Резултати от 1 до 14 от общо 14

Aз съм с вградена видео карта, искам да я смея с една детo само събира прах

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    1
    #1

    Aз съм с вградена видео карта, искам да я смея с една детo само събира прах

    така значи сега въпроса ми е кво мога да напрааа ново дъно ли трябва или мога да сложа другата дет сабира прах тя е неква слаба(GEFORCE2 MX 200) ама е подобре от вградената плс хелп за нея нямам драивари обаче дано стане щот напраоо

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    какво дъно, какъв слот?

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    и кой ти каза, че е по-добра от вградената, която е каква???

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #4

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    Тази GEFORCE2 MX 200 при всички случаи НЕ Е по-добра от вградено видео (например Intel GMA 950)
    Казвам го от опит.
    Картата е много стара , и е на AGP слот .Не си писал какво ти е дъното , за да ти дадем съвет за евентуален ъпгрейд.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    еми аз вече го попитах, какво му е дъното, какъв е слота- AGP8X, AGP4X etc...
    Със сигурност, тази GeForce2 е по слаба от вградената.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    82
    #6

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    Здравейте! Имам стар комп, който изтупах от прахта, ще го ръчкам докато премине кризата, пък после ще го подновявам. Та той има вградена видеокарта SiS Mirage Graphics, на unknown дъно, с чипсет SiS 761 rev 2 и с процесор AMD Athlon™ 64 Processor 3000+ според анализатора BiosAgent plus. Шернах й на тази видеокарта максимума памет който ми позволи биоса - 128 МБ. Някак ми малее, вярвам ще се съгласите че е така. Понеже ни ми се занимава да купувам отделна карта и без това имам една, ама тя не става че е за AGP, слот, а дъното поддъра PCI express. Сега се чудя как да увелича споделения 128 РАМ от общия, който е 1 ГБ. Има ли някой идея, ако ъпдейтна биоса дали ще ми разреши поне 256 да сподели с видеото. Предварително благодаря!

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    няма начин да знаем, без да кажеш марката и модела на дъното

    освен това как възнамеряваш да ъпдейтнеш биос-а, след като не знаеш марката и модела?

    и последно - обемът на паметта няма отношение към бързодействието на картата (грубо казано), а само към резолюцията, на която възнамеряваш да играеш игрите. така че и целия гигабайт памет да й заделиш - все тая...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    82
    #8

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    Така е FearMe, благодаря за рекцията. Ще дам по-долу декларацията на BiosAgent plus
    BIOS Type: AMI
    BIOS Date: August 13th 2007
    BIOS ID: 63-0100-001131-00101111-081307-SiS761GX-0000
    BIOS OEM: Release 08/13/2007 - 080012
    Chipset: SiS 761 rev 2
    SuperIO: ITE 8712F rev 8 at port 002E
    Manufacturer: Unknown
    Motherboard: Unknown
    Ще потърся и книжката на дъното, ако това може да помогне за идеята. Иначе, лека и доходна!

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    я виж какво ще каже и Everest...

    иначе най-добре би било да намериш книжката на дъното. оттам нататък нещата се улесняват неимоверно

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    82
    #10

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    Потърсих малко в нета за кучата марка на дъното и открих, че и други като мене са изяли дървото с такова дъно. Научих обаче, че като напиша dxdiag в полето на Run и излиза някаква немалка статистика за компа, та там пише за System manufacturer A32G и за System model A32GV11C. Такива производители не съм чувал да има, но може и да си съществуват, пък аз да не ги знам. Прочее и утре е ден

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    Я направо направи една снимка на слота за видеото. Иначе тази SIS видеокарта е една от най-слабите. Колкото и памет да и дадеш няма да тръгне по-бързо.

    P.S. Това случайно да ти е дъното ?



    Ето повече инфо ако се окаже това
    http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Pro...uID=48&LanID=0

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    82
    #12

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    Открих и книжката обаче или аз не знам да чета английски или пък дявол знае ... Сега ще търся дистрибуторния диск, да видя какво пише на него.

    Благодаря stenly щом е така едва ли ще си струва да се мъча повече с това слабо видео. И на диска не пише нищо за производител. Мога да снимам видеослота, но утре, сега вече не ми размества и разкачва ламарините. Благодаря сърдечно за отзивчивоста. Лека и безаварийна

    Да stenly е това е дъното дето си го качил в поста от преди малко. Благодарско

    fXOrange
    слях ти трите поста, дето бяха един, след друг, за да не се разтакава темата

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    Така, щом е това дъното забрави за MX200 видеокартата. Тя е на AGP , а дъното е със PCI Express слот за видео. Вариантите са 2 , или даваш пари за ново видео (или търсиш такова втора хубост) или си караш със SISката. Лично аз бих инвестирал пари за видео но все пак ти трябва да си прецениш за какво ползваш компа и заслужава ли си да се дават пари за вече поостаряличка платформа.

    P.S. За това е форума, да си помагаме

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    82
    #14

    Re:аз съм с вградена видео карта искам да я смея с една дет само сабира прах

    Е сега вече съм наясно, ще го мисля това за инвестициите в ново видео, дано намалеят приоритетите пред него, като кола, разноски, кредити дебити и т.н. Но си е друго с помощ от форума, не ще и дума, така вече бива

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с вградена и външна видео карта
    От Kamen Antonov във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 13-06-14, 06:20
  2. Отговори: 2
    Последно: 20-01-12, 19:47
  3. може ли вградена видео карта да се смени
    От imegogo във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 27-01-09, 23:31
  4. Отговори: 1
    Последно: 01-10-06, 13:11
  5. искам съвет за видео карта
    От dilura във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 25
    Последно: 31-12-03, 09:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе