Резултати от 1 до 10 от общо 10

Рестарт на PC-то

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #1

    Рестарт на PC-то

    Преди седмица ми се скапа даното разбирасе си взех ново .
    Но след като го смених PC-то започна да се рестартва само. Най вече на 3D игри.
    С Win XP съм:
    Процесор : AMD Athlon XP 1300Mhz "Palomino"
    Дъно: Asus A7V8X "VIA VT8377 Apollo KT400"
    Видео: NVIDIA GeForce 4 MX440 "with AGP8x"
    Рам: DDR 512 400Mhz
    Да не би да не са савместими някои части и затова прави така. Значи направих така днес:
    1. Формат на целиа хард
    2. Шляпам вина
    3. Слагам драйвери те на видеото и дъното и почва да се рестартирва. Свалям капака и разкачвам двете DVD устроиства работи добре . Пускам 3D игра почва от начлото и след малко игра или увисва или ме изхварля от нея. След това пробвах друго закачвам едното DVD пускам играта и PC-to се рестартва.
    Ето ми и захранването на него пише:
    ATX 12V
    AC INPUT: 230VAC, 3A 50-60Hz
    DC OUTPUT +12V +5V +3.3V +5VSB -12V -5V
    Max 10A 12A 13A 2A 0.5A 0.5A
    Да купувам ли захранване или...............................

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на milev
    Тук е от
    Apr 2005
    Живее в
    обл.Варненска
    Мнения
    51
    #2

    Re: Рестарт на PC-то

    Виж каква температура ти дължи процесора най вероятно за това се рестартира.
    Ползвай Speed Fan или Everest.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #3

    Re: Рестарт на PC-то

    не е от това температурата си е нормална това беше първото което проверих. Понякога още от началото само като отворя някоя папка и се рестартва.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #4

    Re: Рестарт на PC-то

    Имах продобен* проблем* с* дъно* ЕЛИТГУП ..... след като смених няколко /3/ вида памети,* видеокарти, 3 процесора, 2 захранвания ... и не успях да* флашна* биоса на но* новото /сраро като модел дъно/ ...проблема се оказа* *то ...установих го както се сещаш след като подмених и него с един мнооо стар и отремонтиран ГБ!
    Та* като изключиш* гореспоменатите, проблемосъздаващи карантии може да направиш като мен .....!
    Утре* го връщам на* фирмата ...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Рестарт на PC-то

    Този паломино е от старите , с керамичната плочка , щото първите официални бяха с пластмаса . на това дъно как да ти кажа - проблема може да идва от теммпературата- виж си датчика на колко е настроен - щото асусуа освен че мери грешно , има уникална топлинна защита

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    3
    #6

    Re: Рестарт на PC-то

    Според мен направи тест на паметта и евентуално пробваи с друго захранване желателно да е хубаво например Фортрон.Имал съм случай при които подмених всички чарколациКомпа минавасх етестове паметта нямаше грешки но постоянно се рестартирваше сложиш му 350W Фортрон но пак се ресетваше и накрая смених му паметта от А-дата на някаква без марка и всичко се оправи

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #7

    Re: Рестарт на PC-то

    Ще пробвам .............
    Мерси все пак.
    Ще почна от памета и т.н. Ще тарся и някво захранване да пробвам с него. Но наи напред ще отскокна до фирмата може и самото дано да си е дефектно.
    Не знам някои дали е погледнал частите да не би да не са савместими примерно процесор с дано или рам ...............
    не сам много наясно с тези неща

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Рестарт на PC-то

    "несъвместимостта" може да се изразява само в това, дъното да не може да разпознае процесора, което се оправя с по-нов bios.

    но според мен проблемът е в слабото захранване - щом натовариш компа истински (както товарят игрите), не му стига душицата и издъхва

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #9

    Re: Рестарт на PC-то

    Асуските дъна са много капризни на памет и захранване. Първо пробвай с друга памет - не пишеш каква е твоята, само, че е ДДР400. И амперажите на линиите ти на 12в. и 5в. на захранването ти ми изглеждат много ниски за това дъно и този процесор. Помисли за качествено захранване.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    101
    #10

    Re: Рестарт на PC-то

    Пробвах и с друга рам държи се малко повече на 3D-та игри но на най слабите настройки
    Само да пипна резолюцията на играта и край всичко на ново ……………
    80% сам сигурен че е захранването но има 20% който са си под съмнение ……..
    Ами нека някои да ми помогне сега какво захранване да търся 350W някаква определена марка цената не е от значение……………
    А да за рама е :
    “Samsumg K4H560838F DDR 400 512MB PC3200 1 платка “
    Значи в биоса пишеше "VCORE VOLTAGE 1.76V"
    С евереста също ми изкара "Напрежение 1.76V"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Рестарт след рестарт по време на POST
    От IMonev във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 01-02-11, 15:49
  2. проблем с рестарт
    От dj_didaka във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 21-08-09, 13:08
  3. PC рестарт
    От mitco във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 13-01-04, 22:10
  4. рестарт....
    От spoofer във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 18-04-03, 20:33
  5. Рестарт:(
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-11-02, 23:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе