Резултати от 1 до 12 от общо 12

Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    102
    #1

    Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?

    Здравейте. Може ли да се обедини трафика на 8 компа които са в LAN мрежа и имат по 20КB/sec.
    Примерно да стане 160.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #2

    Re: Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?

    Може, само че тия 160 няма да са гарантирани за всеки потребител.



  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?

    Може, може... това се нарича шейпинг
    Ако gateway-я е под Linux, се пуска cbq.
    Ако е под Windows2000, XP или 2003, се инсталира Bandwidth Controller - работи на ниво драйвер, може дори и динамичен шейпинг да се подкара! :coolsmiley:

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #4

    Re: Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?

    по скоро се нарича ъншейпинг това дето го иска човека.
    с едно клиент сървър приложение което да контролира какво да се тегли и да разпределя на машините коя част от файла да тегли може да се направи.
    Ако кажеш и от къде искаш да теглиш (хттп, торент, фтп) може и да се намери нещо готово.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?

    "Ъншейпинг" - това кърти мифки!!!
    Единственото, което е ясно (поне за мен), е, че не е ясно какво се иска. Не е ясно отде са точно тези 20кб/с - кой ги определя, фиксирани ли са, ако да, кой ги фиксира, и ако са фиксирани, то е пределно ясно, че 8*20=160, т.е. ако 8 хоста имат честотна лента 20кб/с и са включени към суич, то трънка ще е 160кб/с, как иначе....
    Bandwidth Controller дава възможност за шейпинг на трафика и по двете "посоки" (входящ и изходящ, както ще да се казват двата случая) - shape ще рече форма, калъп, та отнесено към трафика, той да бъде в определени (обикновено) максимални рамки (граници, лимити)
    Та докато не стане ясно какво пита gonzolito123, няма да разберем има ли ъншейпинга почва тук...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?

    Не виждам какво неясно има тука. Човека си е го написал съвсем ясно "обединяване" - което е еднозначно на ЪНшейпинг. Bandwidth Controller-а прави точно обратното - той разделя!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?


    ОК! Съжалявам за изместването на темата....
    Засега е ясно, че честотната лента на 8-те хоста в LAN-a е 20кб/с и го проиемаме като факт, независимо на какво се дължи това.
    И щом трафика ще се обединява, то той би следвало да е изходящ, и най-вероятно преминава през gateway (тъй като нали хостовете са в LAN и това е една от функциите на всеки gateway). Т.е. какъв е изобщо проблема? Смятам, че не става въпрос за гарантиране на 160кб/с към всеки хост...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #8

    Re: Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?

    shape ще рече форма, калъп, та отнесено към трафика, той да бъде в определени (обикновено) максимални рамки (граници, лимити)
    Ами същото, "ъншейпинга" ще помогне на човека (по скоро 8 човека) като искат да дръпнат някой филм просто всеки да захапе 1/8 от филма и после между тях да се разменят частите.
    Ама преди gonzolito123 да се обади нищо няма да стане

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    279
    #9

    Re: Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?

    Цитат Първоначално публикувано от emos

    ОК! Съжалявам за изместването на темата....
    Засега е ясно, че честотната лента на 8-те хоста в LAN-a е 20кб/с и го проиемаме като факт, независимо на какво се дължи това.
    И щом трафика ще се обединява, то той би следвало да е изходящ, и най-вероятно преминава през gateway (тъй като нали хостовете са в LAN и това е една от функциите на всеки gateway). Т.е. какъв е изобщо проблема? Смятам, че не става въпрос за гарантиране на 160кб/с към всеки хост...
    Немаш си на идея какво пишеш... :coolsmiley:
    Честотни ленти, изходящ трафик, gateway, манджа с грозде.

    Най-общият отговор на въпроса на човека е "Не може да стане." Може да го направи доставчикът в рутера си, ама едва ли ще стане.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #10

    Re: Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?

    Оfftopic
    ---------------
    Цитат Първоначално публикувано от WISP
    Немаш си на идея какво пишеш...
    Верно, не поставих правилно цитата, ето така:
    Цитат Първоначално публикувано от Vandal
    Може, само че тия 160 няма да са гарантирани за всеки потребител.
    ами го преразказах ето така:
    Цитат Първоначално публикувано от emos
    .... въпрос за гарантиране на 160кб/с към всеки хост...
    Е няма как да не излезе, че си нямам идея за що иде реч, сори за объркването ти!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    102
    #11

    Re: Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?

    мм мерси за полезната дискусия. Съжалявам че толкова късно се намесвам

    Ситуацията е следната. Става въпрос за едно клубче(малко). Аз си плащам за 64КB за цялото клубче. Но този доставчик явно иска да ме цака понеже като пусна да свалям от който и да е от комуптрите ми сваля с 4-5 Кb/s !!!!!
    Компутрите всъщност са 9. ако го умножим примерно взимаме максималната стойност 5Kb/s по 9 = 45 Кb/s.
    Говорих с Интернет доставчика и се разбрахме да пусне за целия клуб 64 а не на всеки комп да го ограничава. той твърди че го е направил. да ама не същата работа си е.
    Иначе мрежата е следната:
    Най-отгоре на сградата е сложил wireless който с един кабел идва в клуба на 1-я етаж. от там се вкарва в рутер който е 16 порта.
    и от рутера излизат 9 кабела към всеки един компутер. Всеки си има отделен IP като всечко е зад един Gateway тоес не са реални.
    Сега тоя непрекъснато иска да ме цака и накрая ша му набия канчето ама тва е друг въпрос Първо ще се опитаме да решим проблема по културния начин.
    Друг е въпроса че тази сбирщина там не разбират абсолютно нищо от мрежи. Имат бегли познания и тва е.
    2 от комповете се беха развалили преди време и аз им ги давам да ги оправят. те казаха че било захранването. оправиха ги след 2 седмици. и един месец след това ги викам да ми направят мрежата на 100Mb/s от 10.
    Искам да отбележа че комповете са едни и същи с едни и същи LAN карти които аз лично съм проверил и които работят и на 100 и на 10.
    И се оказа че когато пуснаха мрежата 2 от комповете работят на 10 и когато ги отворих виждам че са с други LAN карти които са сам0о за 10.
    Абе направо пародия.

    Другото което е: един от тези гавроши направо ме шашна. Правят мрежата и се струпали 3-мата около рутера и чакат да видят дали ша светне (физически контакт с компа) ама нещо не всетва. и се започва едно мислене нема ви разправам. И накрая се оказа че компа не е включен. и ако не бех има казал....

    Друг случай е че започвам аз да тегля нещо и скороста ми беше 300К и естествено аз се възползвах максимално от това при положение че плащам за 64. И след 2 дена скороста ми стана 4-5К което ме вбеси. Обаждам се аз и му казвам на тоя дришлъо а тои ми казва следното: Преди 2 дена засякох че сте сваляли с много по-голяма скорост от 64 и затова сега ви намаляме скороста като ще сложим на всеки компутар точно определена скорост която да отговаря общо на 64. добре де ама аз как да го огранича? тва е негова работа. И той накрая ми казва: да грешката е при нас но..... еди какво си.
    Значи първо тя не отговаря на 64 зашото в повечето случаи се сваля с 3-4 К умножено по 9 става около 27-36К.
    Казах му че ще се откажа от него, той се уплаши и ми каза че ще го направи 64 за целия клуб. Тва беше преди 2 седмици и все оше си е както преди. по тела ми казва че го е направил ама май пак ме цака и ша го е.................

    Та сега излиза от вашите отговори че няма начин да стане това което си мисля.

    Благодаря на всички които взеха участие. От всеки научих по нещо ново.

    п.с. Накрая май ще се стигне до физическа разправа но ще изчакам още малко.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #12

    Re: Може ли от 8 компа в мрежа с интернет...?

    Цитат Първоначално публикувано от gonzolito123
    Здравейте. Може ли да се обедини трафика на 8 компа които са в LAN мрежа и имат по 20КB/sec.
    Примерно да стане 160.
    emos
    А как да одговоря на така зададения въпрос.
    Аз разбирам че човека има входящи 160кб/с и че някакво прокси (предполагам) го разделя на 20кб/с на 8 машини.
    Въпроса е може ли? Ами одговора е "може". Не се пита как.
    Ако беше разяснил по-подробно за какво иде реч, щеше да получи и по-подробен одговор.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем на компа с безжичния интернет
    От antoo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 08-10-10, 17:48
  2. Мрежа между 16 компа проблем.
    От devyl във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 21-01-10, 09:46
  3. Отговори: 5
    Последно: 09-11-09, 09:21
  4. Мрежа между 2 компа на голямо разстояние
    От gonzolito123 във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 16-10-05, 21:37
  5. Как да свържа 2 компа в мрежа?
    От funkyfresh във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 04-07-04, 12:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе