Резултати от 1 до 12 от общо 12

ADSL от БТК във Варна ?!?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1

    ADSL от БТК във Варна ?!?!

    Здравейте, след месец домашният ми телефон ще стане цифров и първата полза за която се сещам е да мина към ADSL на БТК. До сега ползвам един некачествен нет от световнонеизвестната фирма RUTIL (www.rutil.net) от който не съм доволен. За 20 лева на месец имам работещи около 20-25 дни, през останалото време нет няма, скоростта ми е 768 kbps, като реалната рядко минава 50кб/с. Не ползвам нет за дърпане на филми или музика, общо взето държа на висока скорост и постоянство, без притеснение от бури и тем подобни външни фактори. Видях в сайта на БТК новата промоция за 1024 kbps за 30 лева на месец (при сключване на договор за 2 години) и си мисля, че офертата не е зле. Та въпроса ми е какво мислите по въпроса. В офиса ползвам нет от Спектър нет и забелязвам ,че са още по-зле и от Рутил.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #2

    Re: ADSL от БТК във Варна ?!?!

    Това че си бил на аналогов до сега не е било проблем да имаш АДСЛ?

    Иначе за Варненския пазар май е най-доброто, но определено не мога да кажа че съм на 100% доволен (даже май АЗ бях пуснал тема веднъж да се оплача от НЕКАДЪРНОСТ)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #3

    Re: ADSL от БТК във Варна ?!?!

    Имам служебен ASDL 512 biz о не съм доволен ,често пропада , ниска скорост -тегля с макс. 20-24к .От руски сайтове е трагедия -макс 12к .Вчера изчезна нета 17:10 и до 18:15 го нямаше.При обаждане в центъра им - ще се обадим на техниците да проверят и ... проверяваха. На сутринта пак нямаше към 9:30 додах техн иците и ровичкаха 1 кутия зад офиса .
    При пускането му през април беше супер и нямаше проблеми.
    Иначе е надежден за бури - след няколко поражения от гръмотевици периодично при затъмняване / облаци/ излизах от офиса за проверка дали не идва дъжд и откачах кабела на Лан а.
    Иначе познавам някои Рутилци които бяха в Юникомс , както и някои от "Хоме лан", момчетата са свестни но проблема не е в тях.
    В къщи съм на Мт линк и общо взето съм доволен от скорост и качество./ за съшите руски сайтове / цитирани по-горе /скоростта е от попрядъка на 50-80к. Те пък имат проблем при токови удари- сгъбва се апаратурата и нета спира за 2-3 часа докато някой отиде в абонатната, която е на 60м от мен. Тормоз по GSM a на дежурните ама никой не еб...да се обади.Тогава директно на шефа им и ... я има нет.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: ADSL от БТК във Варна ?!?!

    От 6 м съм на БТК АДСЛ
    трима калпаци сме - всеки има по 20 к на торента си , ама само аз тегля
    под 60 к не съм падал
    преди месец имаше 2-3 дни без нет
    Според мен няма никакв проблем в кварталите , ама към ЗПЗ и тн. има голям проблем .
    аналогов ADSL може, но не трябва да си дублекс !

    @Stenly - сега ще го качват на 1024 за 31 лв с 2 г договор
    и това ако не е далавера ( 120 к теглиш )
    Лошото е че няма фрее - ама пък за това са торентите !!!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #5

    Re: ADSL от БТК във Варна ?!?!

    От 2 дни ни телефон ни нет. Вчера към 14 секна всичко. велика цифровизация .днес сутринта можеха само да избират служебният телефон / ама , ако някой знае номера/ няма запазване на номера със смяна на първите 2 цифри - съвсем нов и различни цифри. Ако избирам = неразрешено избиране. много кратни обаждания до горещата линия и прехвърляне от 1 на друг. към 15 часа ходи в бизнес центъра им и след голям скандал вече еврика даже мога да избирам номера по телефона. Обаче нет няма.
    пак тормоз и прехвърляне от 1 тел на друг.
    Ама таксата платена ли ?.Ами последаната фактура дали е платена / а ф-рата излиза на 15 число и вчера в 13 часа я платих .
    Ами обади се на 08 ххх .Обаждам се - ама защо на нас а не на о7ХХ. И съответно обратното пренасочване.
    Към 17:30 ми изби парата и пак в бизнес центъра : ново 20 - ами няма пусната молба за прехвърляне на АСДЛ / а договора е сключен на 19.04.2006 нза 2 години на 512 биз./ Луд да станеш нищо не е .Ако не си луд задължително ще станеш.
    Утре сутринта започвам с нови сили.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: ADSL от БТК във Варна ?!?!

    бях на 512, сега съм на 2048
    скоростта и преди и сега е колкото трябва да бъде, а сега UP-a е дори повече отколкото е по договор (при 256 по договор, реално е към 330-340 kbps)

    огромни проблеми при минаването от стария към новия договор - служителката в центъра обеща за 2 дена, стана за точно 10, а при един приятел отне 12 или 13, не помня точно. 2 дена ту има-ту няма... преди се налагаше да рестартирам модема най-много 1 път на месец, а за тези 2 седмици сигурно имам вече 20 рестарта.

    опитаха се да ме убедят, че защото на регионално ниво имали проблеми с раздаването на IP-та от централата към модемите, но според мен човекът не знаеше разликата между IP и "pi"

    както и да е, с две думи: доволен съм. по-добро за извън софия няма и няма да заима близките години. нямал съм прекъсвания > 1 час. за цялата минала година... не повече от 2-3 пъти да се е случило

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: ADSL от БТК във Варна ?!?!

    има @FearME -  нарича се интербилд  30лв 256кб  ( неограничен ) с с фрее фтп сървър от който сваляш филми с над 600-700 кб/с
    и без 24м договор!

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: ADSL от БТК във Варна ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    има @FearME - нарича се интербилд 30лв 256кб ( неограничен ) с с фрее фтп сървър от който сваляш филми с над 600-700 кб/с
    и без 24м договор!
    Е -хе, че при мен (към Рутил) е още по-добре -за 30лв ->768kb/s неограничен. Скоростта на обмен вътре в мрежата - 100мб/с, за сървари.... няма да споменавам по обясними причини). Изходящата скорост е половината от входящата. Договори няма, всеки месец може да си сменяш абонаментния план. Можеш да си шерваш нета (за домашни нужди) и няма никакъв проблем!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re: ADSL от БТК във Варна ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Е -хе, че при мен (към Рутил) е още по-добре -за 30лв ->768kb/s неограничен.
    Moже да ми изкажеш и благодарности. Приемам ги в стъклен вид с четвъртита форма и пише нещо дето едвам го разчитам нещо като Балантайн пише .
    Как няма да се добре като купуват качествени изол.ленти от мен/ и не са мо те/ Bishop -запазена м,арка за БГ за нашата фирма

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re: ADSL от БТК във Варна ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Е -хе, че при мен (към Рутил) е още по-добре -за 30лв ->768kb/s неограничен. Скоростта на обмен вътре в мрежата - 100мб/с, за сървари.... няма да споменавам по обясними причини). Изходящата скорост е половината от входящата. Договори няма, всеки месец може да си сменяш абонаментния план. Можеш да си шерваш нета (за домашни нужди) и няма никакъв проблем!
    при теб може вътрешната мрежа да е 100 мегабита ама в моя район нещата са много зле. Между другото получих едно интересно предложение за безжичен нет и сигурно ще го пробвам преди да се обвържа с БТК Може да изтествам и неограниченият на Рутил и тогава ще решавам.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #11

    Re: ADSL от БТК във Варна ?!?!

    Интербилд им е толкова смешен неограничения, че няма на къде.Кога го има кога го няма.А иначе е гарантиран За трафик може и да стават.Но кой ти е на трафик вече.Както каза Fearme ADSL това е.Пука ми че нямам сървър.Гърми трещи не ми пука аз си сърфирам.Друг е въпроса ако тока ти е по въздух. На ADSL съм от скоро и имам наблюдения от доста време.За период >12 месеца нямаше нет за по-малко от ден общо.Много по-добро е качеството от кварталните кабеларки, дето все нещо не им е наред

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    11
    #12

    Re: ADSL от БТК във Варна ?!?!

    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    От 2 дни ни телефон ни нет. Вчера към 14 секна всичко. велика цифровизация .днес сутринта можеха само да избират служебният телефон / ама , ако някой знае номера/ няма запазване на номера със смяна на първите 2 цифри - съвсем нов и различни цифри. Ако избирам = неразрешено избиране. много кратни обаждания до горещата линия и прехвърляне от 1 на друг. към 15 часа ходи в бизнес центъра им и след голям скандал вече еврика даже мога да избирам номера по телефона. Обаче нет няма.
    пак тормоз и прехвърляне от 1 тел на друг.
    Ама таксата платена ли ?.Ами последаната фактура дали е платена / а ф-рата излиза на 15 число и вчера в 13 часа я платих .
    Ами обади се на 08 ххх .Обаждам се - ама защо на нас а не на о7ХХ. И съответно обратното пренасочване.
    Към 17:30 ми изби парата и пак в бизнес центъра : ново 20 - ами няма пусната молба за прехвърляне на АСДЛ / а договора е сключен на 19.04.2006 нза 2 години на 512 биз./ Луд да станеш нищо не е .Ако не си луд задължително ще станеш.
    Утре сутринта започвам с нови сили.
    Обади се на 070017111 и им кажи да пуснат заявка да ти преранжират телефона,в случая да ти оправят профила на новия номер и това е.
    NICE SURFING
    ))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Бтк ADSL
    От summer във форум Технологии
    Отговори: 73
    Последно: 05-07-11, 18:40
  2. БТК ADSL ?
    От d-rRoss във форум Коментирай новина
    Отговори: 16
    Последно: 04-08-07, 08:30
  3. ADSL във Варна май днес няма ;)
    От stenly във форум Мрежи
    Отговори: 20
    Последно: 01-01-07, 21:42
  4. ADSL БТК
    От Cvetanov във форум Технологии
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-05, 22:30
  5. DSL и ADSL
    От MAKAPOB във форум Технологии
    Отговори: 11
    Последно: 07-03-05, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе