Резултати от 1 до 10 от общо 10

Кабелен модем и LAN = несъвместимост ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    5
    #1

    Кабелен модем и LAN = несъвместимост ?

    вързах се към кабеларката за интернет. имам и ЛАН към един клуб .



    УИН-а ми е XP. кабелния модем WEBSTAR alabala ..



    problema. при enable LAN няма интернет. давам disable на connectiona към лан-а и имам НЕТ. рових се по настроики на интернет експлорера , настройки на двете кънекции .. ама не успя х да се преборя. ако някой има идея или линк към решение ще съм му благодарен

  2.  
     
  3. Gadget
    Guest
    #2

    Кабелен модем и LAN = несъвместимост ?

    Я обясни по-подробно... с две мрежови карти ли си? На едната модема, а на другата LAN-а? А кой ти е default GW. В едно е също време можеш да използваш само едната връзка. Трудно ще направиш load balancing в домашни условия. Можеш да си настроиш и двете връзки и да си сменяш едната с другата ръчно, но едновременно няма как да стане.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #3

    Кабелен модем и LAN = несъвместимост ?

    Някои кабелни ИСП имат защита от ICS провери при доставчика ти да не е това

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Кабелен модем и LAN = несъвместимост ?

    Проблема ми е познат, но съжаление не знам точно как се решава... Ще споделя мои лични наблюдения.

    @dash - не мисля че става въпрос за шерване на интернета, а просто едновременно да има интернет от кабелния модем и в същото време да има връзка с някаква друга въртешна мрежа - БЕЗ да пуска интернет по нея. Поне при мен е така.

    Преди време, един приятел - съсед от блока вземаше интернет от М-Нет чрез кабелен модем. Настройките на мрежата му към доставчика бяха на "Автоматично получаване". Беше с динамично реално IP. Сложих му втора мрежова карта за да го включа към мрежата на блока - без проблем тръгна мрежата ( със статичен нереален адрес от вида 192.168.ххх.ххх). Обаче се получи това което става и при tanganaika - изчезва интернета. Пробвах какво ли не - не можах да ги подкарам едновременно. Като изключа втората карта - към вътрешната мрежа - нета си тръгва. Уиндоуса е XP- Pro SP2. Мина доста време - човека се прехвърли към бТк ADSL, уйндоуса не е преинсталиран - същият си е. Веднъж ей-така от "спорта злоба" реших да пробвам пак. На втората карта (за вътрешната мрежа) сложих IP - 192.168.55.xxx за маска - 255.255.255.0 - нищо друго, само дадох "Enable NetBIOS over TCP/IP". Настройките на мрежата към модема е също със статичен нереален адрес - 192.168.0.1(или 2) и маска 255.255.255.0, за GW i DNS не си спомням какви бяха. Другите компютри от вътрешната мрежа имат реални статични адреси към друг интернет доставчик и второ IP - статично нереално - 192.168.55.ххх. С удоволстивие установих, че този път двете мрежи са активни и работят без да си пречат. Т.е. има си интернет човека и в същото време има връзка с останалите компютри от мрежата на блока. Не ги вижда в работната група, но по адрес като ги пингва и търси ги намира и успява да влиза в шернатите им папки.

    Та-това е.... незнам как стана и на какво се дължи, но не е невъзможно....


  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    5
    #5

    Кабелен модем и LAN = несъвместимост ?

    Aми всъщност нямам две карти. Имам само една вградена на дъното. Мисля че няма смисъл да казвам какъв е хардуера защото проблема е от софт настроиките. Кабелния модем съм го вързал на УСБ. бай дъ уей модема си има и порт за РГ45 .. ама през него хич не успях да подкарам нет ( не че се зорих много ) .



    най вероятно не е и от доставчика защото на бач-а сме вързани към евроком и там нещата тръгват ..а при мен не искат .. *****ско е .. ама няма никакви разлики .. и двете мрежи и настройки съм ги правил и аз .


  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    26
    #6

    Кабелен модем и LAN = несъвместимост ?

    пробвак да се преинсталираш .. аз така се оправих .. не точно в твойта ситуация .. но мисля че с друг win ще се оправиш

  8.  
     
  9. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #7

    Кабелен модем и LAN = несъвместимост ?

    А някой знае ли коя LAN е по-добра:

    Вградена(в дъното)/или LAN PCI карта?

  10. Senior Member Аватара на Zetle
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    992
    #8

    Кабелен модем и LAN = несъвместимост ?

    //offtopic (MAD)

    Никой не знае....

    В тоя форум никой не знае какво е LAN карта :D

    //offtopic

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Кабелен модем и LAN = несъвместимост ?

    [quote]Aми всъщност нямам две карти. Имам само една вградена на дъното. Мисля че няма смисъл да казвам какъв е хардуера защото проблема е от софт настроиките. Кабелния модем съм го вързал на УСБ. бай дъ уей модема си има и порт за РГ45 .. ама през него хич не успях да подкарам нет ( не че се зорих много ) .



    най вероятно не е и от доставчика защото на бач-а сме вързани към евроком и там нещата тръгват ..а при мен не искат .. *****ско е .. ама няма никакви разлики .. и двете мрежи и настройки съм ги правил и аз .



    <div align="right">Originally posted by tanganaika*-*02/06/2005*:* 12:42:47</div id="right">

    [/quote/



    Внимание 1 съвет от патил 3 пъти. Купи си една нова лан карта /5-7 USD/ тези пари няма да те обеднят. При попадение на гръмотевица оставаш без дъно.

    Не бъди сигурен, че няма да те сполети.Действително аз съм на 500м от Варненското езеро, но и между блоковете падат понякога.

    На мои съседи от гръмотевицата освен отделните лан карти гръмна и вградената видеокарта на дъното. И ново дънце.

    Не помогнаха и Лан протекторите,на които кабела за заземление бях вързал с дебел 4 кв.мм проводник към нулата. На протекторите нищо , но на 1 та лан карта чипа грее яко и сбози и без това голямата боза.На другата не даде нишан , но не работи картата.

  12. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #10

    Кабелен модем и LAN = несъвместимост ?

    А при мен БУКЛО4ИВИЯ ЛАН(вграден) вчера правеше гадости,след като блокира компютъра-заси4аше на всеки 4 секунди и пак продължаваше докато не го рестартирах.А след това едвам зареждаше!

    Някой знае ли защо така прави?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кабелен модем
    От spoofer във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-05, 19:12
  2. Проблем с кабелен модем?
    От silverfox във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-05, 11:47
  3. кабелен модем на SUSE 8.2
    От haa във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 15-06-03, 23:12
  4. Кабелен модем
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-01-03, 19:50
  5. Кабелен модем
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 07-01-03, 16:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе