Резултати от 1 до 7 от общо 7

DSL връзка между PC - та

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #1

    DSL връзка между PC - та

    Имам едно разстояние от около 400м ("по начупена линия") между hub-a и едно PC, което искам да включа към него.Освен безжична комуникация ми предлагат да използвам и DSL връзка: 2 DSL модема единият да го вържа към hub-a, а другия към PC-то.Разстоянието между модемите ще излезе поне около 300м.Искам да знам следното:това възможно ли е;ще постигна ли нужната ефективност(т.е. все едно съм в LAN-a си, щото не ми трябва за отваряне на странички, а за sql заявки, затова ми е необходимо да не губя много пакети и проблеми с достъпа);разбрах че конекторите на кабела които ще свързват двата модема са различни от тези на RJ45(това ще повлияе ли на сигнала);ефективно ли е между модемите кабелът да е телефонен.

    Доста въпроси са , ако некой може да помогне ...................

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    DSL връзка между PC - та

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Имам едно разстояние от около 400м ("по начупена линия") между hub-a и едно PC, което искам да включа към него.Освен безжична комуникация ми предлагат да използвам и DSL връзка: 2 DSL модема единият да го вържа към hub-a, а другия към PC-то.Разстоянието между модемите ще излезе поне около 300м.Искам да знам следното:това възможно ли е;ще постигна ли нужната ефективност(т.е. все едно съм в LAN-a си, щото не ми трябва за отваряне на странички, а за sql заявки, затова ми е необходимо да не губя много пакети и проблеми с достъпа);разбрах че конекторите на кабела които ще свързват двата модема са различни от тези на RJ45(това ще повлияе ли на сигнала);ефективно ли е между модемите кабелът да е телефонен.

    Доста въпроси са , ако некой може да помогне ...................



    <div align="right">Originally posted by exorcist*-*19/02/2004*:* 08:37:04</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    DSL модемите са различни видове. За кой вид става дума? За HDSL ти трябват две усукани двойки по 0.4мм и имаш по един МБ в двете посоки. Става и обикновен телефонен кабел, ама ако е разположен въздушно ще имаш проблеми с гръмотевиците.


  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #3

    DSL връзка между PC - та

    С модеми от типа bridge няма да имаш никакъв проблем - те са 100% прозрачни. С други не съм работил.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #4

    DSL връзка между PC - та

    Все още нямам в предвид някакав тип модем.Искам просто да знам дали по принцип е възможно да стане такава връзка(от село сме и не знаем!!!!).

    Към Lupos: какво имаш в предвид за гръмотевиците?Само на телеф. кабел ли влиаят или на друг тип кабели

    Към fori:Ако е възможно и не те затруднявам дай ми некакви примерни модеми и кабели, за да се ориентирам по ясно.Просто ми предложиха поне 10MB/s -тов DSL модем ( точно както съм го написал ((( ,несериозно), та за това питам от обща престава

    Благодаря ви

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    DSL връзка между PC - та

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Все още нямам в предвид някакав тип модем.Искам просто да знам дали по принцип е възможно да стане такава връзка(от село сме и не знаем!!!!).

    Към Lupos: какво имаш в предвид за гръмотевиците?Само на телеф. кабел ли влиаят или на друг тип кабели

    Благодаря ви



    <div align="right">Originally posted by exorcist*-*19/02/2004*:* 12:56:57</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Накарай тия "юнаци" дето са ти предложили да използваш ДСЛ модем да ти дадат вида и типа му за да може да коментираме нещата по-конкретно.

    Колкото до гръмотевиците нещата са ясни. При гръмотевична буря се получават свръх напрежения в кабела и свързаните с него устройства спрямо земя. Пораженията са много тежки. Затова се вземат специални мерки - използване на екранирани кабели. гръморазрядници, защитно заземяване и т.н. Всички кабели са уязвими в различна степен, но неекранираните телефонни кабели най-много. Най-доброто решение си остава оптиката.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    54
    #6

    DSL връзка между PC - та

    Получих предложението: VDSL модеми - Zyxel Prestige841,Micronet 3501m/s,SMC 7500A/VCR, Протектори: APC Protect NET Кабели:Belden S-FTP

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #7

    DSL връзка между PC - та

    Чифт шмидове (вече не си спомням как се пише на латиница schmidt май беше) едиколко си телефонен кабел и две APC-та за протектори. Такава комбинация работи без проблеми няколко месеца през лятото 2002, като кабела беше метнат небрежно по дърветата и телефонните стълбове.

    Малка забележка, APC-тата за етернет предизвикват горене на бушоните на модемите.

    Тези модеми навремето се ползваха доста, но вече има и по-добри варианти, така че подозирам че ще можеш да намериш нещо 2-ра ръка за по-нормална цифра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Връзка между tv и pc
    От Blue_Hulk във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 06-05-14, 11:59
  2. Връзка между XP и 7?
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 12-12-10, 11:08
  3. Връзка между 3 компютъра
    От zdravko във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 28-10-09, 11:49
  4. връзка между PC и TV
    От obshtinska_mishka във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-12-05, 15:59
  5. ВРЪЗКА МЕЖДУ ПС и SAMSUNG X 640
    От mumiata във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-05, 23:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе