Резултати от 1 до 5 от общо 5

Ping Time out през строго определени интервали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #1

    Ping Time out през строго определени интервали

    Интересен проблем ми се появи тези дни.



    няма загуба на пакети, няма грешки в пакетите, обаче през няколко минути интернета дропи..... никакъв пинг, никакви пакети по мрежата само моите заявки, Връзката със сървера посредством pppoe си седи но няма никаква активност, изпращям пакети не получавам отговор......... след кратки разсъждения смятам, че в възможен проблем в три звена...



    1 Кабела е наставян след като някой от съседите го сряза... Но е наставен добре с клемички и до сега интерфейсът не е падал..... не е прекъсвал от както е наставен.



    2 В кутията до Switcha в който влиза наставеният кабел от няколко дни се е настанил сплитер за кабелна телевизия възможно л ида е от него - въпреки че логично е да се предположи че ако е от него би трябвало да го прави по цялото време.



    3 Проблем с интернет доставчика



    АКо някой има идеи и е имал подобен проблем ще се радвам да го сподели, ако не се сещате ще се разправям с ISP ми.



    Проблема не е в операционната ми система, нито в лан картата ми, нито във firewalls и изобщо не е софтуерен. Проверено е с три компютъра с три различни операционни системи








  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Ping Time out през строго определени интервали

    Ами обади се на доставчика ти да провери всики суичове до теб дали са ОК и евентуално да ги смени. Може и някой кабел да се е сдухал. И аз имах подобни проблеми преди времев но ги оправиха.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Ping Time out през строго определени интервали

    Не точно същия,но подобен проблем имах преди време, когато имаше проблеми с дистанционните захранвания на суичовете по трасето. Също така, подобно нещо се получаваше когато бях на безжичен достъп - имаше някакви смущения в ефира. Нета ми се губеше на моменти (доста често), но нямаше точно фиксиран интервал - и при двата случая.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #4

    Ping Time out през строго определени интервали

    Понеже проблемите ме човъркат жестоко докато ги реша направих следното ....



    Пуснах неограничен пинг към локалния рутер. Той обслужва около 100 PC -та. Резултата е това:



    Ping statistics for 90.6.0.1:

    Packets: Sent = 226, Received = 226, Lost = 0 (0% loss),

    Approximate round trip times in milli-seconds:

    Minimum = 0ms, Maximum = 4ms, Average = 0ms



    Той е маскиран и всъщност води до долния компютър т.е 80.72.77.1 който бог знае колко pc-та държи



    След това пуснах неограничен пинг към главния рутер, DNS сървер. който дава достъп до интернет посредством PPPOE протокол: Нормално това пц се вижда винаги дори да не съм установил PPPOE връзка.



    Ping statistics for 80.72.77.1:

    Packets: Sent = 117, Received = 117, Lost = 0 (0% loss),

    Approximate round trip times in milli-seconds:

    Minimum = 0ms, Maximum = 8ms, Average = 0ms



    А ето какво стана когато пуснах пинг неограничен към същият компютър, но вече с пусната PPPOE връзка:



    Ping statistics for 80.72.77.1:

    Packets: Sent = 23, Received = 18, Lost = 5 (21% loss),

    Approximate round trip times in milli-seconds:

    Minimum = 2ms, Maximum = 10ms, Average = 5ms



    Тотално лагване, което е обяснимо не знам защо дропи толкова често обаче.



    Както и да е сигурен съм че проблема е в тях и утре ще взема мерки.. По принцип на сърфиране в нета не преч,но за отдаличените сесии е ужасно...[xx(][xx(][xx(]










  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    26
    #5

    Ping Time out през строго определени интервали

    Имах подобен проблем.

    През определено време побъркване на връзката...

    Проблема са оказа доста труден за откривано, но взе пак го хванах - трансмитер на СОТ. Просто се оказа че през определено време, ако не се лъжа беше 10-тина минути трансмитера се свързваше с централата и побъркваше суича, който както можете да се сетите беше доста евтин

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 15-03-11, 17:48
  2. Отговори: 5
    Последно: 15-12-07, 12:55
  3. Отговори: 4
    Последно: 10-07-06, 13:01
  4. Отговори: 3
    Последно: 02-07-04, 22:56
  5. Ограничение за определени IP-та
    От LordOfEvil във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 03-07-03, 12:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе