Резултати от 1 до 7 от общо 7

шерване на папка в мрежата с парола

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    шерване на папка в мрежата с парола

    някой може ли да ми каже как да шерна папка във вътрешна мрежа с парола за да не може всеки да я отваря. имам инсталиран ХР про СП1

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    шерване на папка в мрежата с парола

    На Win XP - не става с парола. Ограниченията се правят на ниво "юзер". Имаше още няколко теми по този въпрос наскоро, но така и не можах да видя работещо решение. Имаше идея да се използва "Folder Gurd Pro" за тая цел, но аз лично не можах да постигна това което исках - достъп до папка през мрежата посредсвом парола.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    62
    #3

    шерване на папка в мрежата с парола

    За да ти се влиза в папките,които си шернал с парола трябва да зададеш парола на Guest акаунта!

    Вече ако искаш само определен юзър да влиза в дадена папка а друг да не я вижда и т.н. трябва да се правят други юзъри...

  5. Gadget
    Guest
    #4

    шерване на папка в мрежата с парола

    Идеята за user level е това, че вече самия user е въвел парола, за да се логне... оттам нататък, за да има достъп до споделен ресурс този потребител да има акаунт на мястото на ресурса и ако паролата му е същата като тази, с която се е логнал на своята машина, няма да му се иска повторно

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #5

    шерване на папка в мрежата с парола

    значи сега трябва да направя акаунт на моя компютър за да може само колегата на другия да вижда каквото съм шернал?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #6

    шерване на папка в мрежата с парола

    Намерих това http://www.tweakxp.com/article139749.aspx за слагане на парола на Guest-а. Това е същото, което казва TRIPLE H, но е обяснено как се прави. Не съм го пробвал и се надявам да споделите резултати.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    62
    #7

    шерване на папка в мрежата с парола

    Мързеше ме да прочета линкчето,но видях че има обяснения .Сега за тези които незнаят как да си сложат парола на Guest Account-a ще кажа.Първо от Control panel-a нестава от там можеш само да махнеш паролата на Guest-a след като вече е сложена!

    А слагането става с десен бутон на My Computer и от там цъкате Manage не помня с каква команда се изкарваше това от run-a.Та след като цъкнете Manage давате на Local users and Groups после от там цъкате на Users и от дясно ще ви излязат всичките юзъри давате десен бутон на Guest и Set Password... след това давате Proceed въвеждата паролата 2 пъти потвърждавате с ОК и готово вече имате парола на Guest Account-a после махането освен от Control panel-a може да стане и по този същия начин като просто не въвеждате никаква парола а направо натискате ОК.

    Ако някой не е разбрал нещо по въпроса как да си сложи парола на Guest Account-a да казва .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 06-10-10, 22:20
  2. Парола на споделена папка?! тц тц тц...
    От metesator във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 03-01-10, 22:24
  3. Software за парола на папка
    От Sunny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 24
    Последно: 17-05-05, 12:38
  4. Парола на папка под вин 2003
    От stefankos във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 13-04-05, 09:49
  5. Как мога да си сложа парола на папка или диск?
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 08-09-03, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе