Резултати от 1 до 4 от общо 4

Борба със спама във форум!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #1

    Борба със спама във форум!

    Здравейте,
    видял съм се в чудо с руски спамери във наш форум.Влизат през проксита с различни имена, банваме ги и няма оправия.Споделетя професионален опит, дошло ми е до гуша.Трябва един човек , който само да трие.Всяко мнение, особенно на администратори ще е от полза!
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #2

    Re: Борба със спама във форум!

    phpBB ли е форума?

    Ако да - сложи си по-нова версия, в нея вече има captcha - онези буквички и цифрички, които трябва да въведеш, когато се регистрираш. Това спира огромна част от скриптовете, които автоматично постват спам.

    Има и по-дървени варианти, като например на попромениш малко самата форма за регистрация - сменяш името на някое от input полетата, или пък си добавяш едно ново с някакъв елементарен въпрос - коя дата е днес, но това означава че трябва малко да пипнеш и PHP скрипта.

    Мисля че във support форумите на phpBB има доста изписано по въпроса, прочети и там какви варианти имаш.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #3

    Re: Борба със спама във форум!

    Цитат Първоначално публикувано от fiorino
    Здравейте,
    видял съм се в чудо с руски спамери във наш форум.Влизат през проксита с различни имена, банваме ги и няма оправия.Споделетя професионален опит, дошло ми е до гуша.Трябва един човек , който само да трие.Всяко мнение, особенно на администратори ще е от полза!
    Благодаря.
    Прокситата не са безкрайна величина, те са ограничени на брой. Като се банне даден набор от ИП адреси, до появата на нови е нужно време, би трябвало бързо да се попълни базата с баннати ИП адреси и новите ще са далеч по-малко.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #4

    Re: Борба със спама във форум!

    Благодаря за мненията, трудна работа но желание не липсва!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Електронен уред за борба с хлебарки.
    От ambakalov във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-07-12, 00:01
  2. Робот за борба със снайперисти
    От Ghost във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 22-01-07, 23:37
  3. Законът за електронната търговия на борба със спама
    От BerkStock във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 20:02
  4. Препоръчайте ми метод за борба със спам
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 21-04-06, 13:55
  5. Отговори: 17
    Последно: 02-03-04, 08:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе