Резултати от 1 до 6 от общо 6

Безжична мрежа ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. bx
    bx е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    49
    #1

    Безжична мрежа ?

    Здравейте,
    Значи ситуацията е следната. Имам магазин, в който са поставени няколко Web камери за наблюдение. Всички те са включени в един компютър. Аз живея на около 3 км и значи целта ми е отдалечено да наблюдавам. Каква мрежа може да се изгради от нас до компютъра в магазина като се има в предвид, че има почти пряка видимост, но пък и 3 км са си 3 км. Предложението за Интернет не ми допада, по добре нещо от рода на wireless като не ми трябва връзка повече от мегабит.

    Предварително Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2

    Re: Безжична мрежа ?

    Ако разясниш какво е почти пряка видимост?

  4. bx
    bx е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    49
    #3

    Re: Безжична мрежа ?

    От покрива на единия блок се вижда покрива на другия блок.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Re: Безжична мрежа ?

    Т.е., видимостта си е пряка.

    Теоретично най-лесният вариант е: компютъра в магазина, свързан по ethernet с wireless device на покрива на магазина, което от своя страна се върже с wireless device на покрива на блока, в който живееш и пак чрез ethernet - с твоя компютър. Засега софтуерното осигуряване не го коментираме, ЗАЩОТО

    Има един сериозен проблем, и това са смущенията в радиоефира. Така че, ако искаш опитай като начало какъв сигнал можеш да прекараш без съществени загуби по описаната схема (особено ако си в София, 2.4 GHz е безсмислено да пробваш, вземи най-добре 5 GHz устройства от приятел)... но ми се струва, че накрая пак ще опреш до VPN или подобно решение през по-сигурна преносна среда.

    Успех!

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    5
    #5

    Re: Безжична мрежа ?

    Цитат Първоначално публикувано от Slero
    Т.е., видимостта си е пряка.

    Теоретично най-лесният вариант е: компютъра в магазина, свързан по ethernet с wireless device на покрива на магазина, което от своя страна се върже с wireless device на покрива на блока, в който живееш и пак чрез ethernet - с твоя компютър. Засега софтуерното осигуряване не го коментираме, ЗАЩОТО

    Има един сериозен проблем, и това са смущенията в радиоефира. Така че, ако искаш опитай като начало какъв сигнал можеш да прекараш без съществени загуби по описаната схема (особено ако си в София, 2.4 GHz е безсмислено да пробваш, вземи най-добре 5 GHz устройства от приятел)... но ми се струва, че накрая пак ще опреш до VPN или подобно решение през по-сигурна преносна среда.

    Успех!
    Сори ама не се стърпях ...

    Наистина варианта за wireless връзка ти е най изгоден. но това че е безмислено да ползваш 2.4 е пълна глупост - ефира наистина е кофти но при пряка видимост и добри антени може и да докараш добър сигнал. А и честотата 2.4 GHz е свободна за ползване - а и ще ти излезе по евтино от варианта за у-ва на 5 GHz. За 5 GHz най малкото ти трябва лиценз - все още законово са недоизчистени работите ... (а и КРС си вършат много добре (даже подозрително добре) работата и то не само в София ...)а и може ли да обясниш Slero кой ще е тоя приятел дето ще продаде такова оборудване ... щото не всеки има приятели дето продават wireless оборудване на килограм.

    Моя съвет е да потърсиш фирма която се занимава с wireless услуги или видеонаблюдение да ти изградят трасето.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #6

    Re: Безжична мрежа ?

    Няма да споря относно възможността да прекараш 1 Mbps на 2.4 GHz, теоретично наистина е възможно и никак не е трудно на такова разстояние; на практика без да се опита, не може да се каже колко "добър" сигнал може да се "докара" (все пак не знаем дори за кой район става дума). И не се знае кога някой юнак може да реши да си сложи също толкова добри антени в близост и... какъв би бил резултата, лесно може да се досетим.

    Wireless оборудване "на килограм" наистина не знам да продава някой... все пак не става дума за портокали и мандарини . Писал съм "вземи", а не "купи", което предполага да се направи проба без предварително обвързване за закупуване на оборудването. Мисля, че има и фирми, които биха се наели с подобно упражнение преди да продадат техниката.

    Относно лиценза - да, така е, и може би това е една от причините в този честотен обхват да няма чак такъв хаос както в 2.4 GHz-овия. Но ако човек има сериозни намерения и изисквания, струва си да се замисли за подобно решение.

    В крайна сметка, съгласен съм, че е най-добре изграждането на трасето да се възложи на специализирана фирма.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Безжична мрежа с модем на БТК
    От dmitry във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 11-02-10, 15:43
  2. Детектор за безжична мрежа
    От IvO™ във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 04-06-07, 15:58
  3. Въпрос за безжична мрежа....
    От the_unique във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 06-06-05, 14:41
  4. Безжична LAN мрежа
    От -c0mm- във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 04-01-04, 20:27
  5. Безжична мрежа....
    От spoofer във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 08-03-03, 21:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе