Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

БТК - Рутер - ЛАН - проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    13
    #16

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Някакъв напредък с БТК? Да не те отчайвам ама... Аз споря с тах от няколко месеца за същия проблем - ефект - никакъв. Какво ли не ми обясняваха, и модемчето сменихме, ама все същатата работа. Но със сигурност мога да ти кажа, че проблема е в модема или телефонната линия. Толкова са му силиците на горкото модемче. Така и неразбрах защо ги хвалят руснаците тези таратайки!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    25
    #17

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Тука било забавно .. Ето какво мога да предложа аз а ако съм в полза ще се радвам..
    Моят вариант е ADSL 512 безкрай -> Ruter Repotec IP-519 (30$) - > 2 ПЦ-та
    В началото всичко бе 6.Ползвах настройка на рутера да получава динамично IP-to си,като за IP на локалната подмрежа ползвах 192.168.0.1,а рутерчето ми раздава динамично адреси в порядъка 192.168.0.100 - 103 ,понеже е четири портов.И така един ден започна само да забияа и да ми прави магарии, сле коментар и малко нерви с поераторките той тръгна но не можех да пращам писма или да поствам по такива форуми! Включа ли модема дирекно всичко си има??? Почна ли да тегля с нещо по яко.. и пак фал ..
    Тогава след малки консултациийки тук там разбрах че първо максималните TCP конекции били ограничени в модемчето от страна на БТК на 192.Помолих (и ми бе направено) пълно пренасочване на портовете на вътрешното IP 192.168.1.2 Добавих в рутера като DNS освен 192.168.1.1 и 212.39.90.43 коете пак на БТК.
    Сега всичко работи като пушка но и понамалих малко конекциите на даунлоад програмите и вече много време нямам
    прекъсване.. но предполагам проблемът може да е и в самото ADSL-че което може да бъде и WEB сървър и FTP a също така и DHCP сървър .. :knuppel2: :Super:

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #18

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от fafai
    Някакъв напредък с БТК? Да не те отчайвам ама... Аз споря с тах от няколко месеца за същия проблем - ефект - никакъв. Какво ли не ми обясняваха, и модемчето сменихме, ама все същатата работа. Но със сигурност мога да ти кажа, че проблема е в модема или телефонната линия. Толкова са му силиците на горкото модемче. Така и неразбрах защо ги хвалят руснаците тези таратайки!

    Не знам дали знаете - но отскоро АуДСЛ-а на БтК се е обзавел и с лимит на сесиите - трудно измъкнато признание от HealthDeska - 192 sessions per DSL.

  5. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #19

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Ама аз си реших проблема много просто - Смених торент програмата. Сложих си Азуреус и си лети вече нета без прекъсване

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #20

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Кайсо
    Ама аз си реших проблема много просто - Смених торент програмата. Сложих си Азуреус и си лети вече нета без прекъсване
    Супер си! Ще го имам впредвид!

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #21

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Препоръчвам ти utorrent, да ти литне и компютъра
    все пак за нещо което лийчва и сийдва не ми се дават около 50 мб от безценната ми памет.
    Докато с utorrent ти се взимат около 2-3 МБ

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #22

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Още един глас за utorrent! Много малка , лека и в* същото време невероятно функционална програма!.....естествено и безплатна.... :coolsmiley:
    Азуреус-а, пробвах и него, главно заради шедюла.....върши работа като цяло, но е доста по-тежка. Да не говорим, че иска задължително да имаш инсталирана джава......

  10. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #23

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Шедюла си има опции, само трябва малко да се поразровиш

    Иначе, 50 МБ от 1 гигабайт не ме топлят особенно, важното е че имам нет и всичко се тегли с максималната си скорост !
    Ще пробвам и тази вашата да видим какво ще стане все пак, но азуреуса определено си каза думата

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #24

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Кайсо
    Шедюла си има опции, само трябва малко да се поразровиш

    Иначе, 50 МБ от 1 гигабайт не ме топлят особенно, важното е че имам нет и всичко се тегли с максималната си скорост !
    Ще пробвам и тази вашата да видим какво ще стане все пак, но азуреуса определено си каза думата
    За шедюла - да знам за опциите - исках да кажа, че именно заради него ползвах "жабата"
    А като казвам тежка - нямам предвид колко мегабайта заема, а колко системни ресурси като цяло черпи. На твоя комп. :coolsmiley: може и да не се усеща, но ако я инсталираш на машина под 2Ghz и с малко памет - определено се усеща забавяне на компа. Иначе по работата на програмата нямам забележки

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #25

    Re: БТК - Рутер - ЛАН - проблем

    Аз използвам utorrent главно заради доста добрия sheduler, който в Азуреус не можах да намеря/ а не ми се слагаха разни плъгини на и без това супер тежката програма/
    Ако става дума и аз имам 1ГБ памет, но искам игричките ми да си вървят с колкото се може повече памет без да спирам торентите.

    П.С. Днес видях превода на БГ на Азуреус-а, е такав майтап няма друг

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем с рутер
    От Caesar във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-12, 19:26
  2. Проблем с рутер DI-524 G2G
    От blue1 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 15-05-12, 23:46
  3. Проблем с рутер
    От sasho1bs във форум Мобилни устройства
    Отговори: 11
    Последно: 18-12-11, 21:45
  4. Проблем с рутер
    От BatVez във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-05-10, 20:15
  5. Проблем с рутер!
    От NeRoX във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-01-10, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе