Резултати от 1 до 14 от общо 14

Два мрежови интерфйсса на една лан карта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #1

    Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    Не съм сигурен дали тази тема е точно за тук, но все пак ще питам.
    Възможно ли е с една LAN карта да се поддържат два мрежови интерфейса - единия към интернет, другия към вътрешна мрежа? Доколкото знам се използват само 4 жици от наличните 8. Могат ли да се използват другите 4 за втора връзка? Ако някой го е правил, моля да сподели мнение.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #2

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    Цитат Първоначално публикувано от grgeorgiev
    Не съм сигурен дали тази тема е точно за тук, но все пак ще питам.
    Възможно ли е с една LAN карта да се поддържат два мрежови интерфейса - единия към интернет, другия към вътрешна мрежа? Доколкото знам се използват само 4 жици от наличните 8. Могат ли да се използват другите 4 за втора връзка? Ако някой го е правил, моля да сподели мнение.
    Не

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    Стига де - две в 1 -Абсурд !
    7 лв е една ланка новичка
    що ти трябва да се занимаваш с глупости ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #4

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    По миналата седмица колегата напазарува една ланка която поддържа 4 интерфейса. За около 700 кинта
    А иначе е на практика невъзможно това което се опитваш да направиш. Принципно можеш да вдигнеш 2 адреса на картата, но за 2 интерфейса няма шанс. Това е все едно на старите карти да се опиташ да подкараш RJ45, BNC и AUI като 3 интерфейса.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #5

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    Цитат Първоначално публикувано от grgeorgiev
    Доколкото знам се използват само 4 жици от наличните 8
    Да, това е така, но се отнася за кабела, не за картата. Т.е. с един кабел, в който има 8 жици, можеш да ползваш първите 4 за една връзка и другите 4 за втора, независима връзка, която обаче трябва да отива във втора, независима мрежова карта. Тя може да е разположена на същия компютър, може и да не е.
    И едно уточнение - това всичкото важи само за 10/100 мбпс мрежи, до колкото знам, гигабитовия стандарт използва всичките налични 8 жици в кабела.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #6

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    Сещам се само за тази D-link, която обаче е 4ри портова.
    Я кажи защо ти трябва точно такава карта? Аз преди се бях изсилил да си слагам на домашния рутер (старо рс) такава и така да избегна суича (да не говорим и за другите ползи при настройката на линукса), но цената на горната карта направо обезмисли замисъла. Потърси по фирмите продаващи втора употреба освен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #7

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    МММ да , предполагах, че е така....
    Принципно смятам да спестя кабел, ама реших да питам дали и ланка няма да спестя /тику виж съм забогатял/
    Цитат Първоначално публикувано от fori
    Принципно можеш да вдигнеш 2 адреса на картата, но за 2 интерфейса няма шанс.
    fori Какъв е този вариант за два адреса?

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    Я по-добре опиши по-подробно ситуацията за да ти кажем по-точно какво да направиш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #9

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    Значи ситуацията е следната :
    Интернета идва по кабел и влиза в суич. От суича има кабел до компютъра. Ако искам да използвам този компютър за рутер към вътрешната мрежа би трябвало да сложа втора лан карта и да използвам 4-те свободни жици от същия кабел, за да прекарам вътрешната мрежа през същия суич. Явно без втора лан карта няма да мина , освен ако може една лан карта да работи и към вътрешната мрежа и към интернет. Машината за рутер е с Дебиан, ако това има значение.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #10

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    не ти пречи да вдигнеш две ип-та на един интерфейс, всичко ще си върви, само с евентуалното шейпване ще е по-сложно.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #11

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    само не разбирам защо интернета не ти влиза в рутера директно ами минава през суича.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #12

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    Цитат Първоначално публикувано от bucho
    само не разбирам защо интернета не ти влиза в рутера директно ами минава през суича.
    щото няма 15 кинта да си купи втора карта :Р

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #13

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    Интрнета минава през суича, защото преместих рутера от предишното му местоположение и се оказа, че ако удължа кабела се губи сигнала. С други думи суича играе ролята на усилвател на сигнала. Ако въпроса е защо суич, а не друго устройство, ами... това имам в наличност.

    Благодаря на всички, проблема е разрешен с помощта на

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #14

    Re: Два мрежови интерфйсса на една лан карта

    Цитат Първоначално публикувано от grgeorgiev
    МММ да , предполагах, че е така....
    Принципно смятам да спестя кабел, ама реших да питам дали и ланка няма да спестя /тику виж съм забогатял/ fori Какъв е този вариант за два адреса?
    До колкото разбирам става дума за линукс - там е лесно.
    ip a add dev eth0 10.1.5.12/24
    description:
    eth0 - на коя лан карта, в случая е само една => е eth0
    10.1.5.12 - IP address-а който си решил да боднеш
    /24 - netmask (стандартната известна още като 255.255.255.0)
    iptables -t nat -A POSTROUTING -d 10.1.5.18 -j SNAT --to-source 192.168.0.10
    description:
    10.1.5.18 - IP-то на машинката на която пускаш нет (може да се опише и мрежа, но тъй като това е външен интерфейс и идеята не е добра)
    192.168.0.10 - IP на външния интерфейс.

    П.С.
    Пиша ова само защото си суша косата и няма какво друго да правя. По мое лично мнение да се направи такова упражнение е глупаво. Още повече че за да се пусне 2-ри компютър в домашни условия така и така ще трябва суич, който си струва колкото 3 лан карти.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-04-10, 22:50
  2. Два номера в една СИМ-карта пуска "Глобул"
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 13
    Последно: 06-10-05, 15:19
  3. DHCP и Статично IP на една лан карта
    От Zko във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 22-08-05, 20:00
  4. Отговори: 11
    Последно: 29-12-03, 13:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе