Резултати от 1 до 5 от общо 5

мога ли да ползвам някяк тази мрежа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #1

    мога ли да ползвам някяк тази мрежа?

    Ползвам интернет в една библиотека където има дваисетина компа, ползването им е безплатно, но за ограни4ено време. Нямат никакви антивирусни защити и ограни4ения за потребителите и поради тази при4ина по4ти винаги има няколко които са във фирмата за поддръжка и има свободни кабели за мрежата.

    Администраторите ми разрешават да ползвам неограни4ено време ако се вържа с моя комп, само 4е не знаят как може да стане това.

    Инсталирах си ново ХР про, какво трябва да направя след като се се вържа с кабела за да имам интернет от тази мрежа?



    благодарско предварително

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    мога ли да ползвам някяк тази мрежа?

    трябва да попиташ администраторите за необходимите настройки:

    IP

    Subnet Mask

    Default Gateway

    DNS Server



    първо пробвай да укажеш Automatically obtain IP и Automatically ibtain DNS, но така едва ли ще стане.



    Горните настройки се въвеждат в Control Panel -> Network Connections -> TCP/IP -> Properties



    Успех!

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    мога ли да ползвам някяк тази мрежа?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Администраторите ми разрешават да ползвам неограни4ено време ако се вържа с моя комп, само 4е не знаят как може да стане това.



    <div align="right">Originally posted by Vagabundo*-*09/12/2004*:* 19:03:15</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ей тука има нещо гнило..... Или са пишман администратори или крият нещо! Че то , те ако не знаят , кой трябва да знае?!?

    Разбери по какво се идентифицират компютрите в мрежата (освен стандартните работи които е писал laMARTIN), имам предвид MAC - Aдреси, специфично име на компютър, юзер, тип на мрежата (домейн или работна група (коя група)) и други подобни.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    мога ли да ползвам някяк тази мрежа?

    От поста ти оставам с впечатлението, че хората, с които си говорил в залата са администратори (служители), които обслужват читалнята, а не системните администратори. Те наистина е вероятно да не знаят какви са настройките. Според мен най-лесно е да ги разбереш, като седнеш на един от инсталираните компютри и си препишеш неговите настройки. Тогава можеш да ги пренесеш на твоя компютър, като различен ще ти бъде само IP адреса. Огледай дали не е написан някъде близо до розетката, в която се свързваш.[8D]

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #5

    мога ли да ползвам някяк тази мрежа?

    Благодаря за отзивчивостта,

    инсталирах си чисто ХП защото старата 2к беше страшно омазана и само като вързах мрежовия кабел и интернета си тръгна без да пипам нищо.

    Сега си пиша от собственото РС[:D]



    Тук служителите са само "администратори" а не "системни администратори"

    Има фирма която поправя повредените или заразени компютри но ги взимат и ги карат нанякъде. Мрежата явно си работи без чужда намеса поне засега, обаче компютрите са трагично бавни, вероятно защото са натоварени с един куп вируси.

    От едно време зная и аз че ми трябва IP, гейтове, маски, прокси и разни такива настройки но компютрите в тази мрежа нямат никакви такива настройки, вече бях го проверил.

    10Х

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 23-09-13, 22:57
  2. Отговори: 7
    Последно: 03-11-11, 22:34
  3. Отговори: 2
    Последно: 25-09-10, 22:03
  4. Как мога да ползвам цифрова камера като webcam
    От dedo pop във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-06, 13:40
  5. защо не мога да ползвам българските фри сървъри
    От Vagabundo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 25
    Последно: 22-10-04, 23:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе