Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Интернет от един "тип" мрежа в друг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #16

    Интернет от един "тип" мрежа в друг

    Emos, като за начало искам всички компютри да го "виждат" този <font color="green">2003 Server</font id="green"> - той си има шернати папки, Guest Account-а е включен, правата на потребителите ще ги направя в последствие. Всъщност сега машините от новата мрежа "виждат" тези шернати папки, но не влизат в тях. И пак озадачения...



    Мерси за отговора. []




  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #17

    Интернет от един "тип" мрежа в друг

    Иво,

    Мисля че тръгваш в неправилна посока.



    Пускането на Интернет в BNC мрежата си е съвсем отделна задача от "виждането" на сървъра от Win98 компютрите в BNC-мрежата



    Проблема с Интернет в BNC-мрежата по всяка вероятност идва от това, че на централния Win98 нямаш правилно нагласен "вторичен NAT-ruter" (или прокси), което да обслужва BNC мрежата.




  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #18

    Интернет от един "тип" мрежа в друг

    MitkoS, проблемът с <font color="blue">Интернет</font id="blue">-а засега го оставих на втори план. Просто не ми е ясно защо компютрите виждат този проклет сървър, но не могат да влизат в папките му. Това е нещото, което адски ме дразни вече. И защо в "Local Services" има <u>катинарчета</u>, като при компютрите с <font color="red">Windows XP Pro</font id="red"> няма такива [примерно].



    Просто нещо сякаш е "заключило" сървъра и не ми е ясно какво. Нямам никакъв достъп до него! Само се вижда, виждат се всичките му шернати папки, но не може да се влезе в нито една от тях.



    Благодаря ти за мнението.




  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #19

    Интернет от един "тип" мрежа в друг

    Виж Иво,

    Всички тук искаме да помогнем (а и да се докажем колко сме печени), ама много малко информация ни даваш, а и някои неща са противоречиви или не са точни.



    Например как постигаш от WinXP компютър, да видиш компютър Win98, който не е централния Win98. Това изобщо не може да стане току така, т.е. то може, ама ти какво използваш за да го направиш.



    А аз лично смятам, че "пускането на интернет" в BNC-мрежата е далеч по-лесната задача.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #20

    Интернет от един "тип" мрежа в друг

    MitkoS, прав си, не давам пълно инфо или нещо в обясненията ми куца, затова помолих за извинение още в началото.



    Сега по същество: Оправих проблема, мисля. Включвах и изключвах разни неща, отнасящи се до папките и шерванията в <font color="green">Windows 2003 Server</font id="green"> и в крайна сметка компютрите от новата мрежа вече влизат в него, но не и тези от старата. Ще мисля за това утре. Отговарям на въпроса ти, като ти казвам, че компютрите от старата мрежа имат вътрешни IP-адреси, затова <font color="red">XP</font id="red">-тата ги виждат [като обратното също важи]. Ето, виждаш ли... все ще забравя да пропусна нещо... но искрено се надявам да не ме псувате много. []



    И сега Мите, вече можеш да ми споделиш как да пусна <font color="blue">Интернет</font id="blue"> в BNC-мрежата...




  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #21

    Интернет от един "тип" мрежа в друг

    С уговорката, че информацията дадена до момента не е много и може да допусна сериозни неточности.



    Значи:



    1. Би трябвало двете мрежи да са с различни адресни пространства.



    2. За Интернет в BNC мрежата (накратко):

    Нещата са все едно имаме домашна мрежа (това е BNC-мрежата) и външен Интернет доставчик който всъщност е 2003-сървъра и идва до вкъщи през втората LAN-карта на централния Win98. Ако на централния 98 всичко е наред с Интернет, то например чрез ICS в Win98SE, шерваме Интернета и в домашната мрежа.

    За да има Интернет на централния 98 то настройката на UTP LAN-картата трябва да е:

    IP: от адресното пространство на UTP мрежата

    MASK: от адресното пространство на UTP мрежата

    GW: адреса на 2003-сървъра

    DNS: адреса на 2003-сървъра - може и на Linux рутера, или още по-външен, но аз лично считам, че в такива случаи е най-коректно да е най-близкия.

    При това положение, в BNC-мрежата трябва да се "появи Интернет", а също така могат да се виждат шернати папки от UTP-мрежата, като в Windows Explorer директно се пишат адресите от UTP-мрежата с две черти отпред (сигурно ще се наложи и Firewall-а на централния 98 да се пипне).

    Обратното обаче не може да става - от XP или 2003 да се виждат папките от 98 мрежата с изключение на централния 98.


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #22

    Интернет от един "тип" мрежа в друг

    <font color="red">ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА <font color="blue">MITKOS</font id="blue"> !!!</font id="red">



    <font color="purple">Митето</font id="purple"> е гений просто!!! Оказа ми незаменима помощ при "шерването" на <font color="blue">Интернет</font id="blue"> на компютрите от старата BNC-мрежа [с <font color="red">Win98SE</font id="red">] от новата UTP-мрежа [<font color="green">Windows Server 2003</font id="green"> чрез <font color="green">Рутера под Linux</font id="green">] и то без ползването на никакви допълнителни програми - нито <font color="red">WinRoute</font id="red">, нито <font color="red">ICS</font id="red">, нито нещо подобно!



    Нямам думи, с които да опиша огромната благодарност, която дължа на <font color="purple">Митко</font id="purple">!



    <font color="blue">Да си жив и здрав, приятелю!!!</font id="blue">




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Ето и един друг модел Daiseikai
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 57
    Последно: 10-02-15, 19:58
  2. Усеща ли се разлика, ако на ако на един плейър USB му е 1,1, а на друг е 2,0
    От kaki във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 12
    Последно: 04-02-08, 21:29
  3. Пренасяне на софта от един комп на друг
    От kolyo1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 21-09-06, 12:54
  4. 2 рутера един след друг
    От DEYDOD във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-06, 22:30
  5. Отговори: 4
    Последно: 23-08-06, 22:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе