Резултати от 1 до 4 от общо 4

оптика в лан

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    2
    #1

    оптика в лан

    Локалната ми мрежа е дълга около 2 км кретам с 10base5 или така наречения дебел коаксиален кабел, между основните си сгради, мисля че му дойде времето за оптика /да развивам utp на такива разтояния и на ум не ми идва заради смущения и прах много прах по трасето/
    Интерсеувам се някой пускал ли си е сам оптика говоря за 100mbps за сега а в бъдеще може да подменя и устройствата на 1000mbps
    След доста ровене стигнах до следния извод:
    1. Оптичното ми влакно трябва да е мулти мод, за външно полагане, да има по чифт за всяка точка до която искам да стигна тоест да приемем 12 с 1-2 чифта резерв
    2. За по ефтино мога да използвам media converter около 100$ бройката по два броч на чифт от двете страни
    Не ми е ясно:
    1.Кава е цецната на кабела който съм избрал
    2.Не съм сигурен за media converter кой модел ще е
    3.Как ще "кримпвам" оптичното влакно разбрах че има начин това да стане на ръка с някъкви комплекти т.е. да не използвам фирма
    4.Ще иска ли някъква специална поддръжка тази нова мрежа
    Целта ми е с малко пари да имам стабилна мрежа може и да не стигне първоначално 100mbps аз сега съм на 10mbps
    Ако някой се е сблъсквал с този проблем моля пишете
    Въпроса е публикуван и в http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=64657
    за сега там няма развитие

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #2

    Re: оптика в лан

    1. Кабелът трябва да е single, а не multi, иначе забрави за 1000, цената е под 1лв/м за single mode, multi е по-скъп
    2. Под 100 са, и то лева, а не $
    3. Намери си фирма. Не е невъзможно и ти да го направиш, но има друго:
    - аз поне не знам в България къде може да си вземеш необходимите неща за ръчен сплайс, търсих (не особено настоятелно), но не намерих
    - няма да излезе по-евтино, единствената далавера е, че можеш да си свършиш работата сам и когато ти е удобно, без да се съобразяваш с други
    Нормално ръчен сплайс се прави когато няма друга възможност, например при работа в близост до високоволтово трасе, където апаратурата може да блокира.
    4. Поддръжка - нищо особено, да е здрав кабелът и това е

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: оптика в лан

    Част от въпросите ти са коментирани тук: Какъв оптичен кабел е по добре?, но все пак ето и накратко мнението ми по въпросите ти:
    - За тази дължина мултимодово влакно ще ти стигне за 100mbs, но не и за Gigabit Ethernet. Да, има такива кабели за външно полагане, самоносещи с въже ще ти дойдат супер, ако имаш въздушни пресичания. Ако въжето е метално обаче, кабела може да "действа" и като мълниеотвод;
    - Цените на медиаконверторите са в този диапазон;
    - Цената на кабела зависи от броя на влакната, конструкцията му, начина му на полагане, фирма производител и фирма-доставчик;
    - Модела на медиаконвертора - най-добре е да бъде този с най-голяма гаранция!
    - Има такъв инструмент за кремпване, но не е евтин - по-добре потърси някой с такъв, хем по-евтино ще ти излезе, хем няма да се учиш на твоята мрежа;
    - Поддръжката на така изграденото трасе на практика е:
    - Доукрепване на кабела, ако вятъра или обледеняването са го разместили;
    - Съединяването му с муфа, ако е прекъснат. За целта е задължително да си оставиш 10-на метра аванс в двете страни - за придърпване;
    - Ако токов удар прецака конверторите - рестарт или подмяната им.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #4

    Re: оптика в лан

    Преди време РЕЙКОН даваха инструменти за кримпване на оптика под наем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за ресивер 5.1 с оптика
    От bojanm във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 27-02-14, 17:44
  2. Продавам транспорт с оптика ,и 160 GB HDD
    От shanko във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 17-01-11, 20:28
  3. Помощ за оптика на DVD Elite
    От GOGETIT във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 16
    Последно: 25-02-08, 11:10
  4. оптика за Technics!
    От icemans във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 06-12-07, 20:20
  5. Търся конвертори за оптика.
    От fori във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 30-09-05, 15:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе