Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47

Въпрос относно сървъри и ip адреси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #31

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Плащаш на сериозен доставчик на интернет за връзка с някакъв брой реални IP адреси/subnet.

    Слагаш рутер при теб.

    Предоставяш на клиентите си този subnet , който вече е маршрутизиран към твоя рутер.

    Това е.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #32

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    абе хората са добри и искат да помогнат но... - спестете си енергията - аз лично след двучасов телефонен разговор с подобен индивид абсолютнос е отказах да му обяснявам каквото и да било - има клиенти които не си заслужават услията, да не говорим че из вездите да им свалиш пак ще са недоволни. Няма начин да помогнем на всички [Sigh...]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #33

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Аз не съм недоволен !!!

    Благодаря на всички които ми разясниха нещата.


  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #34

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Много интересна дискусия се е получила тука[}]. Имам чувството , че на някои хора са им необходими най малко 10 мнения за едно невъзможно нещо за да се убедят и да не са доволни въпреки всичко.

    Пробвай следното. Вържи 10 лампи последователно , счупи петата и гледай какво става след като включиш кабела. Е няма да светне нито една. Освен този пример най-ясен е този с телефоните. Кво има повече да се коментира безмислено.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #35

    Въпрос относно сървъри и ip адреси


  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #36

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Доколкото виждам искаш единия компютър да се използва за рутер. Следователно този компютър има минимум две ланкарти и нета идва през едната. И искаш да дава нет на вътрешната мрежа която е на другата лан карта. И искаш тоя компютър от втората мрежа да има адрес 192.168.1.2 който да се вижда в интернет. Това без пари няма да стане а дори и с пари едвали ще е възможно защото реалните IP адреси се разпределят на глобално ниво, във вътрешна мрежа можеш да си слагаш каквито си искаш но нешата не стоят така в интернет...... С обикновен рутинг сиреч, NAT компютъра с 192.168.1.2 адрес ще се вижда в интернет с адреса на рутера. Тоест на компютъра с windows xp ) и това не може да се промени

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #37

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Стандартните положения са ми ясни пък и тук хората ми ги обясниха поне 10 пъти [:D] За което съм им благодарен.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">С обикновен рутинг сиреч, NAT</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Какво е не обикновен рутинг ?



    Явни някой е направил нещо подобно ако съдим по руския форум.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #38

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Хора, не пишете компетентни мнения за неща, които не са ви ясни изобщо или имате лични умозрителни представи.

    "Обикновен рутинг" или казано на български "маршрутизиране", по-популярно като "рутиране" няма нищо общо с NAT (Network Adress Translation) или в свободен превод "Транслиране на мрежови адреси". Може да има NAT без никакво рутиране и обратно - само рутиране без никакъв NAT.

    Хайде със здраве и повече да четете!

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #39

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Идеята ми беше да се напише какво ще се получи като се ползва маршрутиризиране с NAT протокол, . Признавам че съм се изразил грешно в предишния пост. Продължавам да твърдя обаче че не ми е известно да има начин човека да получи това което иска



    WISP ФАКТ - Четене е истината !!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #40

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Малко доказателство че много хора грешат .

    Това са 2 снимки от статистиката на моят сайт където ясно се виждат 2 ИП-та които според много изказвания тук е невъзможно да се видят.



    http://www.geocities.com/iliagh2/1.gif

    http://www.geocities.com/iliagh2/2.gif



    ?!?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    37
    #41

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    iliane ето ти един сайт, където е обяснено всичко, което трябва да знаеш за IP адресите (какво представляват, как се получават и т.н.)

    Просто трябва да прочетеш, да си изясниш положението и тогава пак заповядай тук и задавай (смислени) въпроси:

    http://www.ripe.net

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #42

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Няма ли някой да заключи темата!

    Хората само се заблуждават!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #43

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Малко доказателство че много хора грешат .

    Това са 2 снимки от статистиката на моят сайт където ясно се виждат 2 ИП-та които според много изказвания тук е невъзможно да се видят.



    http://www.geocities.com/iliagh2/1.gif

    http://www.geocities.com/iliagh2/2.gif



    ?!?



    <div align="right">Originally posted by ilian66 - 19/01/2005 : 11:05:25</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Настрой се по същия начин като, когато си посещавал сайта си .. и пусни едно мнение тук... ще ти пратя по PM - IP'addressa, с който си.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #44

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    DeathKnight

    Настроиките не са променени...

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    9
    #45

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Има начин това което искаш да стане, но пак не можеш да си го направиш ти, но можеш да използваш IP-та на доставчика, които не са активни. Това обаче е нелегален начин т.е си е чиста кражба . Сметни си IP-тата които са в твоята подмрежа и виж кое е свободно. Да не говорим 4е има spy програмки които могат да ти я сканират и да ти кажат кои са активни и кои не, ще ти извадят дори МAC-овете на PC-тата които ги потребяват. Можеш да си смениш твоя с някой чужд и да земеш нета на активен потребител дори , но пак казвам 4е не е препоръчително да го правиш защото ще те разберат. Но за това се сещам само. Легалният начин да направиш това което искаш е да си платиш на доставчика за колкото реални IP-та ти триабват.

    Но това са ти го казали и преди.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. въпрос относно лсд
    От marea-ta във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-10, 18:12
  2. Въпрос за МАС адреси и Рутери?!
    От kasovnik във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-09, 11:39
  3. Въпрос относно DC++ ?
    От ipnaid във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-09-06, 23:32
  4. ВЪпрос относно SP 2
    От viper във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 06-07-04, 19:13
  5. Въпрос относно DVD
    От m във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-04, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе