Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

m0n0wall - малък проблем :(

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #16

    Re: m0n0wall - малък проблем :(

    засега нямам лично време да го пробвам колкото и да ми се иска :dock: :dock: :dock:

    m0n0wall доста лагва когата ползваш Magic Shaper-a

    моя комп за m0n0wall e - CPU Ciryx 233 MhZ /не се смейте/ - 64 RAM - NIC1 за WAN е SNET - NIC2 за LAN е QUPS realtek








  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #17

    Re: m0n0wall - малък проблем :(

    Aми че за какво да се смеем. Te embeded версиите с Soekris работят на 133 MHz
    Аз съм с Compaq LAN карти с Intel чипсет, което мисля доста облекчава CPU-то.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    130
    #18

    Re: m0n0wall - малък проблем :(

    Аз имам тука един Fujitsu-Siemens P3 500Mhz, 128MB RAM ECC Registered, 3.4GB HDD - дали ще лагва pfSense??? В момента съм му пуснал един 2003 Сървър с рутинг и няма проблеми, но ми се иска да пробвам нещо друго.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #19

    Re: m0n0wall - малък проблем :(

    Пробвах този pfsense с Vmware 5.0 и съм доста доволен. Сложих за параметър RAM = 64 MB и без да се слагат допълнителни packages ми смуче памет колкото monowall-a /в момента е на 34% /.
    shaper-a ми се струва че доста по-малко лагва, а настройката му включва екстри като приоритет на VoIP, разни игри и чат клиенти + екстрите на monowall за low priority на P2P програмите /за съжаление се гледа само по портове, а не по l7 протокол-а/ - въобще е доста по userfriendly и доста по-добра настройваем.
    За съжаление не мога да настроя процесора да е по-слаб т.е. си ползвам, този който е ми е в сигнатурата /а той си е доста по-мощен от този на рутера ми /

    @ DEYDOD : В общи линии на твоя комп ще работи перфектно дори с някои екстри като ntop - подробна статистика по IP-та и протоколи с графики , много е nice.
    Днес се очаква да се пусне версия 1.0 beta.

    И накрая Весела Коледа на всички

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. малък проблем
    От kkarakashev във форум Спорт
    Отговори: 16
    Последно: 23-04-12, 00:16
  2. проблем със шеипъра на m0n0wall -
    От Chaser във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 02-08-06, 00:03
  3. Малък проблем с pdf
    От Nicky във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 03-07-06, 22:49
  4. Малък проблем :)
    От CreatoR във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-05, 11:15
  5. МАЛЪК ПРОБЛЕМ
    От div4o999 във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-04, 22:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе