Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Въпрос относно сървъри и ip адреси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #1

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Интересува ме следното как сървара на достав4ика ми дава ip адреса ?Възможно ли е моят IP адрес да стане адрес на прокси сървър и аз по същиат начин като доставчика си да давам ip адреси които да не са от рода на 192.168.x.x Имам вкъщи мрежа от три компютъра и искам в нета всичките да се виждат с различно IP.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Интересува ме следното как сървара на достав4ика ми дава ip адреса ?Възможно ли е моят IP адрес да стане адрес на прокси сървър и аз по същиат начин като доставчика си да давам ip адреси които да не са от рода на 192.168.x.x Имам вкъщи мрежа от три компютъра и искам в нета всичките да се виждат с различно IP.

    <div align="right">Originally posted by ilian66 - 23/12/2004 : 06:33:58</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Напълно възможно е. Нямаш никакъв проблем. Има много и елементарни проксита за настройка.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #3

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Имам в предвид IP адреса ма останалите компютри в мрежата да НЕ Е ОТ ТОЗИ РОД 192.168.x.x а да бъде външен и всеки комютър от тази мрежа да се вижда в интернет не с пркоси сървар на доставчика и моето ИП а прокси сървар моето ИП и ИП адрес които аз съм му сложил ?

  5. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #4

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Хахахах

    Напълно НЕвъзможно е да се направи с прокси това!

    За да можеш да им даваш различни адреси с които да се представят пред света, това значи че трябва да разполагаш със някакъв набор от адреси. От тук следва логичния въпрос от къде ще идват тези адреси - От доставчика.

    Значи за да стане както искаш трябва да говориш със доставчика ти да ти даде определения борй адреси.

    При моя доставчик ако искаш много компютри да ползват един Акаунт, то можеш да си вземеш IPта за всеки от тях срещу съответното заплащане!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Moje s router i togava vsi4ki PC ot vutre6nata mreja 6te izlizat navun s edin i su6t real IP polu4en ot providera ti

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #6

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Как мога да го направиа това с рутера може ли да стане с програмата winroute и какжо се настройва в нея ако може ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #7

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Добре де, рутер остройва ли те ?

    Да напомня че с рутера ще се вижда само едно IP, зад което компютрите няма да се виждат и ще са с IPта от типа който ти НЕ искаш!?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #8

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Не явно рутер не ми върши работа. Искъм всеки компютър в мрежата ми да се вижда в нета с различно IP . По същият начин както доставчика ми е направил това за моят комютър (всички клиенти сме с различни ИП-та) Тъка и аз да си направя мрежа от три компютъра в която и трите да с различни ИП-та.

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Не явно рутер не ми върши работа. Искъм всеки компютър в мрежата ми да се вижда в нета с различно IP . По същият начин както доставчика ми е направил това за моят комютър (всички клиенти сме с различни ИП-та) Тъка и аз да си направя мрежа от три компютъра в която и трите да с различни ИП-та.



    <div align="right">Originally posted by ilian66*-*23/12/2004*:* 21:30:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    май и ти не знаеш какво искаш, а? Ти не си "доставчика си"за да им издаваш нови външни ip-та. Сървърът ти (демек твоя си компютър) получава ip от доставчика. Ти можеш да раздаваш ip-та само в локалната си мрежа, ако искаш други - те си ги купуват от доставчика и вече не си сървър на никого. Ясно?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #10

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Че не съм наясно с нещата е вярно , но че незнам какво искам не е вярно ако погледнем по общо на нещата с какво моят доставчик е по различен от мен нали и той е една малка част от целят нет .След като той ми дава IP по този начин какво пречи на мен и аз да направя същото за моите компютри?

  13. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #11

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Системата е следната:



    Интернет---доставчик---ти----другите компютри



    Всеки се разпорежда единствено надясно от себе си, а ip-то се получава, а не се взима. Това си е йерархия, в която доставчикът е над теб и има права, които ти за съжаление нямаш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #12

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Добре интересува ме само тази част от схемата "Интернет---доставчик"

    как доставчика успява да направи тъка че всички негови клиенти да се виждат в нета с различно ИП . И какво означава реално ИП ако моето изглежда по този начин реално ли е 2xx.xxx.xxx.xxx.cable.telecablenet.com

  16. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #13

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Първо това не е IP, а DNS име. Второ достачвика ти си регистрира адресите които ще раздава на вас в една организация наречена RIPE!

    Всеки адрес фигурира на определен брой DNS сървъри (сървъра който казва кое IP кое име представя и къде се намира) , така се получава една огромна дървовидна структура!

    Ако поставиш някакви "реални" адреси на свойте компютри, те няма да съществуват в световната мрежа, поради простата причина че никой DNS сървър няма да препраща твойто IP към другите DNSи за да се усъществи връзката!

    Явно не си наясно с нещата, така че по-добре ни слушай!

    Говори с доставчика си да ти даде нужния брой IPта, плати си ги, и всичко ще стане както искаш!



    Както каза LaMartin ТИ НЕ СИ ДОСТАВЧИК!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    46
    #14

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Идеята ми беше следната :Четох някъде че за MIRC специално можеш да си направиш BNC сървар и да се конекнеш към него и по този начин да си сменищ IP-to . Реших че е възможно в този случаи да си направя собствен прокси сървар на един от моите компютри и всички останали като се връзват към него да с различно ИП.

  18. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #15

    Въпрос относно сървъри и ip адреси

    Аз се отказвам!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. въпрос относно лсд
    От marea-ta във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-08-10, 18:12
  2. Въпрос за МАС адреси и Рутери?!
    От kasovnik във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-09, 11:39
  3. Въпрос относно DC++ ?
    От ipnaid във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-09-06, 23:32
  4. ВЪпрос относно SP 2
    От viper във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 06-07-04, 19:13
  5. Въпрос относно DVD
    От m във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-04-04, 14:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе