Резултати от 1 до 9 от общо 9

Някой би ли ми разяснил ICS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    186
    #1

    Някой би ли ми разяснил ICS

    В мрежа сме двама, едната машина има нет другата няма, как става номера за споделяне на интеrnet с ICS, понеже незнам[?]

    Двете машини са с Уиндоуси ХР Сървиз Пакети 2.

    съответно

    192.168.0.1-255.255.255.0

    192.168.0.2-255.255.255.0

    Не ми трябват програмки от рода на ccproxy,wingate/route.

    Трябва ми да е с ICS. Танкс.[8)]

  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    Някой би ли ми разяснил ICS

    Поразрови се малко в този раздел. Мързи ме аз да търся

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Някой би ли ми разяснил ICS

    Слагаш само отметка на ICS на този комп на който ти е интернета и той сам дава адрес на другия комп. Това е на бързо.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    186
    #4

    Някой би ли ми разяснил ICS

    Е добре де, кажете от де се активирва това нещо.

    Никой нищо не казва, спестявате ли си го, кво.

    Аз иначе стигнах до тука

    Пропъртийс на Май Компютър от там на Manage > Services and Applications > Services > Windows Firewall / internet Connection Sharing (ICS) и от там на татъка какво да правя моля обяснете, и на второто РС какво трябва да се направи за да му тръгне интернета, някви ИП-та трябва ли да се въвеждат. Танкс ал

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Някой би ли ми разяснил ICS

    Нали ти казах, че първото PC дава IP на второто автоматично.

    To enable Internet Connection Sharing on a network connection

    You must be logged on as an administrator or a member of the Administrators group in order to complete this procedure. If your computer is connected to a network, network policy settings might also prevent you from completing this procedure.



    To set up Internet Connection Sharing, run the Network Setup Wizard.

    Important



    Do not use Internet Connection Sharing (ICS) in a network with other domain controllers, DNS servers, gateways, DHCP servers, or systems configured for static IP.

    When you enable ICS, the network adapter connected to your home or small office network gets a new static IP address configuration. Existing TCP/IP connections on the computer running ICS are lost and must be reestablished. For example, if Internet Explorer is connecting to a Web site when ICS is enabled, you must refresh the browser to reestablish the connection.

    To use ICS, users on your home or small office network should configure TCP/IP on their local area connection to obtain an IP address automatically. Home or small office network users must also configure Internet options for ICS. For more information, see To configure Internet options for Internet Connection Sharing.

    Notes



    To start the Network Setup Wizard, click Start, point to Settings, click Control Panel, and then double-click Network Setup Wizard.

    For information about the protocols, services, interfaces, and routes that are automatically configured, click Related Topics.

    Internet Connection Sharing is only available when two or more network adapters are installed on the computer.


  7. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    186
    #6

    Някой би ли ми разяснил ICS

    Направих всичко което е написано, обаче пак няма второто РС интернет, каде ги слага автоматично тия ИП-та, нищо не слага тъпия Уиндоус. Само искам да знам тия неща така ли трябва да са.

















    И някой ако знае защо не става, ако прая нещо

    грешно да обясни подробно като за Олигофрен, тенкю.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Някой би ли ми разяснил ICS

    Значи слогаш тометката(чайката за enable internte connection sharinag) на лан картата от която идва нета. Така автоматично на на другата лана ще се промени IP адреса на 192.168.0.1 . Другия комп на който ще пускап нет ако IP adresa и DNS са на ауто другия кома ще ми даде автоматично IP адрес 192.168.0.xx Ти можеш разбирасе ръчно да му зададеш 192.168.0.2 Gateway 192.168.0.1 dns 192.168.0.1 и пак ще е същото. Вече ти си решаваш дали ще караш на автоматични настройки или ръчно ще зададеш ИП адерса и другите глупости. След тази процедура трябва да имап нет на другия комп. Ако нешо не си разбрал ме пиай на ICQ-то(има го в профила ми). Също на забравяй че windows-a си има и хелп, който понякога помага като незнаеш нещо как се прави. Това е ако чат пат се оправяш с английски.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    186
    #8

    Някой би ли ми разяснил ICS

    Благодаря на всички за отзивите, но сам си го оправих.

    thanks Julian, ru-boy.

    Гафа е бил на комп1 с нета. НетБиоса е бил изключен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #9

    Някой би ли ми разяснил ICS

    Човече, ползвай Wizard-a , КОГАТО ВСИЧКИ ОПИТИ ДА ПУСНЕШ ЕДНО УСТРОЙСТВО СЕ ПРОВАЛЯТ, ПРОЧЕТИ УПЪТВАНЕТО !!!! [8)]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Някой знае ли...?
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-13, 11:22
  2. Има ли някой с AVerTV USB 2.0 Plus?
    От carlos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 16-03-06, 12:17
  3. Някой знае ли ?
    От Prometey във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 03-03-04, 19:04
  4. Някой знае ли?
    От _JaZa във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-03, 22:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе