Резултати от 1 до 10 от общо 10

Препоръчайте ми метод за борба със спам

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #1

    Препоръчайте ми метод за борба със спам

    Здравейте!
    Имтересуваме, как може да се справя горе долу адекватно срещу спама. Къде точно ми епроблема? Налице е офис с около 10 компютъра, майл сървъра им е в самия офис. Някакъв Линукс е не знам точно какъв, нямам достъп до него, но не е проблем да кажа на човека който го администрира какво да инсталира ако се наложи. Идеята да си дава всеки един потребител "блокиране" на писмо което им харесва. За това си мисля да се инсталира някаква програма нещо като антивирус, но да следи точно за спам. Понеже никога не ми се е налагало да използвам подобни програми, ако имате някоя налице моля кажете.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Препоръчайте ми метод за борба със спам

    Значи, хващаш "спам"-а и бой, бой, бой с думите: "Повече да не си стъпил тук!!!"

    Ок, сега сериозно.
    Glarus, в днешно време, пощенските клиенти си имат вградени "антиспам"-филтри - едва ли ти е необходима чак пък отделна програма за това, а ако има такава - то тя ще ти е под формата на "plugin" към един от най-известните пощенски клиенти (MS Outlook, The Bat, Eudora...).

    Моят съвет е, вместо да гониш дивото, да се опиташ да "озаптиш" питомното.
    Просто кажи на всеки да си направи списък с адреси, от които ще получава писма, и настрой пощенските им кутии да "пускат" само тези писма, а всички останали да ги пренебрегват (блокират/изтриват) директно. Според мен по-голяма защита от това, няма.



    P.S.

    Друг, по времеемък вариант, е да блокираш адрес по адрес (или група от адреси) местата, от които получаваш "спам", но това едва ли ще те устрои...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #3

    Re: Препоръчайте ми метод за борба със спам

    плякаш на сървера spamassassin и толкоз...
    обикновено хората на фирмените си майлове получават важни майлове и не си заслужава риск-а да пропуснат някой важен майл от "непознат" адрес.
    При мен стандартния спам филтър на оутлуук-а върши чудесна работа (90% от спам-а се праща в джънк-а)

  5. zzzz
    Guest
    #4

    Re: Препоръчайте ми метод за борба със спам

    Правиш има акаунт в gmail и да ползват спам филтъра там. Много е добър и ефикасен. Ако желаеш направи им клиентски програми за събиране и изпращане на пощата.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #5

    Re: Препоръчайте ми метод за борба със спам

    ...или ако действително мейлите са САМО служебни и не са предназначени за случайни писъмца от общ характер,а единствено за комуникация между служителите и фирмена кореспонденция..затваряш някой и друг порт и външният достъп е ограничен. Фактически няма такъв.Но това е много крайна мярка и ........блблблб говоря ти глупости. Щом е за фирмена кореспонденция трябва да има външен достъп.
    План Б. При твърде голяма напаст, викаш специалист по мрежова сигурност,а със спамерите най-успешно се борят едни хорица от една асоциация - ISECA се вика. Периодично изготвят по един "черен списък" на всички домейни,който тровят най-вече
    българските безплатни пощи, както и служебните такива.Последно ми се наложи да адд-на в листата с блокирани адреси едва 4 домейна, които ми препоръча един приятел, работещ там и макар досадниците да нямаха нищо общо с имената на домейните, спряха с лъжливите писма.

    п.п В този ред на мисли държа да се оплача,че глупавото abv с "високата си антиспам защита" ми излезе с номера,че "поради изчерпана квота за блокирани адреси" нямам право да добавям нови. Та....какво правим в такъв случай ? Да си пообщувам сама със спамерите ли, какво ? Те да ми пращат по 5 писма на ден,а аз да им връщам по няколко хиляди бройки от всяко като отговор ? Че това си е цяла война,бе,дами и господа!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #6

    Re: Препоръчайте ми метод за борба със спам

    Цитат Първоначално публикувано от MrMyr
    п.п В този ред на мисли държа да се оплача,че глупавото abv с "високата си антиспам защита" ми излезе с номера,че "поради изчерпана квота за блокирани адреси" нямам право да добавям нови. Та....какво правим в такъв случай ? Да си пообщувам сама със спамерите ли, какво ? Те да ми пращат по 5 писма на ден,а аз да им връщам по няколко хиляди бройки от всяко като отговор ? Че това си е цяла война,бе,дами и господа!
    имено поради тази причина себеуважаващите се фирми използват собствени мейлсървери на които разполагат нужните филтри по свое усмотрение, а не по усмотрение на администраторите от абв. но тук говорим за безплатни/платени пощи.
    ако ще се ползва безплатна поща горещо препорачвам да е таква с поп3/имап достъп за да може хем да я използваме през програми от типа на оутлуук, които имат хиляди предимства пред чистия уеб интерфейс, сред които е и наличието на собствени филтри/плъгини против спам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #7

    Re: Препоръчайте ми метод за борба със спам

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™

    Glarus, в днешно време, пощенските клиенти си имат вградени "антиспам"-филтри - едва ли ти е необходима чак пък отделна програма за това, а ако има такава - то тя ще ти е под формата на "plugin" към един от най-известните пощенски клиенти (MS Outlook, The Bat, Eudora...).
    а може ли да кажете и някой plugin за MS Outlook Express 6 който да върши работа

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Re: Препоръчайте ми метод за борба със спам

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    а може ли да кажете и някой plugin за MS Outlook Express 6 който да върши работа

    С малко закъснение, ето нещо безплатно по темата:

    http://www.download.bg/index.php?cls...fault&id=25715

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #9

    Re: Препоръчайте ми метод за борба със спам

    Тоя spamfighter не знам дали аз не съм го настроил както трябва но въобще не работи както трябва. Слага всички мейли в спам папката и страшно забавя оутлука. Може и да е от неправилни настройки не знам и ако има някой който да го е използвал да даде някой съвет

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #10

    Re: Препоръчайте ми метод за борба със спам

    Преди време ми се наложи да се боря с подобен проблем и добро решение (поне за мен) се оказа SpamPal (www.spampal.org). Честно казано не си спомням дали беше безплатно или платено (ако е било платено, лесно се намира лекарство ), но има добра инструкция за настройка на програмата на сайта и е доста ефикасна. По наблюдения 70-90% филтрира, което в моя случай беше доста добре. На 650MHz Celeron почти не се усещаше забавяне. Ако искаш пробвай

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какъв метод за отопление с пелети
    От gost89 във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-13, 23:22
  2. Електронен уред за борба с хлебарки.
    От ambakalov във форум Друга битова техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-07-12, 00:01
  3. Робот за борба със снайперисти
    От Ghost във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 22-01-07, 23:37
  4. Какво е Friend метод
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-06, 01:08
  5. Борба със спама във форум!
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 04-06-06, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе