Резултати от 1 до 12 от общо 12

Интернет от 2 места

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #1

    Интернет от 2 места

    Значи положението е следното:

    PC-то е с Windows 2003 Server и имам 2 LAN карти, като във всяка от тях влиза по 1 кабел на 2 различни доставчика(и от двата доставчика са реални IP адресите).

    Въпросът е:

    Как едновременно да мога да ползвам и двата интернета, включително и двете реални IP-та без да се налага да минавам през външно PC и т.н.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Интернет от 2 места


  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #3

    Интернет от 2 места

    Ако имаш оредвид схемата:

    Доставчик А ти дава 128 кбпс, Доставчик Б 256 кбпс, а ти искаш да точиш със 384, просто няма да стане.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Интернет от 2 места

    а дали има възможност да се направи ако доставчик А койти ми дава 1Мб и доставчик Б който ми дава 128кб, когато доставчик А спреда да тръгне автоматично доставчик Б

    машината да е като рутер

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #5

    Интернет от 2 места

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">а дали има възможност да се направи ако доставчик А койти ми дава 1Мб и доставчик Б който ми дава 128кб, когато доставчик А спреда да тръгне автоматично доставчик Б

    машината да е като рутер



    <div align="right">Originally posted by glarus - 26/02/2005 : 09:48:07</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Под линукс <u>тук</u> има писано за това как може да се направи.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #6

    Интернет от 2 места

    Теоретично трябва да стане по следният начин:

    Слагат се 2-те ИП-та, примерно на единия адаптер.

    Слагат се 2-та дифолт гейтуея, като този който е бекъпския се слага с по-голям metric.

    На теория при положение че 1-я гейт стане недостъпен, рутъра ще почне да мята пакетите през 2-я.

    Не съм много убеден че съм прав, но май така беше :-) И нямам идея как ще стане номера със шеринга.

    Иначе при мен съм реализирал варианта с лоуд баланса и фолбека с помоща на BGP [:D] но това е решение на ниво интернет доставчик/голяма организация.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Интернет от 2 места

    на мен ми трябва за фирма където рутера е на slakware 10 ако не се лъжа и захранва около 30 машинки с нет, целта е да не спира никога, сега рутера е с 3 меражрки и като спре което се е случвало веднуж за 3 месеца аз го смяням, но някога може да нямам достъп до интернет

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Интернет от 2 места

    Няма по-лесно от това - пишеш си един скрипт дето пингва гейта и ако не получи пинг го сменя. Ръчкаш го в крон-а на всеки 5 мин и готово :-)

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    227
    #9

    Интернет от 2 места

    Понеже нямам много време да мисля върху всичко, дето сте написали [V] ще допълня нещата, които пропуснах първия път:

    Не ми трябват двете скорости, въпреки, че и това нямаше да е лошо...

    PC-то съм си пуснал web и ssh server на него и си го ползвам, докато съм на бачкане... Идеята ми е като прекъсне единият интернет да мога да си ползвам другия... Доколкото разбрах от отговорите на fori, това може да стане само, ако настройките са сложени на една карта, така ли?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #10

    Интернет от 2 места

    Може да стане ама няма да е с трици [:D]



    Има рутери които ти позволяват да обединиш две интернет връзки в една и/или да позлваш втората като бекъп , но ... на съответната цена

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #11

    Интернет от 2 места

    Е все ще се намери човек който да обясни как може да стане елементарна процедура с рутър за 25К$

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    3
    #12

    Интернет от 2 места

    За да могат да се ползват двете интернет връзки и да има load balance ти трябва DUAL WAN PORT ROUTER.

    http://www.hawkingtech.com/prodList.php?FamID=44

    Цената на най-евтиния модел е около 50$.

    Не съм пробвал никой от техните модели, работил съм с модел на XINCOM ( www.xincom.com ) на цена около 350$, но поне по описание на характеристиките не виждам сериозни разминавания.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 09-06-13, 23:15
  2. Отговори: 8
    Последно: 31-08-11, 22:23
  3. поява на скрити места на снимка
    От nikoman9 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 10
    Последно: 23-08-08, 13:13
  4. Отговори: 0
    Последно: 14-03-08, 18:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе