Резултати от 1 до 6 от общо 6

Генерира Трафик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    107
    #1

    Генерира Трафик

    Не съм бил във нета близо един месец.След като направих справка със доставчика излезе че през този период ми е генерирал над 600Мгб. IT трафик!!!!!!!???????

    Нека някой да помогне на какво се дължи.????Имам инсталиран Sygate Personal firewall pro,Panda антивирусна програм!! :mellow:

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Генерира Трафик

    Компютъра бил ли е включен през този "близо един месец"? Какъв вид връзка ползваш? VPN или друг?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    107
    #3

    Генерира Трафик

    Да компютърът беше включен но нет не пускан!!Мрежата ми е така нареченият LAN с външна антена, с акцес поинт.Поне така пише в договора-много не съм спец..

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Генерира Трафик

    Какво разбираш под "нет не пускан"? Това, че не си отварял страници с някой браузър или не си теглил нищо, не означава, че компютъра няма връзка с интернет (това се отнася май-вече ако не си на VPN). Примери много - от тривиалните ъпдейти на различен софтуер инсталиран на компа ти (уйндоус, антивирусна програма и др. легални), та се стигне до вируси и троянци които могат да генерират огромен трафик без да забележиш (ако не си особенно наблюдателен и не знаеш какво да гледаш).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    107
    #5

    Генерира Трафик

    Разбирам, какво предлагаш.Кажи някакво решение!!

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Генерира Трафик

    Нека и аз се включа

    Можеш да провериш дали в момента се генерира трафик - за целта използвай програмката netpersec или друга подобна (лесно ще я откриеш в google или пък тук)

    Увери се, че нищо не се ъпдейтва в момента, не отваряй страници и наблюдавай дали трафика е нулев (или почти нулев). Ако е така - проверявай от време на време просто за всеки случай.



    Ако все пак има трафик ще трябва да изпозлваш firewall-а. Предполагам има функция, която да ти показва какво в момента има връзка с нета ( не съм работил със Sygate, но сигурно има такава функция). Ако са все познати - спри ги и виж дали трафика пада на 0. Ако падне - всичко е ОК в момента.

    Ако обаче забележиш, че някакъв съмнителен процес генерира трафик, ще трябва да използваш пак Google, за да разбереш що за чудо е това (просто пусни едно търсене за името на въпросния процес -> ако е вирусче лесно ще откриеш информация)



    Е това ми идва на акъла на първо време. Пробвай го и пиши какви са резултатите.

    Всичко добро

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. трафик..?
    От neznaeshta във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 11-01-07, 00:54
  2. Трафик контрол
    От bx във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-05, 11:16
  3. IP трафик
    От b_sx3m във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 18-03-04, 03:43
  4. Трафик
    От Ofink във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 15-04-03, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе