Резултати от 1 до 5 от общо 5

Връзка между 2 wireless карти?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. wfw
    wfw е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    73
    #1

    Връзка между 2 wireless карти?

    Имам такъв проблем, тъй като съм компютърна натура и при наличието на по-малко от 3 компютъра в стаята се депресирам... вкъщи имам хостинг сървър, който между другото НАТ-ва и-нета за другите 2 компютъра... предстои да си взема лаптоп, който има някаква wireless-ка... та въпроса ми е дали мога да купя още 1 wireless карта (защото май е по-евтино от аксес пойнта, която да сложа на сървърчето, или по някакъв начин, ако може направо да се бодне направо във суича... (както виждате съм много бос на тая тема...)



    не че ми трябва, ама както един приятел казва... "много е гъзарско някой кат' та пита в ICQ-то какво правиш и ти да му кажеш сера... (с извинение..)"



    разстоянието между тоалетната и стаята е 4 метра и минава през 1 стена панелна...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Връзка между 2 wireless карти?

    Eto ti step by step instructions:



    http://www.microsoft.com/windowsxp/u...02april08.mspx

  4. XL
    XL е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    8
    #3

    Връзка между 2 wireless карти?

    "вкъщи имам хостинг сървър" + "която да сложа на сървърчето" + wireless = не го прави!

    Ако не беше 5 без 20 щях да ти дам линкове, но с 2 думи - wireless-a e та*ак ако искаш да ползваш чужд интернет и да се базикаш с хората. Потърси "wardriving" в google и покраи програмите за сканиране на wireless ще видиш и много за кракване на WEB (едно от кодиранията). Горе долу все едно да си свалиш гащите и да се нагъзиш [] Само че в твоя случаи "нагъзваш" хостинг клиенти...

  5. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #4

    Връзка между 2 wireless карти?

    По голяма глупост не бях чел скоро тук.Първо не се пише WEB а WEP (Wired Equivalent Privacy). Второ човека ти говори за домашана безжична мрежа а не за махленския лан където като сканираш ефира и намираш поне 20 АП-та.Трето има си mac fltering за целта .Четвърто картите са с малка мощност така, че е малко трудно да се набуташ в мрежата .

    Безжичната карта е идеалното решение за вкъщи и ти спестява опъване на жици (което много важно ) не е само газарията , така, че wfw с чиста съвест си слагай 2 карти и не се занимавай с глупости .

  6. XL
    XL е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    8
    #5

    Връзка между 2 wireless карти?

    BAD_BOBIK За WEP си прав (правописна грешка), за wireless че е удобно спор няма! Но никога не бих я вързал директно към LAN и наи-вече към PC-то на което ми е всичката информация.

    Че wireless-a не е сигурен можеш да прочетеш навсякъде из и-нет,

    "mac fltering" може да те забави, но не и да те спре Ето как за да не спориш - сканираш и виждаш AP-то, остава да изчакаш клиент-а дасе върже и вече му имаш MAC адреса.



    Провах се преди с 1 PCI карта (MSI със софтуерен AP) и на втория ден видях (от паркинга), че всички защити на AP-то ги няма (софтуера се скапал). На следващия ден вече бях с Linksys WRT54G...



    Това което имам предвид е че по този начин излага на показ хостинг сървър! А в повечето случаи там (ще) има бази данни и друга

    информация, която клиентите му наи-вероятно не очкват да бъде достъпна за "всеки" които минава наоколо. Много по-добре е да върже wireless router, да си даде достъп на wireless-a и на хостинга, с QoS може да ограничи wireless-a така че хостинга му да не се забавя. И на края като цена ще му излезе 20-30 лева повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Wireless връзка между устройства
    От peter_nn във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 25-01-12, 00:44
  2. слаба връзка от wireless router ?
    От striking във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 10-10-10, 02:07
  3. Връзка между Wireless & Switch
    От get във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 28-12-06, 13:28
  4. Връзка между два Wireless
    От stefankos във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 16-05-04, 11:56
  5. DSL връзка между PC - та
    От exorcist във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 19-02-04, 20:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе