Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. StratoBOB
    Guest
    #1

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    Здравейте ,

    убих се да се блъскам със следния проблем: по LAN мрежа ми иде интернет на служебното PC , което е с Win98 . Шернал съм конекшъна и всички от локалната мрежа имат интернет. Обаче искам да направя така,че вечерно време от домашното си PC да се закачам за служебния компютър и той да ми пуска интернет. Пробвах с Dial-up server-а . Връзката се усъществява но нямам рутиране явно към dial-up-а . Сложил съм TCP/IP ама не става. Сървъра (т.е.) служебния компютър е с IP 192.168.0.1 , пингвам го от машината която се закача през dial-up ама той не й пуска интернет. Споменаха ми преди малко да пробвам WinRoute ама не съм сигурен че ще ми свърши работа . Моля ви , помогнете ми , че се облъсках цяла седмица с тия простотии ...






  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    Ami zna4i triabva da si sloji6 winroute ili ne6to drugo koeto da forwardw-a zaivkite navyn.. moje i s internet connection sharing ama ne znam dali 6te stane.



    WOMEN.ZIP: A great program, but it doesn't come with documentation...

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    226
    #3

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    192.168.0.1 e ip-to ama samo za vatre6nata ti mreja. za windowski mreji tova e standartnia gateway. oba4e ako go tarsi6 otvan niakade niama da go vidi6.napi6i malko po-iasno, kak to4no se opitva6 da se varje6, 4e ne6to ne mojah da razbera (direktno kam gatewaya ili kam druga ma6ina ot lan-a).ako pravilno sam razbral, iska6 da se zaka4i6 kam modem...?



    <font color=red>Black holes result when God divides the universe by zero.</font id=red>




  5. StratoBOB
    Guest
    #4

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    Значи каква е ситуацията под Win'98:



    Имам 2 Lan карти на машината . Едната ме връзва за интернет провайдъра ми и той ми дава статично IP . Другата е за локалната мрежа . IPто от интернет провайдъра ми е от вида 62.x.x.x , а това на вътрешната мрежа е 192.168.0.1 .

    С Интернет конекшън шеринг съм пуснал интернет на машините от вътрешната мрежа и всички машини са от групата 192.168.0.x .

    Инсталирал съм си Dial-Up Server , като съм му дал вида да е PPP,Internet ...

    На компютъра в къщи съм си пуснал TCP/IP към DialUp адаптера и усъществявам връзка със служебната машина . Като пусна WinIPCFG обаче гледам че след като се закачат по dial-up двете машини домашната получава IP 192.168.55.2 и най-гадното default gateway-а ми е също 192.168.0.2 .

    Сигурно поради тази причина и не мога да получа интернет по този конекшън . Нещо трябва да се рутира в WinRoute, но не мога да се оправя . Предполагам че трябва да се укаже някъде на служебния компютър че Dial-Up-а трябва да мониторингва и заявките от него да се рутират към 62.x.x.x IPто ама от къде и как ?



    Надявам се да ме светнете

    със здраве






  6. StratoBOB
    Guest
    #5

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    Е гати , само дето писах по-горе .... направих го вече. Всичко е било само в това , че трябвало да напиша за primary dns на remote машината да ми е 62.x.x.x , т.е. DNSа на доставчика ми




  7. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #6

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    E po zakonite na myrfi vinagi e taka ) niama kak )



    WOMEN.ZIP: A great program, but it doesn't come with documentation...

  8.  
     
  9. StratoBOB
    Guest
    #7

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    Естествено не всичко може да е добре . Възникна проблемче , хи хи хи... доста често служебната машина се рестартира или фрийзва ако разкача от домашния компютър конекшъна докато към мен тече някаква информация , пфуууууууу

    Нещо още трябва да се пипне.




  10. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    226
    #8

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    mi az se 4udia za6to vseo6te darji6 98 na taia ma6ina... sloji pone edin 2000 da ti e mirna glavata. vsepak server go igrae.



    <font color=red>Black holes result when God divides the universe by zero.</font id=red>




  11. StratoBOB
    Guest
    #9

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    mi az se 4udia za6to vseo6te darji6 98 na taia ma6ina... sloji pone edin 2000 da ti e mirna glavata. vsepak server go igrae.



    <font color=red>Black holes result when God divides the universe by zero.</font id=red>





    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Това е ясно, сложил съм 2к и събота и недля го бях оставил на него и нямаше ядове ама пусто служебните софтуери са под дос и се сгъбясват под 2000 ... та по тази причина се мъча да пусна и под 98 нещата че иначе вечер трябва да се рестартирам в 2000 ...








  12. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #10

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    Доста постове има вече по подобни теми във форума. Необходимо ти е рутиране м/у модем и мрежова платка. Ако се върнеш към софт. рутер проблема отпада /winroute, wingate/. Аз ползвам wingate, за тази цел и всичко е ОК. Има и начин чрез таблици за рутиране, но не знам как става.




  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    34
    #11

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    Ami slojisi, boy, edno .NET XP server

    ili XP Pro, ama pak gyrch

    Tam mojesh da si okajesh kato pich koia programa kato pod kakva OS da se startira. Ne che ne raboti, malko syzdava problemcheta ama se trae



    Microsoft ruuuullzzzzz!!!




  14.  
     
  15. StratoBOB
    Guest
    #12

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    Добре , работата е ок пад 2000 и върви чудесно с един модем .

    На дневен ред идва въпроса "Ами втори?" , хи хи хи...

    значи сложих втори модем защото като разбраха колегите и всички искат да го ползват това удобство , ама се получава следното нещо . Като е закачен първия модем и някой позвъни на втория той отговаря , ама не се разпознава username-то и паролата , хем съм дал права на два различни юзера да ползват този вид Incomming connection .

    Трябва ли още нещо да се прави , в смиксъл да слагам второ TCP/IP към този вид конекшън или нещо от сорта?



    p.s. some здравей , неведоми са пътищата да се засечем и тука






  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    34
    #13

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    Ama ti kvo si sloji che az izpusnah nishkata: 2000Pro ili 2000Serv?



    I kaji kak vze che go podkara - sharing, external routing ili neshto drugo?



    Ako polzvash normalnia windows "incomming connection" nadiavam se si napravil 2 connectiona za vseki modem




  17. StratoBOB
    Guest
    #14

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    2000pro + WinRoute . Ама май за да имам повече от един incomming connection ще трябва да слагам пак 2000 server . Дано останалите дадат някаква идея , че ми писна да слагам XPта и сървъри...

    За да спра of-топика просто пак да питам дали е възможно под Win2k да пускам нет на двама други, които са закачени за мен посредством incomming connection и съм сложил WinRoute . На този който първи се закачи няма ядове, ама втория не му се опознава username и паролата






  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    34
    #15

    Dial-up Internet в Къщи от Служебното PC?

    By creating an incoming connection, a computer can act as a remote access server if it is running Windows 2000 Professional, Windows XP Professional, or Windows XP Home Edition, or if it is a stand-alone computer running Windows 2000 Server. You can configure an incoming connection to accept the following connection types: dial-up (modem, ISDN, X.25), virtual private network (VPN) (PPTP, L2TP), or direct (serial, infrared). On a computer running Windows 2000 Professional, Windows XP Home Edition, or Windows XP Professional, an incoming connection can accept up to three incoming calls, up to one of each of these types..............




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ?-че за Wi-Fi в къщи
    От MomoSat във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 16-04-07, 01:15
  2. 550 м. м/у две къщи LAN
    От ksm във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 23-08-05, 11:40
  3. LAN Internet проблем в къщи
    От kompa във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 07-11-04, 20:46
  4. Субтитри за Сам в къщи 4???
    От Popkaro във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 07-11-03, 09:34
  5. Kaжете кой Win да си сложа в къщи
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 05-06-03, 08:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе