Резултати от 1 до 4 от общо 4

Проблем с интернет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #1

    Проблем с интернет

    От известно време съм абонат на кабелен интернет в моят град.Имам и домашен комп. и лаптоп.Кабела ми е свързан първоначално с мрежовата карта на домашният комп.Проблемът е там,че всеки път когато искам да свържа лаптопа с кабела нямам интернет на него.Направил съм същите настоики както на комп.Трябва всеки път да се обаждам на Администратора нещо там да си превключи за да мога да имам връзка на лаптопа.Тои ми обеснява, че те ми разпознавали мрежовата карта на комп. за някакви номера на мрежовата карта ми говори и за да мога да имам интернет на лаптопа трябвало да направят настройки при тях.На мен ми се налага по някога по 2-3 пъти на ден да и се обаждам и те вече не искат да го правят.А аз мисля в скоро време да сменявам и двата компютъра и това пак означава звънене и ядове.Въпросът ми е понеже не съм много в час с тези неща, може ли по някъкъв начин това да се избегне.Може ли да превключвам кабела на двата компютъра без да званя на оператора.Ако това е възможно как се прави.Благодаря предварително!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #2

    Проблем с интернет

    http://www.klcconsulting.net/smac/



    теглиш програмката слагаш я на пц-то и гледаш какви цифри ти показва за MAC address (нещо от рода на 00-04-61-42-2E-C0)

    после слагаш програмката на лаптопа, пишеш същите цифри, слагаш същите мрежови настройки като на другото пц. Рестартираш и би трябвало да си готов.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #3

    Проблем с интернет

    това вече е обсъждано тук http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=17035

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    119
    #4

    Проблем с интернет

    Може да ти сложи още един ИП адрес.... Без да слагаш проблеми и ала бала... толкова ли е сложно.. Питай си админа къде е учил [:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с Интернет
    От Lof_ във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 21-02-13, 22:57
  2. Проблем с LAN интернет.
    От DerekMTN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-06-06, 11:08
  3. Проблем с интернет
    От JIM във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 22-10-04, 02:28
  4. Интернет проблем
    От Wizard във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-03, 21:01
  5. Проблем при ХР и интернет
    От user25 във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 14-01-03, 00:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе