Re: Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    Цитат Първоначално публикувано от D3BEP
    Според мен не са им направени всички настройки или просто 98 иска време, за да може да създаде мрежата, да види компютрите или нещо такова. Тука е мрежа към 400 калпака. Поне 40 от тях са на 98; абсурдо е да се твърди, че всеки от тях има паролите на останалите 360 за да ги вижда, а никой досега не се е оплакал от такъв проблем - че не ги вижда.

    За да локализирате проблема, използвайте някой мрежов скенер. Сканирайте мрежата, себе си - да кажем с Лангард. Ако при сканиране открива компютрите и дава достъп до шернатите им ресурси, значи проблемът не е с юзърнейм и парола. Което със сигурност е абсурдно; дори и да има такова решение - пак повтарям - това е бъгче. Какво следва да ги направим тея 40 непознати човека? Да им задаем пароли за нашите компютри ли?

    Проблемът, пак казвам - е в настройки. Задал съм линкове към 10 подобни теми. Решението е някъде там.

    И както каза колегата отгоре, може да се пробва и с \\computername - нищо чудно просто network neighborhood да е калпаво приложение.

    Решението на проблема е то4но както каза VanDаn. Пробвал съм какво ли не в този слу4ай си спомням 4е миналият път загубих 2 седмици да намеря начин да го направя и става само с еднакви user & pass. Неудобно, но работи...

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    28
    #29

    Re: Win98 не вижда шернато XP--- HELP

    Всички тези проблеми се наблюдават само в Workgroup. Удобно ли е да пуснеш един Domain. При работа в Domain такива проблеми не съм имал. Цялата политика за сигурност, потребители, права и т.н. се регулира от домеин контролера. Тогава правата са не само за четене и пълен контрол, а могат да са различни за конкретен потребител или цяла група потребители.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Как да записвам на шернато DVD?
    От SET_time във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-09, 20:53
  2. Лаптоп не се вижда в мрежа
    От novamen във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 25-07-09, 10:15
  3. Харда не се вижда
    От mitkomm във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 14-10-08, 19:03
  4. Отговори: 44
    Последно: 12-06-06, 16:02
  5. Спешно!!! HDD-то ми не се вижда...
    От rony във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 11-05-04, 13:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе