Резултати от 1 до 9 от общо 9

Неоткриваеми прекъсвания в LAN мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    3
    #1

    Неоткриваеми прекъсвания в LAN мрежа

    Здравейте!
    Наскоро в служебната мрежа се появи следният проблем:

    През определен период от време - между 20-30 секунди и няколко минути цялата мрежа спира да работи. Мрежата е изградена от неменажеруеми switch-ове. Странното е, че в такъв момент цялата мрежа все едно е изключена и след това все едно сама се пуска. Изградена е на няколко етажа общо от около 20 устройства. При срив се губи не само пинга между 2 компютъра, но и арпинг-а.

    Няма странен трафик към интернет GW-ите, просто се срива мрежата. Имате ли някакви идеи от какво може да е и съответно как трябва да се подходи към проблема.


  2.  
     
  3. XaugyTuH
    Guest
    #2

    Re: Неоткриваеми прекъсвания в LAN мрежа

    Ами и в нашата лан мрежа (ГГБИТ-Пловдив) има някои дни в които се случват такива неща

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    26
    #3

    Re: Неоткриваеми прекъсвания в LAN мрежа

    На мене ми го правеше когато един кабел минаваше много близо до предавателя на СОТ-а... И проблема беше че не умираше само компютъра който е вързан към тая машина а почти всичко и след няколко секунди се оправяше. Преместих кабела и нещата се оправиха.

  5. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #4

    Re: Неоткриваеми прекъсвания в LAN мрежа

    Проверил ли си switch-овете дали бачкат както трябва.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    3
    #5

    Re: Неоткриваеми прекъсвания в LAN мрежа

    Оказа се кръг (loop). Някой знае ли начин за наблюдение при който във всеки един момент да се знае дали в мрежата има такова нещо или не, за да може поне по метода на изключването да се оправи.

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re: Неоткриваеми прекъсвания в LAN мрежа

    Има разни програмки, но това зависи и от топологията на мрежата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #7

    Re: Неоткриваеми прекъсвания в LAN мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от sgt.botari
    Здравейте!
    Наскоро в служебната мрежа се появи следният проблем:

    През определен период от време - между 20-30 секунди и
    Този проблем го имам и ми се получава следобяд на службата.Нямам представа как е изграден мрежата но преди мен има няколко хъба /3-4/ не знам със сигурност.При мен се оправдават с загуба на трафик от София .
    Доставчик Юникомс ЕТ Варна.Доколкото ми намекват ползват БТК . Много рядко го има проблема и преди обяд.Единственият друг доставчик е БТК н на него съм ял попарата с ISDN беше тука има тука няма.

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    3
    #8

    Re: Неоткриваеми прекъсвания в LAN мрежа

    Мрежата е тип звезда, но един колега си беше закачил switch без да пита и тъй като му идват 2 кабела за компютрите в неговата стая, а той си донесъл лаптоп решил, че трябва да включи и двата кабела в устройството и после от устройството 3 кабела към компютрите.

    Ако можеш ru-boy да ми кажеш някоя програма, която може да лови тези лупове в мрежа тип звезда ще съм ти безкрайно благодарен.

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Re: Неоткриваеми прекъсвания в LAN мрежа

    Ще огледам на служебното ми ПЦ какво има за да си припомня како съм ползвал и ще постна линкове. Все пак тези програмки за които споменавам просто са си мрежови скенери, само дето има и грфики. Та един прост TCP/IP скенер за мрежа ще ти е по-полезен. Като сериозен скенер ползвай languard (по-стара версия, примерно 3.х) на gfi www.gfi.com за по-непретенциозни случаи добър и удачен скенер е SoftPerfect Network Scanner , www.softperfect.com

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Неоткриваеми драйвери за принт сървър
    От dragomir7708 във форум Поддръжка
    Отговори: 1
    Последно: 07-07-08, 16:14
  2. Мрежа
    От Pit във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-07, 00:04
  3. Отговори: 5
    Последно: 01-03-06, 11:15
  4. Мрежа на 2 ПЦ-та?!?!?
    От rockboy във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 23-09-05, 23:28
  5. Мрежа бл.265
    От uha_thefatcat във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 21-08-03, 19:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе