Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    6
    #1

    За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    Първо да се извиня - прегледах доста подобни теми, но в нито една не открих решение на проблема си. А той е:
    имам си десктоп и мобилна машинка и много ми се ще да си ползвам нета и от двете, обаче:
    1. доставчикът ми прави проверка по ТТЛ
    2. заключва портовете по мак адреси
    3. не ми се пуска 3-то пц в стаята, да му сложа линукс и да ми рутира м/у другите 2
    4. не ми се купува безжичен интерфейс за гореспоменатото пц

    Решението ми е да си купя някое мъничко рутерче, с вграден 1-4 портов суич и безжичен интерфейс. отделил съм 100-150лв за тази цел, обаче първо бих желал да знам кои рутери за тези пари могат да правят еквивалента на --ttl-inc или --ttl-set (всъшност бих предпочел --ттл-сет, защото и двете са уин/лин и все ще се случи единият да е на линукс, другият на прозорци) от iptables
    или пък просто да не намаляват ттл при рутинг процеса .. (някъде бях чел за рутери, в които просто било изпуснато ттл намаляването)

    та бих бил много благодарен ако някой се сети за подобно нещо.

    предварителни благодарности.
    наско

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #2

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    А да говориш с доставчика за това, че искаш да си ползваш и лаптопа. При мои познати след като се обадиха и си купиха switch, дойдоха и им пуснаха интернет на втория компютър.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    Нямя евтини рутер(100-150лв) за може да променя TTL-a. Има разни модеифицирани фирмуери за един или два модела на Линксис които уш я правят тази шашма но тези модели вече май не се намират.
    Иам един много прост начин за прескачане на това ограничение. Двата компа ги включваш в един суич. На двата компа се правят абсолютно еднакви настройки на лан-а. Включително се слагат и еднакви МАК адреси. Така на двата компа ще има нет, но няма да има мрежа между тях. Това е в общи линии.
    Сега се сетих, че май някакъв NETGEAR можел да променя ТТЛ-а.

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #4

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Иам един много прост начин за прескачане на това ограничение. Двата компа ги включваш в един суич. На двата компа се правят абсолютно еднакви настройки на лан-а. Включително се слагат и еднакви МАК адреси. Така на двата компа ще има нет, но няма да има мрежа между тях. Това е в общи линии.
    Ти това правил ли си го? Или братовчедът на един съсед на твой приятел бил чул на спирката някакви да си говорят, че във вестник "Шок" на хакерската страница пишело, че така става?

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    Незнам за Julian, но тук: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,25954.0.html един "колега" твърди , че го е правил и работи. И на мен ми се струва доста нереално, ама знае ли човек.....

  7. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #6

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    Това, че минава по някой пакет, не означава, че работи.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    6
    #7

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    това със суича е при положение, че никога няма да ги ползвам едновременно и двете пц-та би било подходящо, но те и двете са си почти постоянно включени, и сега се справям като съм им сложил еднакъв мак адрес и само местя кабела... а това не е решение, сами разбирате...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    15
    #8

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    Случая ти е точно като моя. Аз също си сложих еднакви MAC адреси на PC-то и лаптопа и доскоро и аз местех кабела, но ми писнаха тези упражнения, а и разбира се исках едновременно да имам нет и на двете машини!
    Ето такъв вариант:
    Слагаш втора ЛАН карта на компа, пускаш кабел между втората ЛАН карта на PC-то и мобилния комп.
    Инсталираш си CCProxy на PC-то. Задаваш TCP/IP настройки на втората ЛАН карта на PC-то и на лаптопа.
    Примерно: На PC-то 10.0.0.1 с default subnet mask 255.0.0.0, не ти трябва gateway и DNS
    На лаптопа задаваш да речем 10.0.0.2 subnet 255.0.0.0 , отново не ти трябва gateway и DNS
    CCProxy-то трябва автоматично да си разпознае настройките!
    Не забравяй на лаптопа в настройките на браузъра и всички останали и-нет приложения да зададеш proxy IP адреса на втората ЛАН карта, в нашия пример 10.0.0.1 със съответния порт (който вземаш от настройките на CCProxy) и всичко трябва да е наред.
    По този начин аз си ползвам и-нет на двата компа и досега не съм имал проблеми от страна на доставчика!
    Good luck

  11. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #9

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    @vrumfondel
    Опитай търсачката във форума на hardwarebg.com - http://www.hardwarebg.com/forum/
    Има няколко теми по въпроса.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #10

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    Цитат Първоначално публикувано от deimos
    това много хубаво, ама ако искаш примерно да си провериш пощата с оутлуук?

  13. bx
    bx е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    49
    #11

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    За --ttl-inc ще си решиш проблема с Linksys WRT54G wireless router. Флашва се фирмуеъра и си слагаш OpenWRT, който поддържа iptables с patch-o-matic. Само че трябва самата версия на рутера да не е последната (v. 5.0). Преди 2-3 месеца намерих такъв рутер WRT54GL да се продава в Comelsoft за около 180 лв. Случва се обаче този рутер да прави проблеми с много connections и някои партиди забивали. В форума на hardwarebg има доста информация и оплаквания от този модел.
    Аз лично съм го решил този проблем с един Линукс гейт който е с PII процесор и цялото PC струва под 100лв. За операционна система съм избрал IPCop, която също поддържа iptables с patch-o-matic. Управлява се през http, поддържа PPPoE, DHCP, DDNS, firewall, VPN, port forwarding, чертае разни прости mrtg-a и има разни прости шейпъри.
    Мисля, че се справя доста по-добре от един хардуерен рутер.

    Успех!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #12

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    ...Така на двата компа ще има нет, но няма да има мрежа между тях...
    По-правилно е да се каже, че

    ...Така на двата компа ще от време на време може да има нет, но няма да има мрежа между тях...

    И то не във всички случаи.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #13

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    Цитат Първоначално публикувано от bx
    Аз лично съм го решил този проблем с един Линукс гейт който е с PII процесор и цялото PC струва под 100лв.
    абе това е хубаву за ентусиасти, ама за домашни условия кудето ти трябва просто да пуснеш нет на 2 пц-та е къде по хубаво, малка спретната кутийка без шумни вентилатори и с вграден суич и евентуално безжична връзка за един евентуален лаптоп...

    а това с еднаквите макове... по подразбиране ХР пищи като има някой друг в мрежата със същия мак или ип адрес.

  17. bx
    bx е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    49
    #14

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    абе това е хубаву за ентусиасти, ама за домашни условия кудето ти трябва просто да пуснеш нет на 2 пц-та е къде по хубаво, малка спретната кутийка без шумни вентилатори и с вграден суич и евентуално безжична връзка за един евентуален лаптоп...
    Еми да така си е, но проблема с TTL-а трудно се решава с тези малки кутийки и по default не поддържат --ttl-inc. Все трябва да пипнеш нещо по фирмуеъра за да го модифицираш да увеличава TTL-а. Макар съм чувал за някой модели рутери на Линксис, който имат много добър бъг - не пипа стойността на TTL-a при преминаване на пакет през него. Но трудно може да се намерят. И все пак не съм чул за хардуерен рутер (освен WRT54G) който да може да се настройва да прави --ttl-inc.

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    6
    #15

    Re: За рутерите, ттл полетата, прагматичните доставчици и пролетното настроение

    благодаря ви много за мненията и препоръките
    лично за себе си реших - wrt54gl - 74-75$ без ддс,
    иначе за допълнителното пц... не ми е проблем настройване/конфигуриране... просто още 1 пц в стаята, а трябва да купя и суич и безжичен интерфейс... мисля че ще излезе повече от тези 74-75$...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ЛАН захранване за И-нет доставчици
    От krasi_p във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-02-08, 20:48
  2. интернет доставчици
    От ballky във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 03-03-07, 20:52
  3. Претърсване в полетата на DataGrid
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-06, 12:30
  4. Списък с ЛАН НЕТ доставчици
    От FIFA във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-04, 20:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе