Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #16

    Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

    Windows 2000 Service Pack 2 -> adminpak.msi

    Има го и в бетите на SP3...



    BEWARE! INTEL INSIDE!

  2.  
     
  3. jay
    jay е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    251
    #17

    Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

    DeathKnight,

    Unix sistemite sa imali "терминален достъп (графичен!!!)" ot wremenata kogato ot MS samo sa prawili swodni razmisli na tema grafichen interfeis waobshte.

    Kazwat mu X i toi moje da prawi towa, koeto prawi i MSTS.






  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #18

    Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

    Това го знам много добре.. имат много добри терминали.. Quelle Faida? Аз съм тествал един, брадяса колегата докато го подкара.. и пак си се върна на SecureCRT-то ... хех. Но спор няма добре вървеше.... в LAN.. в Интернет не съм го тествал.. (а ти?)



    Това за проблемите на Lin и Win и кой ги знае си много прав.



    PS. Само едно не знам защо като ги има тия терминали! ЗАЩО НИКОЙ НЕ ГИ ПОЛЗВА БЕ ХОРА!!! Един не съм видял да си е изкарал терминал.. всички тракат на клавиатурата... Webserverite дават Shell-account за Telnet... но никой не ти дава GDI-конзола,.. е сега за Dedicated Server каквото искаш получаваш...



    Edited by - DeathKnight на 10/06/2002 19:15:07

  5. jay
    jay е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    251
    #19

    Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

    Мисля, че идеята за полезния графичнен интерфейс доста често се преиначава. Давам пример - Outlook 2000. Тонове диалози, менюта и какво ли не.

    Доста неща могат да се направят доста по-просто. Не виждам защо толкова се плашите от конзолата и текстовите файлове.




  6. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #20

    Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

    Е какво толкова му има на Outlook 2000 или въобще на някой Outlook. Програма като програма, ако знаеш как се настройва става бързо, ако не знаеш се моташ да търсиш настройките и help-ове. При всяка програма е така, дори и под linux.




  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #21

    Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Мисля, че идеята за полезния графичнен интерфейс доста често се преиначава. Давам пример - Outlook 2000. Тонове диалози, менюта и какво ли не.

    Доста неща могат да се направят доста по-просто. Не виждам защо толкова се плашите от конзолата и текстовите файлове.

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Това е най-безполезната и тромава програма правена от хора!!!

    Не мога да я гледам.Това трябва да си някаква мега корпорация, за да използваш Exchange Server и Outlook за корпоративна поща..



    Кой се плаши от конзолата имам си WinTelnet супер е.. но си бачка софта под него.. е Norton Commander примерно ... но да реша да изкопирам 20 файла и да пиша като откачен няма да стане...



    А настрой правата на един Webserver с 100000 страници с конзолата, има разлика между страх и мазохизм.. Или просто не сте се сблъсквали с достатъно сложна задача която да не можете да реализирарте за ограничен перио врене... KDE-то е хубаво нещо, но UNIX-a си е здраво изтъркване на клавиатури..



    Edited by - DeathKnight на 10/06/2002 19:04:54

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #22

    Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Програма като програма, ако знаеш как се настройва става бързо, ако не знаеш се моташ да търсиш настройките и help-ове. При всяка програма е така, дори и под linux.

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Много вярно, но в реалния живот се занимаваме с програми които не познаваме.. едно е да ровиш в опциите.. друго е в регистрите... а трето в разни CFG-файлове пръсти незнайно къде по файлова система с неясна ориентация.. (поправете ме ако греша с Линух-а не съм много наясно)... за първото ти трябва интуиция, за второто практика а за третото умения на ясновидец... (така поне говорят Линуксчиите аз с Unix работя само през Telnet.. директен контакт нямам)...







    Edited by - DeathKnight на 10/06/2002 19:15:45

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #23

    Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

    Tochno pri operacii iziskvashti da se nanesat promeni na 100000 mesta conf failovete mogat da se okajat mnoo udobni, ako znaesh kak da si napishesh nqkoe perl scriptche koeto da avtomatizira neshtata. Ama tova e samo ako znaesh kak da go napishesh tva scriptche. A to i v windows moje da stane s napisvane na programa (makar che tam e leko po-trudno, no si mislq che pak moje da stane).



    P.S. Syjalqvam che pisha na latinica, no windowsa mi otkazva da si prevkluchi klaviaturata, mai si e iztril bylgarskoto dll...



    BEWARE! INTEL INSIDE!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #24

    Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

    Пращам ти една кирилица..




  12. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #25

    Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

    <offtopic>Много благодаря за кирилицата... Ама на мене ми беше проблема, че ХР-то нещо или му блокира превключвачката или си изтри файла (след като 5 минути преди това ми каза, че ping и tracert са невалидни команди... май да е второто). Ще си инсталирам пак Win2000 тия дни.... </offtopic>



    BEWARE! INTEL INSIDE!

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #26

    Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

    Napylno sym saglasen s mnenieto na drugarq exabyte!

    Sywsem lapeshki typo e da se spori koe e po-dobro.Vsqko neshto si namira mqstoto i vremeto spored situaciqta.Nqma da pisha na dylgo i na shiroko (zashtoto weche sam go prawil i me myrzi), shte kaja samo nqkolko neshta koito mi se struwa che ne bqha kazani:

    - 80 % ot wsichki web serveri po sweta sa apache (dori i wisokomernite novell-adjii vzeha da polzwat apach)

    - squid e nai-dobroto proxy! Ne sporete.Tochka. ( ot godina se mycha da namerq podhodqshto za moqta cel proxy za windows no nqma i nqma - wse neshto ne im dostiga, a mi trqbwa za win poneje ot EON nqmat kadyrni driveri za linux)

    -s Linux edin admin nai-lesno moje da si swyrshi nqkakwa custom zadachka - naprimer ako iska na 5 min da se prowerqwa dali e lognat nqkoi, dali izpolzwaniq mu trafik e xx MB dali otwarq edi koisi site i ako e taka da proweri dali e aktiwna liniq 3 , ako ne e da q aktiwira i da prati po neq mail, sms,icq i kwot se setish i t.n

    -kato si naprawq edin "hubaw" linux server hwashtam ghosta, prawq si image igo deploywam za nula wreme na nqkolko drugi (s napylnorazlichen hardware). Donastroikite koito se nalagat posle da se prawqt sa malko i stawa byrzo a pri Win serverite , ako e maalko po razlichen hardwareto - trqbwa preinstal, a i da ne e mn.razliche dosta rabota se otwarq dokato se prenastroi.

    -kato desktop mashina Linuxskite Window Manageri sa neudobni, tejki,bugawi i grubi za rabota.Lipswa osnowna funkcionalnost i t.n. Nqma da mina skoro na Linux na mashinata s koqto rabotq, wypreki che me nerwi kato se nalaga otwreme na wreme da restartiram XPto shtot neshto mu se skapalo.

    Ne iskam da kaja che win2k wyobshte ne stawa za server - w nqkoi situacii e mnogo podhodqsht.

    May stana dosta dylgo - aide stiga tolkowa.

    Izwod:

    Ostawqiki nastrani maniqshtinata i lamershtinata mojem da kajem : Podhodqshtata kombinaciq ot Windows i Lunux predostawq idealno reshenie za wsqkakwi situacii ot realniq adminski trudow delnik.



    P.S. Nqkoi beshe kazal che pod Linux nqmalo s kakwo da se administrira w GUI Windows 2k server. Ima! I to nqkaolko. Edno takowa programche e rdesktop.



    ---------------

    "Nie mojeshtie , wodeni ot neznaeshtite, wyrshim newazmojnoto, za kefa na neblagodarnite ,i sme prawili tolkowa mnogo, s tolkowa malko, ot tolkowa dylgo wreme, che sme se kwalificirali da prawim wsichko ot nishto."

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #27

    Искам коментар от Winboze Server подръжниците.

    Google забравил си само накрая на да добавиш : Константин Иречек



    Иначе за почти всичко си прав..




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Коментар за конфигурация.
    От Aleksandars във форум Общ - хардуер
    Отговори: 16
    Последно: 29-02-12, 18:07
  2. Коментар и препоръка за 3D TV
    От andro69 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-11, 23:39
  3. Коментар и мнение за TOSHIBA 46TL838 G
    От thpetkov във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-11, 12:17
  4. Коментар за ПЦ система
    От А.Петров във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 20-12-06, 13:30
  5. без коментар
    От fori във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 05-03-03, 19:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе