Резултати от 1 до 4 от общо 4

Рестарт на компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    80
    #1

    Рестарт на компютър

    Здравейте. Имам следния въпрос. Свързвам се по Лан, чрез Remore desktop connection към даден компютър. Но от време на време връзката се разпада. И след опит да се свържа не става. Как да го рестартирам, за да се изчистят връзките.


    ПС: Знам за този номер с рестарта, защото преди време един малък "хакер", се базикаше постоянно с мен и ми ресетваше компютъра

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #2

    Re: Рестарт на компютър

    ами за рестартиране ползвай друга програма... например Poweroff... безплатна, лека и върши работа...работи като сървис на другия комп.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    26
    #3

    Re: Рестарт на компютър

    Използвай опцията "/console" на MSTSC - тя позволява да се свържеш към съществуваща вече сесия.

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: Рестарт на компютър

    Цитат Първоначално публикувано от BIZZART
    ... Свързвам се по Лан, чрез Remore desktop connection към даден компютър. Но от време на време връзката се разпада. И след опит да се свържа не става ...
    Сигурно има загуба на пакети и затова връзката се разпада. По-добре да се потърси причинита за тези евентуални загуби* и да се отстрани.

    Добавено:
    Имах абсолютно същия проблем преди време, когато си сложих някакъв 1G адаптер и 1G суич. На всеки 30-40 мин, връзката се разпадаше и после се възстановяваше някак си произволно от самосебе си след най-малко 10 мин. Всъщност бях много щастлив, когато това прекъсване отнемаше само 10 мин. Постепенно успях да идентифицирам и други проблеми в мрежата, като "чупене" на xls-файлове и в крайна сметка всичко се оправи, след като смених адаптера. Сега често забравям терминалната сесия отворена и си я намирам на другия ден жива.
    Също така искам да допълня, че ситуацията беше още по-гадничка, защото нямаше видими загуби на пакети (поне аз не успях да ги идентифицирам).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Рестарт след рестарт по време на POST
    От IMonev във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 01-02-11, 15:49
  2. Рестарт на PC-то
    От Tores във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 13-02-06, 23:02
  3. PC рестарт
    От mitco във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 13-01-04, 22:10
  4. рестарт....
    От spoofer във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 18-04-03, 20:33
  5. Рестарт:(
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-11-02, 23:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе