Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

интернет с антена

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    19
    #1

    интернет с антена

    здравеите на всички, гледах по телевизиятя как двама души с един нотбук и една антена направена от консервна кутия обикалят града и тарсят интернет и показаха че на някои места се свързват, вазможно ли е това и как става

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    интернет с антена

    Да, но само докато ги заболят ръцете да бият тъпаните тези дето играят суичове по блоковете.

    А сървъра е с един голям тъпан и се чува по силно, той предава на другите тъпанджии и трябва да хванеш неговия сигнал. Само че ако вятъра е северозападен е малко трудно, получават се колизии. Гледай да е североизточен.



    А ... и става само с кутия от консерва за сладка царевица. От рибна не става, освен ако не е много добре измита с изопропилов спирт.



    <font color="red">«NOTE»</font id="red">

    Скоро ми направиха предложение да стана модератор в един фентъзи форум, подкрепете ме.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #3

    интернет с антена

    Що бе?

    Това са новото поколение на ония дето с пръчки търсят вода и нефт.

    Ама понеже вече сме в технологичната ера:

    дърво -> тенекия

    пръчка -> лаптоп

    вода -> нет

  5. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    6
    #4

    интернет с антена

    Malone, извиняжам се че с първият мо пост сум в опозиция ама моля виж това:

    http://cqham.ru/cantenna.htm

    http://cqham.ru/wirelessl.htm

    Колкото ида е странно това работи.Пробвал съм го


  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    интернет с антена

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...

    http://cqham.ru/cantenna.htm

    http://cqham.ru/wirelessl.htm

    Колкото ида е странно това работи.Пробвал съм го





    <div align="right">Originally posted by камен - 28/01/2005 : 20:33:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Супер, започвай бизнес с производството, а ние тук ще се бием кой да е Изключителен Дистрибутор ! [8D]

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    интернет с антена

    Извинявайте момчета, кой тук е специалист по антентенно-фидерни устройства? Виждал съм и доста по-странни неща да работят.[:I]

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    интернет с антена

    че защо да не е възможно ?



    ако си плащат за нета - където има покритие - ще се свързват естествено [^]



    все едно да ходиш от апартамент на апартамент с един лаптоп, да се свързваш към тел. розетка през PCMCIA модем и да използваш "E-Card" за достъп(тоест да имаш "username" и "password")




  10. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    6
    #8

    интернет с антена

    аз с такива антени(3bdi) и едно Омни с 6bdi покривам околo 1kmr радиус и повече (на толкова сум правил опити)но все пак има и по добри вариани.........................

  11. Novice
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    6
    #9

    интернет с антена

    нямам интерс за такъв бизнес-правя го просто за кеф(направили сме си мрежа с няколко машини(15) и ниамаше друг начин

    sorry че не намерих бутна "edit"

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #10

    интернет с антена

    Теоретично е възможно, абе руснаците все по нетрадиционните неща, които не би трябвало да работят, но напук работят. Имам LNB за сателит, който изглежда подобно като антената с консервната кутия.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #11

    интернет с антена

    Няма нищо Камене, опозицията ражда истината.

    []



    Да уточня ...

    Никъде не съм казал, че антена не може да се направи от кутия от консерва.

    Веднага се появиха дипломираните антенаджии със сложните наименования.



    Казвам, че не може да направя една такава антена, да отворя един лаптоп, да тръгна из града и да се закачам към всеки доставчик, чийто сигнал "виждам".



    А въпроса, почти очевидно е точно такъв:

    "Видях нещо по телевизията и понеже ни ми се дават парички за нет, дали не мога така да поодърпам нет от тук-таме през балкона."



    Е не можеш. Всъщност възможно е, но вероятно в някой сценарий на задокеанското кино.

    Възможно е да установиш някъкъв сигнал, но да се свържеш ...

    Отсреща трябва да са съвсем ливадки.





    А такива антени има точно пред погледа ми, на отсрещния блок.

    Има две момчета в града ми, които ги правят повече от три години вече. От тръби разбира се, не от кутии от консерви, но изглеждат така. И най важното е, че работят.

    Не като California, но достатъчно добре.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    интернет с антена

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Да уточня ...

    Никъде не съм казал, че антена не може да се направи от кутия от консерва.

    Веднага се появиха дипломираните антенаджии със сложните наименования.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Ами и аз като не съм юрист, не се наемам да разтълкувам израза:

    непротивонародоконституционзаконствувателствувайте!

    Малоне, Малоне, защо все се буташ между шамарите....[:D][:D][:D]

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    интернет с антена

    Ми не виждам какво съм се опитал да разтълкувам ...

    Просто разсъждавам практически.



    Кутията от консерва си е кутия от консерва, пък ти я наричай ако искаш фидерна антена, ако тя има нещо общо с разговора ни.

    А ако няма не виждам смисъла въобще да я споменаваш [фидерната антена].

    То сигурно има смисъл де, но си го знаеш само ти. И няма нищо общо с техниката [дано ме разбираш какво искам да кажа и схващаш иронията]. []



    Човека пита може ли да направи това, което и видял по телевизията.

    Да си направи една антена от консервена кутия, да грабне един лаптоп и да обиколя улиците в търсене на интернет. И като го намери да се свърже.

    На философии кой от какво разбира съм се нагледал. Отговорете му на въпроса, може ли да стане това или не може. Ей така обикаляйки града с посочената екипировка да се логне някъде без да му е известно дори къде.



    Линка който ми посочи Камен ако не се лъжа е много хубав и сигурно ценен, не разбирам от тези неща. Демонстрацията на познаване на терминология Вълчо също предизвиква неописуем захлас у мен, но няма връзка с въпроса на участника. Той не пита може ли да си направи антена от консерва, а дали може да се свързва точно по този начин, както го правели по телевизията.



    Това че някой има перфектни други обстоятелства и решил вместо антена да използва нещо такова, направено от него, не означава, че ей така може да се ходи по улиците и случайно де се "тАрси интернет", че и да се свързва даже.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    интернет с антена

    За намирането ще го намери, виж за свързването не знам. Да кажат специалистите по безжични мрежи. И не виждам защо се дразниш от терминологията - ами просто всяка област на знанието си я има и няма как да се изразиш правилно без нея.[8D]

    Апропо - спомням си времето, когато се появиха първите телефони с безжична слушалка - тия дето нямаха никаква защита. И тогава някои обикаляха с по една слушалка в ръка и където хванеха сигнал от някоя "майка" си говореха на воля с чужбина, а после собственика като си видеше сметката, получаваше главозамаяние.

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    интернет с антена

    Не, не си ме разбрал Вълчо, не се дразня.

    Мисълта ми е, че без значение от вида на антената, ако ще да е от локум няма да стане това което пита участника без тези които опитват, да имат доста добри [слабо казано] умения в проникването в чужди и непознати мрежи.

    Възможно е този тип антена да се нарича точно така, нямам представа, но името и типа в случая нямат значение.

    В случая има доста други фактори, които би трябвало да се вземат под внимание за да се случи това. Антената е доста назад по тежест.



    Прати един мангал на олимпиада по математика с най добрия handmade калкулатор който съществува, като олимпиадата да е в абсолютно непознат град, където се говори непознат език, оставяш го накрая на града и му казваш само адреса.

    Е? Каква е ползата от калкулатора?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 26-07-14, 19:36
  2. Антена FM
    От Ivantt във форум Аудиотехника
    Отговори: 20
    Последно: 30-04-12, 00:05
  3. Антена за лаптоп
    От eBook във форум Мобилни устройства
    Отговори: 19
    Последно: 11-09-11, 16:59
  4. Wifi антена??
    От avchd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-10, 01:45
  5. Информация за антена
    От pentiumcho във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 04-04-05, 14:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе