Резултати от 1 до 10 от общо 10

Парола на споделена папка?! тц тц тц...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #1

    Парола на споделена папка?! тц тц тц...



    3 компютъра сме в мрежа, с рутър. Нета се дели перфектно, намираме са за игри, чат и прочие. Колегите са шернали папки, достъпът е нормален.
    Обаче! Аз съм шернал папка, която не е достъпна за тях! Всеки път, когато се опитат да ползват споделени ресурси, им иска парола. А аз не помня да съм задавал парола, още повече, че мрежата е отскоро. Иска username и pass.
    Как да я махна? Някой имал ли е подобен проблем?

    мерси в аванс

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #2

    Re: Парола на споделена папка?! тц тц тц...

    Иска парола не за папката, а за компютъра като цяло.
    Направи еднакви юзери с еднакви пароли на всички компютри в мрежата и няма да имаш подобни проблеми.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #3

    Re: Парола на споделена папка?! тц тц тц...


    Искаш да кажеш всички да сме с едно и също име и парола на потребителския акаунт ли?

    Дори и така да е, защо се случва на моя папка, каква е паролата и защо другите двама нямат проблем помежду си? Освен щото съм късметлия?

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Парола на споделена папка?! тц тц тц...

    Активирай си "Guest" акаунта.
    И използвай "Simple file sharing".

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    31
    #5

    Re: Парола на споделена папка?! тц тц тц...

    Цитат Първоначално публикувано от metesator
    Искаш да кажеш всички да сме с едно и също име и парола на потребителския акаунт ли?

    Дори и така да е, защо се случва на моя папка, каква е паролата и защо другите двама нямат проблем помежду си? Освен щото съм късметлия? 
    Не е задължително да има само по един юзер на компютър, всеки си има собствен, с негова си парола. За три компютъра - значи по три юзера на компютър. Важното е на твоя компютър (нали с папката на него е проблема) да си задал пермишъни за юзерите, които искаш да влизат в папката.
    А другите нямат проблеми... вероятно по някаква случайност имат общи юзери, например Guest (@Pat, благодаря за подсещането  )

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #6

    Re: Парола на споделена папка?! тц тц тц...


    Активирах Simple File Sharing, никаква разлика. Пак иска име и парола. В момента, в който пусна и Guest acc, спира да иска парола и име, но си пише, че няма права за достъп...

    Мамка му и прасе, деа

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    33
    #7

    Re: Парола на споделена папка?! тц тц тц...

    Здрасти, значи освен шареването, трябва на другия таб , където е секюрититона паката да добавиш юзър Everyone с права за четене. То всъщност това "Everyone" не е точно юзър де, ама е някаква служебна идиотия на МС мисля, както и да е, при мен така става, иначе иска юзър/пасс

    п.п. при мен guest акаунта не е включен, от време оно не е препоръчително да се включва

    п.п.2. уиндоус шареването е отвратително когато не си в уиндоус домейн. Тук в офиса сме джойннати всички пс-та в уиндоус домейн, и няма грам проблеми - определяш кой от домейна има достъп и толкова, няма симпъл шеаринг и други тъпни направени "да улесняват" хоум юзърите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #8

    Re: Парола на споделена папка?! тц тц тц...


    Значи, пуснах си Wizard-а като пич икато полуидиот минах всички стъпки за мрежа - как ще се казва групичката, какъв е нета, ще шерваме ли, ала бала. Полуидиотско така.
    И стана. Без допълнителни акаунти и прочие.
    Мамка му и прасе, както казах.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    117
    #9

    Re:Парола на споделена папка?! тц тц тц...

    Честита нова година! Желая Ви здраве, щастие и късмет!

    сега да подновя старата тема.
    Имам на домашния комп Уиндоус 7. Сподели съм Нет-а през вградената лан карта и на Лап топа /с ХР SP3/си имам интернет-няма проблеми. Проблема е когато искам да видя споделена папка от единия на другия комп. Както колегата е започнал темата, при намиране на компа в мрежата, при опит да отворя дадения комп ми иска парола. В Хелпа на Уин7 пише, че може да има мрежа само с други компютри които работят с Уин7. Така ли е това? Има ли вариант да се видят споделените папки и как?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    44
    #10

    Re:Парола на споделена папка?! тц тц тц...

    Много ясно, че не е така. Windows 7 и XP, както и обратно, си се виждат Shared Folders. Просто въвеждат администраторското име и парола за влизане в споделената папка, т'ва е. Ако не знаете или не помните каква е, просто е - слагате си нова . За да няма никаква парола, празно място. Единия начин е през Control Panel-а, другият е през My Computer -> Manage -> ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-10-10, 22:20
  2. шерване на папка в мрежата с парола
    От obshtinska_mishka във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 04-06-05, 00:20
  3. Software за парола на папка
    От Sunny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 24
    Последно: 17-05-05, 12:38
  4. Парола на папка под вин 2003
    От stefankos във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 13-04-05, 09:49
  5. Как мога да си сложа парола на папка или диск?
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 08-09-03, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе