Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

"Скриване" на компютър в локална мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #1

    "Скриване" на компютър в локална мрежа

    Здравейте,
    Имам следния въпрос: как мога да си скрия компютъра така че да не се вижда от всеки в локалната мрежа, като това не трябва да бъде със steltmode например, а по административен път, тъй като имам реално IP, което желая да си ползвам. С други думи не желая, когато някой от локалната мрежа си отвори my network places да му излизат и моите шернати папки. Името на мрежата ми е променено, но въпреки това и тези които са workgroup виждат папките ми. Уиндоуса ми е екс пи
    Мерси предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #2

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    start -> run -> net stop server

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #3

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от XaMaB
    start -> run -> net stop server
    Тва го знам ама така не се вижда от никой, а аз искам да дам правомощия на другия си компютър и по този начин да се вижда само от него.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    160
    #4

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    Може да си поиграеш с Permissions за всяка споделена папка - имаш доста гъвкави опции оттам. Можеш да зададеш само за определени потребители, групи или компютри достъп. По подразбиране, когато споделиш някоя папка, се дават read only права на Everyone. Изтриваш го това Everyone и добавяш потребител или име на машина, на която искаш да дадеш достъп. Само провери дали не ти е включено от Tools->Folder Options->View->Use simple file sharing. Ако ти е включено, няма да имаш достъп до разширените настройки.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    75
    #5

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от peshos
    Може да си поиграеш с Permissions за всяка споделена папка - имаш доста гъвкави опции оттам. Можеш да зададеш само за определени потребители, групи или компютри достъп. По подразбиране, когато споделиш някоя папка, се дават read only права на Everyone. Изтриваш го това Everyone и добавяш потребител или име на машина, на която искаш да дадеш достъп. Само провери дали не ти е включено от Tools->Folder Options->View->Use simple file sharing. Ако ти е включено, няма да имаш достъп до разширените настройки.
    С HOME EDITION съм и няма такава опция

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    У дома това:
    С други думи не желая, когато някой от локалната мрежа си отвори my network places да му излизат и моите шернати папки. ..... а аз искам да дам правомощия на другия си компютър и по този начин да се вижда само от него
    съм го направил като съм сложил втора мрежова карта и на втория съм шернал интернета. Така хем има интернет, хем никой друг от мрежата не го вижда, а шернатите му ресурси са достъпни само за мен.
    С HOME edition не съм сигурен дали може да се направи.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #7

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    Мисля че това е което търсиш
    start run пишеш regedit от там вече
    lokal mashine\softoare\microsoft\Windows\CurentVersion\Exlorer\Remote computer
    изтриваш това което е в папката

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #8

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,17466.0.html


    Подбираме оръжията, а в случая различни мрежови и IP скенери.
    На http://www.lantricks.com/ има целия нужен аренал
    - LanScope — скенер на ресурси и др.
    - LanSpy — скенер на ПК в мрежата
    - LanSend — изпращане на съобщение до друг ПК.
    - LanShutDown — за рестартиране и/или спиране на отдалечени ПК.
    - LanSafety 1.0 — и накрая но не на последно място, елементарна програма, която ще ви позволи да защитите видимостта ви в мрежата, че даже да станете невидими?!
    Все пак има един проблем, който малко се оценява. И той е, дали скенера, който използваме може да свърши работа? Оказва се, че повечето скенери имат един или друг проблем. По тази причина ще добавим, към оръжията още няколко скенера, като всеки си има предимства и недостатъци.
    - SoftPerfect Network Scanner , www.softperfect.com, любезно показан от Dockera в новините на Setcom преди известно време е скенера, който като че ли има почти всичко нужно в себе си за нашата работа.
    - Angry IP scanner - www.angryziber.com/ipscan, много добър скенер с интересни възможности, но май е за по напреднали потребители, защото трябва да му се задават портовете ръчно.
    - Project R3x - един от отли
    чните представители на своя клас скенери, който наистина може много.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    Да-де, ама човека иска да е невидим само за някой, а не за всички.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    13
    #10

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    С ZoneAlarm става. Можеш да зададеш кой да има достъп и кой не, да те виждат или не.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    Zone Alarm , освен че може ( малко съмнително ) това , може да ти спре нета като цяло

    най - лесно и приложимо е както @PAT каза с две ланки - става и в WIN HP NOME !

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    Lukan макар и да не разбира от мрежи, зная го със сигурност, защото офиса му е през две врати от моя, е прав в случая. Това, че не се виждаш със LanSafety не означава, че няма достъп. Достъп има, за който е позволено, т.е. знае IP-то и му е рарешен подходящ достъп. За да съм по-ясен, това е като www.hit.bg или www.data.bg, ако знаеш линка с дотъпа до папка и/или фаил, то достъп имаш, за всички останали си НЕВИДИМ. а човека точно това иска. Защо е нужно да ползващ сложни и калпави програми за нещо толкова просто и ефективно, като LanSafety.

  16. DAK
    DAK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    22
    #13

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    Има лесно решение на проблема. Програмката се казва Friendly Net Watcher. Ето малко инфо за нея :

    Friendly Net Watcher allows to track user access and
    files opened on your computer via the network

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    * Kick users automatically and manually;
    * Log information about users;
    * Play an audio warning if someone accesses
    or opens a file on your computer.

    Може да си създаваш списък с тези, които трябва да имат достъп до тваоя компютър и всички останали да ги блокира.

    Програмата е FREE
    Ето и линк към сайта и : http://www.kilievich.com/fwatcher/

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    Ами ако IP адресите са динамични? Ако си сменя IP и MAC адреса ръчно? Ако случайно зная адреса на скрития с LanSafety компютър? Oт опит мога да заявя, че указването на допълнителните "пермишъни" в мрежа без домейн си е жива мъка, а като стане въпрос за WinXP Home Edition - там просто няма такива.
    Та затова продължавам да мисля че, ако искам наистина да скрия нещо - най-надежно и безпроблемно е по хардуерния начин както съм предложил по горе.

  18. DAK
    DAK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    22
    #15

    Re: "Скриване" на компютър в локална мрежа

    Pat, хайде да не изпадаме в подробности ... По твоята логика : Ами ако тоя дето не трябва да ти вижда компа, вземе, че дойде с бухалката у вас, цапне те по главата и после почне да си рови из компа ти ? Я да предложим на човека да си сложи малко динамит в компютъра и да се самовзривява при кой да е клавиш от клавиатурата и мишката, че да може да се спаси и от такъв вариант, а ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 18:53
  4. Отговори: 9
    Последно: 28-05-08, 23:30
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе