Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

БТК - Рутер - ЛАН - проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #1

    БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Значи в къщи съм на БТК 512 незнам си какво си. След модема съм сложил WRT54GC уайрлес рутер с вътрешна прежа 192.168.2.ххх.
    Та значи, голямото ми ПЦ е вързано към рутера с кабел постоянно и би трябвало постоянно да има нет.
    Там и два и проблема. Значи вечер като го оставя ПЦто да работи и да тегли нещо, всичко си работи без грешка. Ставам на сутринта обаче и се оказва, че няма никакъв нет. Или като отида на работа през деня и майка ми като седне в два следобед, нет пак няма.
    Има си вътрешна мрежа, обаче нет няма. Незнам какво става, мисля че вечерта дискънектва за малко примерно и после явно рутера спира да праща пакети и си мисли че няма нет, идея нямам и незнам какви настройки да пипам че да проверя.
    Помагайте, че мноо дразни това, имам 64 нет и един филм не моа да изтегля като хората

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    На домашните пакети на бТК ли си ? Ако да и си с динамично IP то понякога модема отказва да даде адрес на у-вото зад него или се получава препълване на arp кеша.Забелязал съм че времето за което ти отпуска адрес модема е много малко и кара у-вото зад него да си взима адрес на всеки 2-3 мин.Виж из настройките на линксиса дали няма нещо за за настройка на динамичния адрес колко често да си го взима.Ако мога да помогна с нешо повече търси ме в ICQ.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    29
    #3

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Привет!
    И аз имам подобен проблем, само че няма рутер в цялата работа, абонамента е за най-високата скорост 2Мб. то не бяха писма до БТК, идваха 2-3 пъти техници, сменяха модема мериха ... и така не се оправи тая работа. В началото всичко работеше супер, ама като каже "нещЪ"... и няма никакъв нет, като връзката до АДСЛ модема е ок. Как ли може да се оправи това?!?!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #4

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Кайсо, да знаеш от рутера е.
    Потърси в гугъл съчетанието "WRT54G" +"drop connection" и ще останеш изненадан от многото линкове
    Аз имам не такъв, ами жичен на Линксис. И вкъщи не съм на БТК, а на кабелен оператор. И прави абсолютно същия проблем. Занесох го на ремонт, и преди малко разбрах, че го били оправили и да си го взимам, ама ще видим колко.
    Може да пробваш или с обновяване на фирмуеъра, или като мен - друг да му бере кахъра.
    А, дадоха ми един оборотен - Canyon - супер си работи, само дето ми е малко дразнещ интерфейса му.

  6. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #5

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Значи на домашен абонамнт съм и в къщи и в офиса. В офиса също съм с рутер със ъщите конфигурации! От както го имам, такива проблеми не ми е правило никога в офиса! Работи та пушек се вдига.
    Също така забелязвам следното, когато съм на ПЦто и си цъкам по сайтове или пък играя игрички, няма никакъв проблем и 5 часа да е пуснато - 5 часа има нет. Оставя ли го да работи по дълго време без да го пипам и дропи*
    А нито ланкартата ми има някакъв съспенд или слиип нито ПЦто. Баси зора*

    BAD_BOBIK - модема не е ли 192.168.1.1 а рутера да е 192.168.1.2 ??? Защо да му задава динамични ареси, мисля, че не те разбрах


    Забравих да добавя, че като рестартирам модема и нета тръгвам. Но с рестарт на рутера, мрежата и тн., нищо не помръдва.

  7. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #6

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Ами на домашните абонати им се раздава ип-то динамично доколкото си спомням.При теб не знам каква е ситуацията но на повечето от старите домашни ДСЛ-и ип-то беше на картата на машината а не на модема както е при новите.Тук имам една подобна ситуация но машината зад модема е линукс и там дава по голяма свобода на действие за разлика от Линксис-а.Пробвай преди да ресет модема да накараш рутера да си вземе ип .Ако ли не си купи една щракалка дето ресетва на определено време и ще ти се реши проблема .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #7

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Въобще ли няма нет?
    При мен се получаваше когато ADSL-а си губеше DNS-a (не се отваряха страници но ICQ-то и Skype работят).
    После забелязах че си губи DNS-a при як Upload.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #8

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Кайсо


    BAD_BOBIK - модема не е ли 192.168.1.1 а рутера да е 192.168.1.2 ??? Защо да му задава динамични ареси, мисля, че не те разбрах


    Забравих да добавя, че като рестартирам модема и нета тръгвам. Но с рестарт на рутера, мрежата и тн., нищо не помръдва.
    Смени си адреса на рутера на 10.ххх.ххх.ххх и пробвай пак - доколкото си спомням имаше и опция "Ping to keep connection alive" - turn it ON

  11. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #9

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Идилията продължава и тази вечер. Снощи му намалих TCP конекциите до 10, свалих ъплоада на 12 и даунлоада на 50 кб.
    Сутринта ставам и пак същото. НИКАКЪВ нет ама никакъв.
    Модема си се пингва без проблемно от там на вън обаче няма никой. Свети му лампичката че е кънектнат и толкоз. От там си мисля, че не е от вътрешната мрежа, защото нея си я има, само дето няма нет
    Довечера ще пробвам да го закача само за ПЦто, да не минава през рутера и ако тогава пак забие ще викам БТКто
    Щото в крайна сметка, не ме интересува къв е модема, аз си плащам за 64 даунлоад и 16 ъплоад :knuppel2:

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Кайсо, пробвай да размениш рутерите. Този от офиса го пробвай на БТК-то вкъщи. Поне юе знаеш дали проблема в рутера и евентуално да го връщаш да го мъчат във фирмата с фирмуери или там каквото решат. Поне няма ти да се нервиш да го оправяш. Пък ще се разбере дали проблема е и в БТК.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #11

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Ако има пинг до модема, но нататък няма, това ми навява мисълта че модема се разкача, а си мисли че е закачен. Или забива по странен начин. Принципно модемите които бтк раздават при гранични стойности на трафика забиват - т.е. ако си пълниш даунлоуда или ъплоуда. Проблема явно не е в забиването на модема, след като пинг до него има. Изводите които могат да се направят са:
    1. Нещо се омазва по TCP/IP при двойното нат-ване на някой от дивайсите (малковероятно).
    2. Модема ти решава да се разкачи и след това не се закача.
    По-точна диагностика може да се направи с премахването на някое от устройствата и тъй като модема не може да се махне пробваш с рутъра. Ако проблема изчезне при премахването на рутъра или ъпдейтваш фърмуера на рутъра (най добре да го направят там където си го купил, защото ако омажеш нещо попогрешка оставаш без рутър) или директно сменяш рутъра. Ако не изчезне - обаждаш се на 0800100 и почваш да псуваш суперлюбо . Другото което ми хрумва е да си пуснеш рутъра като bridge и да видиш какво става в такъв случай. Обаче факта че при рестарт на модема, връзката се оправя по-скоро ме навежда на мисълта че проблемът не е в рутъра.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    kayso, при мен се получи същата работа два пъти. първият път се оправих с рестарт на рутера, но после ми хрумна да пробвам disconnect-connect на връзката и се оказа, че се получава.

    под "динамично раздаване на адреси" bad_bobik има предвид, че при рестарт на модема и обръщането на компютрите после за получаване на IP, DHCP-то дава IP на всеки компютър от определения range на IP-тата, но не винаги едно и също. затова далеч по-удобно е да се укаже статично IP за всеки MAC, който знаеш, че ще бъде в мрежата.

    а защо се получава? моите наблюдения са, че става когато има много connections (примерно от торенти). ние сме трима калпака и когато се сърфира всичко е ОК за неопределено време. пуснат ли се 2+ торента по едно и също време и .... омазва се.

    аз съм с Canyon, от евтините (модел не помня). работи си идеално, не се е сгъбил за нищо. дано така продължава, иначе :knuppel2:

  16. Junior Member Аватара на WhiteNoise
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    46
    #13

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Кайсо
    Щото в крайна сметка, не ме интересува къв е модема, аз си плащам за 64 даунлоад и 16 ъплоад :knuppel2:
    Гледал съм им договорите и никаде не пише, че са гарантирани тези скорости

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от WhiteNoise
    Гледал съм им договорите и никаде не пише, че са гарантирани тези скорости
    Въпроса не е в това дали е гарантирана или не, а в това, че когато имаш максимума на скоростта, оборудването което ти се дава от бТК не издържа - а това вече е проблем, който касае крайния потребител, но не зависи от него.

  18. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #15

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от WhiteNoise
    Гледал съм им договорите и никаде не пише, че са гарантирани тези скорости
    Ма кой говори за скорости, аз нет нямам, ти скорости искаш*

    Значи, да докладвам какво се случи до сега:

    1. Лимит на ТСР конекциите - не сработи.
    2. лимит на ъплоад и даунлоа - не сработи, в комплект с TCP конекциите пак не сработи.
    3. Махане на всякакви DHCPта и слагане на статични IPта на всякъде - пак не сработи.
    4. Настоящ статус - сменен DNS с външен такъв на BTK и сменена съb нет маска на 255.255.255.0 - пак не сработи.
    5. Сего го вързвам директно за ПЦто - без рутер. Пак заби.

    И след всичките тези неща, явно грешката е някъде в модема а не в рутера. Така че ще тормозя днес БТК да видим ко ше кажат

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с рутер
    От Caesar във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-12, 20:26
  2. Проблем с рутер DI-524 G2G
    От blue1 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 16-05-12, 00:46
  3. Проблем с рутер
    От sasho1bs във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 18-12-11, 22:45
  4. Проблем с рутер
    От BatVez във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-05-10, 21:15
  5. Проблем с рутер!
    От NeRoX във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-01-10, 16:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе